СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Просто наведіть і фотографуйте: зйомка ключових моментів на компактну камеру

Професійний спортивний фотограф Моллі Дарлінгтон ділиться важливими порадами щодо фотографування аматорських спортивних змагань за допомогою простого обладнання.
Людина тримає камеру Canon PowerShot SX740 HS і дивиться на фотографію на відкидному екрані.

Для фотографування динамічного дитячого футбольного матчу потрібні швидка реакція і навіть кращі функції масштабування на камері, про що добре знає колишній посланець Canon та професійний спортивний фотограф Моллі Дарлінгтон. Моллі почала фотографувати спортивні події у 2015 році, коли ще вчилася в коледжі. Потім вона знімала футбольні події Прем’єр-ліги та Чемпіонату, ще з університетських часів.

Такий її спортивний досвід означає, що вона точно знає, на які саме моменти футбольного матчу слід очікувати. Із кишеньковою камерою Canon PowerShot SX740 HS із потужним 40-кратним зумом у компактному корпусі, а також монокулярною камерою Canon PowerShot ZOOM вона застосувала свої професійні навички спортивного фотографа на аматорському полі. Ці дві прості й зручні камери також ідеально підходять для фотографування сімейного відпочинку на повітрі або ж тварин дикої природи, наближаючи вас до місця подій.

Пояснюючи, що саме вона зазвичай намагається відтворити на своїх фотографіях, Моллі каже: «Я хочу розповісти історію гри, показати, що відбувалося протягом усього матчу, його найважливіші події, щоб будь-хто, побачивши мій знімок, відразу ж згадав відповідний момент».

«Я завжди прагну закарбувати спортивні моменти, що краще за все залишаються в пам’яті. На футбольному матчі я зазвичай знімаю голи, святкування після них та інші важливі події, як-от червоні картки. Я також відтворюю на своїх знімках емоції, чи це захоплення, роздратування або зневіра – як гравців, так і вболівальників».

Моллі пояснює нам, як все це зробити з використанням простого й компактного обладнання.

1. Зробіть послідовність знімків

Хлопці грають у футбол, четверо одягнуті в зелене, один підняв ногу вгору, щоб вдарити по м’ячу, а ще один гравець – у синьому одязі.

«Товариський матч між двома командами хлопчиків віком до 12 років у місцевому футбольному центрі став чудовою нагодою протестувати цей комплект обладнання, надаючи батькам можливості закарбувати події під час перегляду гри». Зроблено на камеру Canon PowerShot SX740 HS із фокусною відстанню 461 мм, витримкою 1/1300 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 800.

Камери Canon PowerShot SX740 HS і Canon PowerShot ZOOM на траві футбольного поля поруч із лініями, намальованими білою фарбою.

Моделі Canon PowerShot SX740 HS та Canon PowerShot ZOOM доводять, що чудові речі можуть бути малими: ці компактні й доступні кишенькові камери чудово доповнюють комплект обладнання спортивного фотографа-початківця або стануть в нагоді батькам, які хочуть зберегти кілька чудових знімків на пам’ять.

Із камерою на кшталт Canon PowerShot SX740 HS, що неймовірно швидко реагує на натискання кнопки й створює до 10 знімків на секунду, можна створити цілу серію фотографій, щоб напевно не впустити сповненого адреналіном моменту. Знімати зі швидкістю 10 кадрів на секунду також можна на камеру Canon PowerShot ZOOM.

«Для створення цього знімку мені дуже встала в нагоді швидкість у 10 кадрів на секунду, адже я змогла зробити серію фотографій, на яких один гравець обводив іншого, а потім вибрала найкращу, – розповідає Моллі. – Зняти момент перехоплення м’яча буває складно, адже він не весь час перебуває в кадрі, тож швидкість у 10 кадрів на секунду дуже допомагає».

2. Заповнюйте кадр

Хлопець на футбольному полі, який біжить і радісно кричить.

Моллі хоче заповнити весь кадр, щоб емоції учасників було добре видно. «Я сподіваюся, що глядач щось відчує, просто подивившись на це фото», – каже вона. Знято на камеру Canon PowerShot SX740 HS із фокусною відстанню 220,5 мм, витримкою 1/1600 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 400.

Моллі Дарлінгтон на маленькому стільці біля футбольного поля спостерігає за грою.

Компактна камера PowerShot ZOOM ідеально підійшла для фотографування подій цього футбольного матчу від бічної кромки, дозволяючи не втратити жодного моменту гри.

