CANON EOS R5

Революція у відеозйомці. Знову.

Компанія Canon пишається своєю революційною роллю в галузі відеозйомки завдяки таким виробам, як, наприклад, цифрові дзеркальні камери серії EOS 5D або камери та об’єктиви Cinema EOS. EOS R5 продовжує цю традицію, забезпечуючи неймовірні характеристики відео, які жоден оператор раніше не міг очікувати від камери маленького розміру.

Революція у відеозйомці. Знову.

Відтепер у форматі 8K RAW

Камера EOS R5 здатна записувати відео в неймовірному форматі 8K DCI RAW на внутрішню картку CFexpress, використовуючи при цьому всю ширину повнокадрового сенсора, що дозволяє досягати справжньої кінематографічної якості. Також підтримується функція відстеження фокуса, завдяки якій ваше відео виглядатиме так, наче зроблене з голлівудським бюджетом.

Окрім якості зображення, яке неможливо відрізнити від живого, роздільна здатність 8K дозволяє редактору обрізувати відео, отримуючи при цьому кінцеву якість на рівні 4K.

Знімати відео з роздільною здатністю 8K на камеру EOS R5 можна в кількох форматах:
• RAW (12 біт)
• 10 біт 4:2:2 MP4/H.265
• 8 біт 4:2:0 MP4/H.265

Також доступне форматне співвідношення DCI чи UHD, методи стиснення ALL-I, IPB та стиснення у формат IPB із більш низькою швидкістю передачі даних, а також режими Canon Log 1 та 3 чи HDR PQ Ви можете вибрати частоту кадрів 23,98p, 24p, 25p або 29,97p залежно від того, як має виглядати ваш відеозапис. Відео з роздільною здатністю 8K навіть можна записувати на високошвидкісні SD-картки (v90) з методами стиснення у формат IPB.

У форматі 8K RAW ви отримуєте максимальну якість і гнучкість: ця роздільна здатність вчетверо вища за 4K, і ви можете змінювати різні параметри на кшталт балансу білого вже після зйомки в програмі Cinema RAW Development або іншому нелінійному відеоредакторі*. Режим 8K RAW доступний у стандартному форматі або в стислому вигляді для невеликих відеофайлів із гнучкістю RAW.

З відео роздільної здатності 8K також можна витягувати кадри у вигляді окремих 35-мегапіксельних JPEG-файлів (або HEIF-файлів, якщо ваш запис зроблений у форматі HDR PQ), що ідеально підходить для ситуації, коли ви маєте надати клієнту фото й відео з однієї події.

* Сумісність і доступність функцій залежить від виробника програмного забезпечення
A side profile of Canon Ambassador Ivan D'Antonio with his eye to the viewfinder of a Canon EOS R5 camera.

4K-зйомка з неймовірними характеристиками й частотою до 120 кадрів на секунду

Окрім революційних можливостей зйомки з якістю 8K, модель EOS R5 також встановлює нові стандарти відеозйомки з роздільною здатністю 4K. Тепер ви можете записувати відео у форматах 4K DCI (повнокадровий) та 4K UHD із частотою кадрів до 120p (119,88 кадрів на секунду) з якістю 4:2:2/10 біт, що забезпечує згладжене відтворення в уповільненому режимі з надзвичайно високою роздільною здатністю. За частоти до 59,94 кадрів на секунду можна знімати в повнокадровому режимі або з 1,6-разовим обтинанням, що дає ефект, аналогічний режиму Super 35 мм.

Якщо вам потрібна максимальна якість з роздільною здатністю 4K, режим EOS R5 4K HQ забезпечує неймовірну деталізацію за частоти кадрів до 30p за рахунок надлишкової вибори з відео у форматі 8K. Результати такі неймовірні, що ви не повірите, доки не побачите самі.
Величезна кількість налаштувань роздільної здатності, частоти кадрів тощо в камері EOS R5 доступна в переробленому меню режимів, завдяки якому ви зможете вибрати оптимальну комбінацію параметрів.

Технологія автофокусування Dual Pixel CMOS AF II

Наша оновлена система автофокусування Dual Pixel CMOS AF II забезпечує плавне й точне безперервне фокусування в усіх режимах записування, а також підтримує функції визначення обличчя та очей, що ідеально підходять для документалістики або спонтанної зйомки. Вона також здатна розпізнавати котів, собак і птахів та відстежувати їх у кадрі. Ви зможете легко створювати ефекти перенесення фокуса, що дозволяє привернути увагу глядачів до іншої частини сцени: достатньо просто натиснути на сенсорний екран камери EOS R5, і вона плавно переведе фокус із вибраною вами швидкістю.

Під час фокусування вручну камера EOS R5 пропонує кілька засобів, що допоможуть вам точно налаштувати максимальну чіткість. Функція виділення різкістю виділяє краї об’єктів у фокусі вибраним вами кольором, а функція допомоги з ручного фокусування Dual Pixel відображає графічний індикатор, який вказує, чи розташований об’єкт за або перед точкою фокусування, і стає зеленим, коли фокус збігається.

© Robert Marc Lehmann

Стабілізація зображення

Система інтелектуальної стабілізації зображення, яка захищає ваші фотографії від тремтіння рук, працює і в режимі відеозйомки, згладжуючи випадкові руки камери EOS R5. У поєднанні із системою електронної цифрової стабілізації зображення*, яка служить додатковим рівнем захисту від рухів, вона забезпечує неймовірні результати, і ваше відео виглядає так, наче ви зробили його з підвісної конструкції або операторського візка.

