ТВОРЧА ФОТОГРАФІЯ

Сім днів і сім творчих шляхів для розвитку власного стилю

Завзятий тіктокер і професійний фотограф і відеограф Кім Мозлі (Kym Moseley) ділиться своїми порадами й рекомендаціями щодо створення незабутніх знімків.
Портрет чоловіка, обличчя якого перетягується по зображенню на етапі подальшого оброблення, на фіолетовому фоні.

Розширення творчого потенціалу — ключ до вдосконалення у фотографуванні. Навчитися експериментувати зі стилем і пробувати нові техніки — це шлях, що може привести до сміливих і часто несподіваних результатів. Кім Мозлі (Kym Moseley) — фанат експериментів з ідеями, якими він ділиться зі своїми численними підписниками в TikTok.

Нещодавно Кім вивів свій творчий потенціал на новий рівень, поставивши перед собою фотографічне завдання на кожен день протягом тижня й задокументувавши результат у навчальному посібнику на TikTok. У ньому Кім ділиться сімома різними техніками, які він використовував, і розкриває процес творчого мислення, що лежить в основі кожного з його неперевершених фінальних знімків.

1. Додайте абстрактного елемента

Деякі кажуть, що камера ніколи не бреше, але фоторедактори здатні дещо змінити. «Мене дуже надихають сюрреалістичні роботи Сальвадора Далі, і я хотів створити щось подібне, — розповідає Кім про вражаючий знімок, винесеному у заголовок цієї сторінки. — Я не був впевнений у тому, яку саме ідею збираюся втілити, тому вирішив просто зробити автопортрет і нічого не ускладнювати». Для цього дуже добре підходить програма Canon Camera Connect — особливо тому, що дозволяє налаштувати автоматичний автофокус на собі, стоячи перед камерою, аби прибрати з формули будь-які невизначеності.

«Для мене в портретній зйомці головне — це очі», — продовжує Кім. — Саме на них ви фокусуєтеся, коли робите знімок, і саме очі розповідають сюжет. Я думаю, немає нічого гірше за фальшиву посмішку на портреті — я завжди бачу, коли очі не посміхаються. Аби зробити на цьому знімку щось геть інше, я вирішив повністю прибрати з фотографії очі, усунувши з нього всю індивідуальність та особистість. На етапі редагування я розтягнув частину обличчя, і знімок перетворився на портрет людини, яка може бути ким завгодно. Я думаю, що це справжній сюрреалістичний шедевр».

2. Міняйте ракурси, щоб показати всю картину

Зйомка із землі з видом вгору: птах летить між двома високими хмарочосами на тлі яскраво-блакитного неба.

«Зйомка будівель за допомогою надширококутного об’єктива з діафрагмою f/4,5 забезпечила достатньо велику глибину різкості, щоб зробити все чітким, а витримка склала 1/125 секунди», — розповідає Кім про цей знімок під назвою «Погляд угору». — «Це досить швидко для ширококутної зйомки з рук без штатива». © Кім Мозлі (Kym Moseley)

«В основному я знімаю портрети людей, але буває корисно кинути собі виклик, спробувавши щось інше», — каже Кім. Він не став би використовувати для портретної зйомки надширококутні об’єктиви, такі як RF 16mm F2.8 STM або Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, але вважає, що вони здатні забезпечити динамічну перспективу для міських пейзажів, як, наприклад, на знімку вище. «Для цього фото я намагався придумати щось не схоже на звичайні зображення будівель, і в мене виникла ідея знімати просто вгору», — пояснює він.

Кім використовує камеру Canon EOS R6, до якої можна підключити об’єктиви EF та EF-S за допомогою адаптера кріплення Canon EF-EOS R.

«Мені сподобалося, як хмарочоси нахиляються один до одного з перспективою вгору, але я відчував, що потрібно щось у центрі неба, наприклад птах або літак. Їх не було, тому я вирізав птицю з фону старого знімка й вставив її туди, куди хотів».

3. Творчо підходьте до автопортретів

Портрет чоловіка з китайськими ієрогліфами, нанесеними на його обличчя за допомогою проектора.

