CANON EOS R5

Технологія вдосконаленого автофокусування

Система фокусування в камері EOS R5 працює з виключною швидкістю і точністю: вона здатна розпізнавати й відстежувати об’єкти, що рухаються в кадрі. Тепер ви зможете робити знімки з неймовірною різкістю, чіткістю і деталізацією.

Технологія вдосконаленого автофокусування

© Martin Bissig / Посланець Canon

Технологія автофокусування Dual Pixel CMOS AF II з 5940 зонами й повним охопленням кадру

Де б у кадрі не був ваш об’єкт, камера EOS R5 його знайде й швидко візьме у фокус завдяки 5940 зонам автофокусування, що охоплюють майже 100 відсотків площі кадру. Ці зони фокусування можна використовувати разом, окремо або групами, які можуть переміщуватися по кадру залежно від того, де відбуваються головні події.

Для вибору точок автофокусування призначений спеціальний мультиконтролер зі зворотнього боку камери, але те ж саме можна робити й на сенсорному екрані: просто натисніть на нього в потрібному місці в режимі Live View або використовуйте як сенсорну панель, коли камера у вашого ока.

© Martin Bissig / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

Штучний інтелект на базі глибокого навчання й розпізнавання об’єктів

Система автофокусування EOS ITR AF X у камері EOS R5 запрограмована за допомогою штучного інтелекту на базі алгоритмів глибокого навчання, що були розроблені для нашої революційної цифрової дзеркальної камери EOS-1D X Mark III. У режимі визначення облич та очей система точно розпізнає обличчя, у тому числі в профіль, коли видно лише одне око. Завдяки цьому ваші об’єкти зйомки завжди відображатимуться з максимальною різкістю — навіть у разі несподіваного руху та з малою глибиною різкості. А якщо людина на секунду відвертає обличчя, система продовжує відстежувати положення її голови, щоб зберегти різкість, коли обличчя знову повернеться до об’єктива.

Крім того, штучний інтелект EOS R5 на базі алгоритмів глибокого навчання запрограмований для розпізнавання та відстеження котів, собак і птахів із фокусуванням на їхніх тілах, обличчях або очах. Завдяки цьому фотографувати об’єкти дикої природи, зокрема птахів у польоті, стає простіше, ніж будь-коли.

© Robert Marc Lehmann

Швидке й чутливе фокусування

Камера EOS R5 наводить фокус лише за 0,05 с — це дуже високий показник для повнокадрової бездзеркальної камери1. Автофокус також працює за рівня освітлення лише –6 EV2, що можна порівняти зі світлом неповного місяця.

Завдяки цій неймовірній світлочутливості камера EOS R5 також може фокусуватися за максимального розміру діафрагми лише f/22, через що ви можете використовувати телеконвертери разом з об’єктивами з відносно повільною діафрагмою, а також надкомпактні супер-телеоб’єктиви на кшталт RF 600mm F11 IS STM та RF 800mm F11 IS STM.

Робота системи відстеження АФ

Налаштувати роботу системи слідкуючого автофокусування можна за допомогою таких параметрів, як Tracking sensitivity (Чутливість відстеження) або Acceleration/deceleration tracking (Відстеження прискорення/сповільнення), чи шляхом вибору однієї із чотирьох конфігурації, що ідеально підходять для різних типів зйомки.
У камері EOS R5 тепер реалізований режим A, у якому автоматично вибирається одна із чотирьох конфігурацій автофокусування залежно від обставин та об’єктів зйомки.

Ручне фокусування

Під час фокусування вручну ви можете точно розташувати фокус у потрібному місці в один із трьох способів.

• Збільшення фокусу
Збільшивши зображення (спочатку в 6 разів, а потім в 15), ви зможете краще його побачити та оцінити якість фокуса.

• Виділення різкістю
Краї елементів сцени, що перебувають у фокусі, виділяються кольором, який ви вибираєте.

• Допомога з ручного фокусування Dual Pixel
Функція допомоги з ручного фокусування Dual Pixel, що вперше з’явилася в наший камері Cinema EOS C300 Mark II, використовує технологію автофокусування Dual Pixel CMOS AF II для точного вимірювання відстані до об’єкта й порівнює її з поточним налаштуванням фокусу. Графічний індикатор показує, де саме — спереду чи ззаду — перебуває точка фокусування відносно виміряного камерою значення, а коли ці точки збігаються, стає зеленим, вказуючи на точний фокус.

Система спрощує ручне перенесення фокусу й робить його точнішим, забезпечуючи оператору максимальну точність фокусування, що необхідна під час роботи з роздільною здатністю 4K або 8K.

Ці три засоби також можна використовувати із сумісними об’єктивами RF та EF, а також кінооб’єктивами з ручним фокусуванням.

© Ulla Lohmann / Посланець Canon

Схожі статті

  1. Станом на 3 червня 2020 р. серед цифрових бездзеркальних камер зі змінними об’єктивами та повнокадровим сенсором зображення, еквівалентним 35 мм, з АФ із визначенням контрасту й фаз у площині зображення. Розраховано за результатами вимірювань швидкості автофокусування з дотриманням рекомендацій CIPA (відрізняється залежно від умов зйомки та використовуваного об’єктива). Вимірювання проводилося за внутрішніми регламентами. Умови вимірювання: EV12 (температура навколишнього середовища/ISO 100), ручний режим для об’єктива RF 24-105mm F4L IS USM (з фокусною відстанню 24 мм) з такими налаштуваннями: зйомка за допомогою кнопки затвора, 1-точкове автофокусування (центральна точка АФ), режим одноточкового АФ.
  2. Під час фотозйомки з об’єктивом f/1.2, центральна точка автофокусування, покадрове автофокусування, за 23 °C (73 °F), ISO 100. За виключенням об’єктивів RF з покриттям для згладжування розфокусування