* Цифрова стабілізація відеозображення недоступна під час зйомки у форматі 8K RAW

Покадрова зйомка у форматі 8К

Подібно тому, як роздільна здатність 8K підвищує деталізацію та чіткість, режим покадрової фотозйомки дозволяє продемонструвати найдрібніші рухи в геть іншому часовому просторі. У поєднанні ці технології дозволяють вам робити неймовірно захоплюючі фотографії та відеозаписи.

З камерою EOS R5 дуже легко робити сповільнені (покадрові) відеозаписи високої роздільної здатності: їх також можна робити у форматі 4K, а відео створюється безпосередньо в камері. Ви можете вказати інтервал між кадрами, а також зафіксувати експозицію на момент першого знімку чи налаштувати її коригування для кожного кадру.

Інтуїтивна зрозумілість, що робить об’єкт зйомки ближче

Камера EOS R5 створена таким чином, щоб знімати з нею можна було в найприродніший спосіб, концентруючись на об’єкті й творчих задумах, а не на керуванні. Екран зі змінним кутом нахилу відкидається від корпусу та обертається в діапазоні 270˚, дозволяючи знімати під будь-яким кутом. Висвітлені зони можна виділяти за допомогою смугастих «зебра»-індикаторів, що попереджають про зависоку яскравість.

У режимі 4K/60p ви можете передавати чіткий відеосигнал через вихід HDMI на зовнішній записувальний пристрій, завдяки чому запис можна здійснювати паралельно на внутрішні й зовнішні носії.

Час зйомки

Камера EOS R5 пропонує кращі у своєму класі характеристики автофокусування, а також опції для відеозапису з високою роздільною здатністю і частотою кадрів із використанням максимальної ширини повнокадрового сенсора за високої швидкості передачі даних. Ця комбінація функцій неминуче призводить до значного виділення тепла, що обмежує час запису. Детальну інформацію про приблизний час зйомки для доступних варіантів роздільної здатності й частоти кадрів за температури 23 °C (73 °F) у разі «холодного запуску» наведено нижче.
8K 30P
— Повна ширина сенсора: 20 хвилин
— Повна ширина сенсора у форматі RAW: 20 хвилин

4K 120P
— Повна ширина сенсора: 15 хвилин*1

4K 60P
— Повна ширина сенсора: 35 хвилин*2
— Кадрування APS-C (5.1K з надлишковою вибіркою): 25 хвилин

4K 30P
— Повна ширина сенсора: без обмежень за рівнем тепла, що виділяється*2
— Повна ширина сенсора у форматі High Quality (8.2K з надлишковою вибіркою): 30 хвилин
— Кадрування APS-C (5.1K з надлишковою вибіркою): без обмежень за рівнем тепла, що виділяється*2
*1 Запис відео з високою частотою кадрів триває 7 хвилин і 30 секунд, після чого зйомка зупиняється. Указує час, коли запис може бути негайно відновлено.
*2 Запис обмежений 29 хвилинами 59 секундами. Указує час, коли запис може бути негайно відновлено.

Якщо камера нагрівається до максимально допустимої температури, рекомендується вимкнути її, щоб тепло могло розсіятися.
Приблизний час відновлення за температури 23 °C (73 °F) зазначено нижче, але на цей показник впливають різні фактори, серед яких температура навколишнього середовища, тривалість роботи камери й вибрана роздільна здатність зйомки. Тривалість періоду до відновлення повного часу запису залежить від температури навколишнього середовища.

8K 30P
— 10 хвилин охолодження дає прибл. 3 хвилини запису
— 20 хвилин охолодження дає прибл. 8 хвилин запису

4K 60P
— 10 хвилин охолодження дає прибл. 10 хвилин запису

Схожі статті

 • СТАТТЯ

  Перші знімки за допомогою Canon EOS R5: фотографування природи в неймовірних деталях

  Улла Ломан (Ulla Lohmann) і Роберт Марк Леман (Robert Marc Lehmann) розповідають про те, як 45-мегапіксельний сенсор Canon EOS R5 і технологія автофокусування з відстеженням очей допомогли їм зробити приголомшливі фотографії на природі.

 • Фотографія трюку на гірському велосипеді в повітрі на фоні сонця. Знімок зроблений знизу, по краях — червоні квіти й трава на схилі пагорба.

  СТАТТЯ

  Відеозйомка у форматі 8K та 4K з надлишковою вибіркою на камері Canon EOS R5

  Мартін Бліссіг (Martin Bissig) та Іван д’Антоніо (Ivan D’Antonio) протестували камеру Canon EOS R5 у режимі відеозйомки й з’ясували, як функції записування відео у форматі 8K допомагають заощаджувати час і розширюють творчі можливості.

 • СТАТТЯ

  Canon EOS R5: 10 ключових функцій і можливостей

  Відкрийте для себе функції та характеристики, що роблять EOS R5 революційним рішенням, включаючи можливість робити 45-мегапіксельні знімки із частотою кадрів до 20 на секунду й записувати відео у форматі 8K RAW.

 • Чоловік, що тримає камеру Canon EOS R6 збоку.

  СТАТТЯ

  Canon EOS R5 або EOS R6: яка камера підійде вам?

  Canon представляє не одну, а дві революційні повнокадрові бездзеркальні камери. Яка з них підійде вам? Ми вирішили порівняти моделі EOS R5 та EOS R6.