Хоча бездзеркальні камери дозволяють бачити ефект від налаштувань експозиції та балансу білого в електронному видошукачі, ви можете скористатися тими ж перевагами з усіма дзеркальними камерами Canon завдяки функції Live View, компонуючи свої знімки на задньому екрані. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

«Я люблю темні, кінематографічні й старі портретні знімки, як ніби це кадри з фільму, — розповідає Кім про натхнення, яке лягло в основу виразних результатів його третього експерименту. — Я хотів, щоб більша частина кадру була темною, і лише одна ділянка була висвітлена драматичним чином. Для створення цього ефекту я скористався світлодіодною лампою, щоб трохи висвітлити фон. Потім я підключив свій телефон до проектора й написав на ньому китайський ієрогліф "любов", буквально спроектувавши його на своє обличчя».

«Я практично завжди використовую ручну експозицію, щоб домогтися бажаного результату, особливо коли знімаю темні зображення, — продовжує Кім. — Деякий час тому я перейшов із Canon EOS 6D Mark II на EOS R6, і, як і на всіх бездзеркальних камерах Canon, мені дуже допомагає можливість на етапі попереднього перегляду бачити у видошукачі рівні експозиції та балансу білого. Я поекспериментував із кольорами світлодіодного підсвітлення й китайських ієрогліфів на моєму телефоні, поки не досяг потрібного мені балансу: блакитний фон і червонуватий текст».

Для портретної зйомки Кім зазвичай вибирає малу глибину різкості, щоб виділити об’єкт на розмитому фоні. Це дозволяє зробити об’єктив зі швидкою діафрагмою, тому Canon RF 50mm F1.8 STM і EF 50mm f/1.8 STM є ідеальними економічними варіантами.

4. Використовуйте тіні й світло

Тінь від руки, що протягає троянду другій руці, також у тіні.

Кім вважає, що сміливі й прості форми в силуетах іноді можуть сказати більше, ніж світло й колір. «Цей знімок двох рук і квітки розповідає про взаємодію людей», — каже він. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

«Яскраві сонячні знімки просто всюди, але я люблю грати з тінями й силуетами», — каже Кім. Для свого знімка двох рук і квітки у вигляді силуетів на тлі сірої стіни він хотів, щоб усе було просто, зрозуміло й драматично. «Багато моїх ідей для натхнення приходять із фотографій, які я бачив у кіно чи по телевізору або на таких платформах, як TikTok та Instagram. Ця ідея заснована на тому, що одна людина вкладає квітку в руку іншої. Я вважаю, це робить зображення справді сильним та емоційним».

Кім продовжує: «Я робив цей кадр у приміщенні, направивши камеру на вікно й додавши до експозиції приблизно одну зайву ступінь, щоб позбутися деталей на яскравому фоні. Я зробив два окремих знімка: спочатку однієї руки, потім іншої. Насправді це мої власні руки, тому я за допомогою програми Canon Camera Connect дистанційно управляв усіма параметрами й переглядав фото на своєму телефоні. Нарешті я об’єднав дві фотографії у фоторедакторі, створивши складене зображення».

5. Експериментуйте з композицією

Скейтбордист відштовхується в затемненому багатоповерховому паркінгу.

Люди часто думають, що для того, щоб зафіксувати динамічний момент, потрібна швидка витримка, але Кім пішов у протилежному напрямку й скористався повільною витримкою у 1/30 с, щоб додати на цей знімок розмиття, створюючи відчуття руху. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

«Мені подобається, що багато камери Canon мають екрани зі змінним кутом огляду. Він дозволяє компонувати знімки з незвичайних ракурсів, тримаючи камеру високо або низько», — каже Кім. Під час знімка скейтбордиста на затемненій автостоянці камера була на рівні землі, що, на його думку, дає цікаву перспективу. «Я зміг зробити так, щоб тіло скейтбордиста виглядало великим і маленьким саме в тих місцях, де я хотів, тому його нога, яка перебуває ближче за все до об’єктива, виглядає величезною, а решта тіла зсунута назад, — пояснює він. — Якби я робив цей кадр із висоти звичайного зору, він втратив би всю свою ефектність».

«Надвелика швидкість у 20 кадрів на секунду в моїй камері Canon EOS R6 — ще одна велика перевага для такого типу зйомки, — продовжує Кім. — Я зробив серію швидких кадрів, щоб гарантовано зафіксувати потрібний мені момент. Якою б камерою ви не користувалися, для таких фотографій варто вмикати найвищу частоту кадрів».

6. Приборкання дикої природи

Голуб летить із витягнутої руки, що тримає насіння.

