Swirling multicoloured patterns of soap in water.

МАКРОЗЙОМКА

Абстрактна макрозйомка: фотографування мильних бульбашок вдома

Створення яскравих абстрактних зображень поверхні мильної плівки дозволяє поринути у світ творчості та відійти від традиційних прийомів зйомки. Ми покажемо, як легко створювати вражаючи зображення у власному будинку чи саду. Для роботи із цими техніками вам знадобиться макрооб’єктив, а також в ідеалі — штатив і щось для віддаленого спуску затвора: якщо ваша камера підтримує Wi-Fi (наприклад, як модель Canon EOS 90D), ви можете скористатися програмою Canon Camera Connect на своєму смартфоні, щоб налаштувати кадрування та зробити знімок дистанційно. Щоб краще контролювати освітлення, можна користуватися зовнішнім спалахом, наприклад із лінійки Canon Speedlite.

Будь готовий

A camera set up to photograph a desk with books on the top.
Чорна футболка — вдалий фон для цього спалаху, а купа книг на задньому плані використовується для закріплення скрученої вішалки з металу, для фіксації обруча зануреного у розчин. Можна огорнути целофаном обкладинки книг, оскільки така техніка зйомки може бути брудною.

Використовуйте аркуш чорної картки або чорну тканину, яку можна використовувати як фон. Об’єктив для макрозйомки з фокальною відстанню 100 мм ніби створений для такої зйомки, проте інші об’єктиви, як от: Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM або Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM також підійдуть. Якщо ви використовуєте камеру Canon EOS R то об’єктив Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM стане ідеальним доповненням, так само, як до камер серії Canon EOS M ідеально підійде Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Обидві камери чудово підійдуть для застосування цієї методики й дадуть змогу сфотографувати складні деталі.

Щоб зробити «мильну» зйомку довготривалою, змішайте миюче або рідке мило з невеликою кількістю гліцерину (його можна знайти в аптеці, в магазині для випічки, або замовити в Інтернеті). Спробуйте 80 % миючого засобу та 20 % гліцерину та додайте трохи води. Вам також знадобиться невелика петля дроту, яку ви зможете занурити в суміш — для цього добре підійде металевої вішалки для пальто. Занурте петлю в розчин і мильна плівка повинна з’явитися на дроті.

Освітлення

Експериментуйте з освітленням, поки не знайдете кращу позицію — вам, мабуть, доведеться зробити кілька тестових кадрів, щоб зрозуміти, де саме вона знаходиться.

Для цієї техніки однаково підійде денне освітлення, або спалах, але яскраві кольори видно лише тоді, коли мильна плівка освітлена спереду під невеликим кутом. Знайдіть позицію, щоб світло падало з вікна або світильника для освітлення розчину.

Якщо ви бажаєте використовувати вбудований спалах камери для запуску сумісного спалаху Canon Speedlite, то цю функцію можна активувати з меню камери. При цьому Canon Speedlite повинен бути переналаштований в режим отримання. Використання віддалених камери Canon Speedlite, наприклад Canon Speedlite 470EX-AI дає більше можливостей контролю над світлом. Скористайтеся відбліком від білої стіни, низької стелі або навіть аркуша білого паперу або полістиролу, що тримається над камерою, і вказуйте на мильну плівку, щоб розсіяти світло (як показано тут).

Зйомка

Встановіть максимальну швидкість затвора, щоб закарбувати момент у потрібну мить, та отримайте кольорові хвилі, сам ефект розмиття буде залежати від фактичної швидкості руху об’єктів. Зробіть пробний знімок і встановіть більш високе значення швидкості затвору або вище значення ISO, якщо візерунки розмиті.

Для досягнення однакових результатів встановіть ручний режим. Використання швидкого спалаху з Canon Speedlite допоможе вам отримати найчіткіші зображення, але переконайтесь, що швидкість синхронізації спалаху така ж, як і швидкість спрацювання затвора (цю інформацію ви можете знайти в посібнику камери). На камері Canon EOS 800D, ця швидкість становить 1/200 c. Щоб збільшити глибину різкості, змініть налаштування діафрагми, наприклад f/11 або f/16, і почніть з маленьких значень ISO: 100-400.

Якщо ви використовуєте навколишнє освітлення замість спалаху, можливо, вам доведеться підвищити значення ISO та запустити камеру за допомогою таймера або пульта дистанційного керування, щоб отримати чіткі результати.

Експеримент

Схожі статті
A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

МАКРОЗЙОМКА

Абстрактна макрозйомка: фотографування рефракції води

Займіться творчістю з фотографією квітів і дізнайтеся, як знімати макрозображення з крапель води, в яких віддзеркалюються квіти.

A black and white close-up shot of a mother kissing a sleeping baby she is holding to her shoulder.

МАКРОЗЙОМКА

Макрозйомка: пориньте у світ деталізації

П’ять цікавих порад, щоб розпочати шлях у макрозйомці та створювати неймовірні знімки з використанням звичайних предметів.

Macro photography tips and techniques

МАКРОЗЙОМКА

Поради з макрозйомки

Макрозйомка стає простішою — відкрийте для себе найкращі обладнання, поради та прийоми.

A person tapping the screen of an EOS camera.
Торкніться сенсорного екрана камери EOS — це надзвичайно зручний спосіб наведення фокусу на об’єкти.

Якщо для фотокамери не вистачає світла для автоматичного фокусування, фокусуйте об'єктив вручну за допомогою збільшеного дисплея Live View або EVF у бездзеркальній серії камер EOS. Щоб уникнути пошкодження камери, зніміть затвор, використовуючи віддалений запуск або використовуючи додаток Canon Camera Connect, якщо у камері встановлено додаток Wi-Fi. Спробуйте створити мильну плівку, щоб візерунки закрутилися на ній. Не хвилюйтеся, якщо вам не вдасться повністю заповнити кадр візерунками на бульбашках, просто відкадруйте знімок в програмі Digital Photo Professional або подібній програмі для редагування фотографій.

Ніжний подих вітру створює бульбашки на цьому зображенні, створеному за допомогою камери Canon EOS 800D, об’єктива Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM і спалаху Canon Speedlite 470EX-AI, який надає неперевершене освітлення.

Для ще більшої кількості порад, завантажте додаток Canon Photo Companion для iOS й Android.

Автори: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins) і Тамзін Уілкс (Tamzin Wilks)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів