CANON EOS R5

Оброблення фотографій Dual Pixel RAW

У режимі Dual Pixel RAW камера EOS R5 дозволяє фотографу вносити неймовірні зміни до фотографій, які він створює, вже після зйомки. Ви можете коригувати різкість, ефект боке та освітлення, а також вдосконалювати свої пейзажні знімки за допомогою ефекту чіткості фону.

Принцип роботи

Кожен піксель на 45-мегапіксельній матриці EOS R5 складається із двох частин. У режимі Dual Pixel RAW для кожного знімка створюється два зображення: з лівими й правими половинами пікселів. Завдяки порівнянню цих двох версій з незначними відмінностями до файлу RAW можна додати карту глибини, що уможливлює подальше коригування фотографії на основі збережених тривимірних даних.

Коригування Dual Pixel RAW робляться в безкоштовній програмі Canon Digital Photo Professional. У моделі EOS R5 реалізовано нову можливість застосування ефектів переосвітлення портретів і чіткості фону безпосередньо в камері.

Переосвітлення портретів

(у камері)

Ця нова функція дозволяє змінювати параметри освітлення на обличчях об’єктів на портретах. Інтенсивність, охоплення й напрямок світла можна скоригувати вже на етапі подальшого оброблення, завдяки чому ви можете освітлювати затінені ділянки або затіняти висвітлені, а також зміщувати освітлення, щоб створити ефект відбивача.

Чіткість фону

(у камері)

Ця функція дозволяє вибірково змінювати чіткість фону на фотографії через меню редагування RAW-знімків: вона особливо корисна для пейзажної зйомки, коли на фотографії є туман на відстані, а ви хочете зробити фон різкішим.

Без підвищення чіткості фону

З підвищенням чіткості фону

Точне регулювання якості зображення

(у програмі Digital Photo Professional Express)

У безкоштовній програмі Digital Photo Professional точку максимальної різкості можна дещо зсунути відносно положення, в якому вона була на момент зйомки. Це дуже важливо для портретних фотографів, що хочуть підлаштувати чіткість, коли, наприклад, очі людини не потрапляють у фокус.

Зміщення боке

(у програмі Digital Photo Professional Express)

За допомогою функції оптимізатора Dual Pixel RAW в нашій програмі DPP ви можете скоригувати вигляд ділянок знімку, що перебувають поза фокусом, зсунувши перспективу з лівого боку на правий.

Усунення ореолів та відблисків

(у програмі Digital Photo Professional Express)

Інша функція оптимізатора Dual Pixel RAW в нашій програмі DPP допомагає зменшити кількість артефактів у кадрі, що виникли через яскраві джерела освітлення. Версії знімків, зроблені з лівими та правими частинами пікселів, порівнюються та комбінуються таким чином, щоб мінімізувати або повністю усунути відблиски та ореоли.

Digital Photo Professional

Digital Photo Professional (DPP) — передова програма для оброблення, перегляду й редагування знімків RAW спеціально для моделей EOS і PowerShot, що підтримують формат RAW.

Схожі статті

 • СТАТТЯ

  Перші знімки за допомогою Canon EOS R5: фотографування природи в неймовірних деталях

  Улла Ломан (Ulla Lohmann) і Роберт Марк Леман (Robert Marc Lehmann) розповідають про те, як 45-мегапіксельний сенсор Canon EOS R5 і технологія автофокусування з відстеженням очей допомогли їм зробити приголомшливі фотографії на природі.

 • СТАТТЯ

  Відеозйомка у форматі 8K та 4K з надлишковою вибіркою на камері Canon EOS R5

  Мартін Бліссіг (Martin Bissig) та Іван д’Антоніо (Ivan D’Antonio) протестували камеру Canon EOS R5 у режимі відеозйомки й з’ясували, як функції записування відео у форматі 8K допомагають заощаджувати час і розширюють творчі можливості.

 • СТАТТЯ

  Canon EOS R5: 10 ключових функцій і можливостей

  Відкрийте для себе функції та характеристики, що роблять EOS R5 революційним рішенням, включаючи можливість робити 45-мегапіксельні знімки із частотою кадрів до 20 на секунду й записувати відео у форматі 8K RAW.

 • СТАТТЯ

  Canon EOS R5 або EOS R6: яка камера підійде вам?

  Canon представляє не одну, а дві революційні повнокадрові бездзеркальні камери. Яка з них підійде вам? Ми вирішили порівняти моделі EOS R5 та EOS R6.