Для цього знімка Кім скористався одноточковим автофокусуванням, але міг би також застосувати неймовірний режим автофокусування з глибоким навчанням на базі ІІ для виявлення птахів у моделі Canon EOS R6, який також є в камерах EOS R5 та EOS R3. Він застосовує інтелектуальний алгоритм, фіксує птицю й відстежує її рух, визначаючи тіло й наводячись на голову й навіть очі, коли вони потрапляють у кадр. «Мені подобається, що камера EOS R6 неймовірно інтуїтивна й проста у використанні», — каже Кім. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

Не обов’язково їхати на сафарі, щоб зробити неймовірні знімки дикої природи: чудові кадри можна знайти і у власному саді — або, як у випадку з Кімом, в місцевому парку. Тіктокер розповідає про свою фотографію голуба, який відлітає після годування: «Мене завжди надихали знімки голубів у польоті й фотографії людей, що тримають у руках екзотичну птицю. У цьому знімку я вирішив об’єднати ці дві ідеї».

«У парку є кафе, де продаються пакети з насінням для годування качок, але вони також чудово дозволяють приманювати голубів. Я просто тримав камеру в одній руці й годував голуба іншою. Я налаштував швидку витримку 1/1600 с, щоб зафіксувати рух у момент, коли голуб злетів».

7. Подвійний кадр

Чорно-білий знімок з подвійною експозицією молодого чоловіка з коротко підстриженим волоссям.

Кім каже, що цей знімок із подвійною експозицією був би неможливий без здатності Canon EOS R6 показувати «примарне зображення» першого фото, на яке він зміг накласти попередній перегляд другого знімка, щоб вирівняти очі. «Це просто приголомшлива камера», — каже він. Ця функція також доступна в певних інших камер Canon, зокрема EOS 90D, EOS 6D Mark II та EOS RP. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

«Це ще один знімок, який частково натхненний роботою іншої людини, — розповідає Кім про свою виразну останню фотографію». «Подвійна експозиція завжди привертає увагу, і я хотів створити зображення, де ліве й праве око точно накладені одне на інше у двох окремих кадрах, — пояснює він. — Довелося трохи попрацювати методом проб і помилок, тому що я виявив, що зіниці мають бути розташовані дуже точно».

«Мені дуже допоміг режим багаторазової експозиції в моїй камері Canon EOS R6, — продовжує Кім. — Після того як ви зробите перший знімок, він відображається у видошукачі або на задньому екрані у вигляді примарного зображення, і ви можете скористатися ним для точного розташування, коли компонуватимете другий кадр».

Якщо ви, як і Кім, кинете собі виклик на тиждень і пробуватимете одну із цих різних технік кожного дня або просто експериментуватимете з кількома з них протягом певного часу, то отримаєте величезне задоволення, розширивши свої фотографічні можливості. Не забудьте поділитися своїми результатами з хештегом #FreeYourStory, додавши тег @canonemea.Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R6

  Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
 • Бездзеркальні камери

  EOS RP

  Ця компактна, легка та інтуїтивно-зрозуміла повнокадрова бездзеркальна камера була спеціально розроблена для фотографування під час подорожей та повсякденної зйомки.
 • Цифрові дзеркальні фотоапарати

  EOS 6D Mark II

  Незалежно від того, чи працюєте ви над масштабними проектами, чи лише удосконалюєте свої навички, EOS 6D Mark II допоможе вам зробити наступний крок.
 • Ширококутний об’єктив

  RF 16mm F2.8 STM

  Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту.
 • Об’єктиви для цифрових дзеркальних камер

  EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

  Доступний надширококутний STM-об’єктив зі змінною фокусною відстанню й стабілізатором зображення для пейзажної, туристичної та відеозйомки.
 • Об’єктиви для EOS R

  RF 15-35mm F2.8L IS USM

  Надширококутний формат і неймовірна чіткість завдяки досконалим оптичним технологіям у серії L та 5-ступеневій стабілізації зображення для динамічних кутів навіть в обмеженому просторі

Схожі статті

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Освітлення для портретів із яскравим і приглушеним світлом

  Використовуйте стандартні налаштування освітлення для створення атмосферних портретів високої якості.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Виведіть селфі на новий рівень

  Тіктокер Ніна Коллінз пояснює, як робити креативні автопортрети в домашніх умовах.

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Знімайте естетичні фотографії

  Інфлуенсерка в соціальних мережах Штеффі Марла розповідає, що вона робить, щоб її фотографії виділялися в Інтернеті.

 • ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

  Портрети для друку

  Фотограф і TikToker Кім Мозлі ділиться своїми порадами щодо зйомки та поширення вражаючих знімків незнайомців.