«Емоції роблять спорт значно цікавішим, і на цій фотографії я закарбувала гравця, що святкує успіх, – каже Моллі, яка скористалася 40-кратним оптичним збільшенням у моделі Canon PowerShot SX740 HS, аби захопити в кадрі емоції, що залишаться в пам’яті. –

Можливість заповнити кадр у спортивній фотографії завжди стає в нагоді, і 40-кратне збільшення дозволяє зробити це, коли події відбуваються на більшій відстані», – каже вона. Для Моллі такі моменти святкування є однією з найкращих частин її роботи. «Для мене немає кращого відчуття, ніж коли фотографуєш гол на футбольному матчі, з усіма цими емоціями з усіх боків і шаленими вболівальниками за спиною».

3. Експериментуйте з різними фокусними відстанями

Моллі Дарлінгтон тримає камеру Canon PowerShot ZOOM на футбольному матчі.

Камера Canon PowerShot ZOOM має трикроковий зум, дозволяючи перемикатися між фокусними відстанями 100 мм, 400 мм и 800 мм одним натисканням кнопки, завдяки чому ви не пропустите жодного кадру з будь-якої відстані.

Хлопці грають у футбол, один із них веде м’яч, а гравець із іншої команди переслідує.

Можливість перемикати фокусні відстані дуже важлива для спортивного фотографування, де все відбувається дуже швидко й ніколи не знаєш, коли трапиться найголовніше. Об’єктив із 40-кратним збільшенням у камери Canon PowerShot SX740 HS має максимальну ширококутну фокусну довжину, що еквівалентна 24 мм, і підтримує фокусну відстань до 960 мм. Знято на камеру Canon PowerShot SX740 HS із фокусною відстанню 109,3 мм, витримкою 1/1600 с, діафрагмою f/5 та ISO 200.

12-мегапіксельна камера Canon PowerShot ZOOM кишенькового розміру має один об’єктив, але завдяки трикроковому зуму здатна наближати події до фотографа. Ця функція здалася Моллі інтуїтивно зрозумілою та безцінною в моменти, коли хочеш насолодитися подіями зблизька.

«Перемикатися між фокусними відстанями дуже просто: щоб перейти від 100 мм до 400 мм, а потім до 800 мм, достатньо натиснути кнопку на корпусі Canon PowerShot ZOOM, – каже вона. – Для цього матчу відстань у 400 мм була ідеальною, але для масштабніших спортивних подій на професійному полі слід користуватися відстанню 800 мм».

Фокусна відстань у 100 мм, 400 мм або 800 мм зазначена у видошукачі, і що більше число, то сильніше ви наближені до об’єкта.

Експерименти з інтелектуальними функціями й можливостями камери дуже важливі для створення ідеальних знімків. «Знімати будь-якою новою камерою буває важко, аж доки не зрозумієш, як тут все працює», – пояснює Моллі. Найкраща порада? «Практика, практика й ще раз практика з обладнанням. Іноді достатньо попрацювати з ним буквально кілька разів, щоб побачити, як ним керувати, і спробувати різні налаштування».

Перш ніж використовувати камеру на дитячій спортивній події, варто поекспериментувати з новим обладнанням, і компактні камери ідеально для цього підходять.

4. Прагніть зробити чітку фотографію

Хлопчик збирається вдарити по м’ячу в середині кроку на футбольному матчі.

Окрім того, щоб стежити за різкістю фото, Моллі також радить позбавитися зайвих елементів на фоні, адже це змушує фотографії виглядати охайнішими й професійнішими. «Коли на фоні немає нічого зайвого, глядач може сфокусуватися саме на вашому об’єкті», – пояснює вона. Знято на камеру Canon PowerShot SX740 HS із фокусною відстанню 228,7 мм, витримкою 1/1600 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 400.

«Створити чітке фото під час динамічної гри буває непросто, тож будь-яка допомога не стане зайвою. Стабілізатор зображення в моделях Canon PowerShot ZOOM і Canon PowerShot SX740 HS допомагав мені протягом зйомки, адже м’яч може рухатися дуже швидко, тож ця перевага здалася мені досить важливою», – каже Моллі.

Моллі з’ясувала, що вбудований стабілізатор зображення дозволяє знімати з рук, тож можна активніше стежити за подіями, але вона вирішила скористатися портативним розсувним стільцем як додатковою опорою, що дуже популярна серед професійних фотографів на полі. «Вони дуже надійні, тому застосовуються багатьма спортивними фотографами, і дійсно корисні, адже їх можна налаштувати, щоб сидіти за рекламними щитами на будь-якій висоті під час гри», – каже вона.

Обидві камери Canon PowerShot ZOOM і Canon PowerShot SX740 HS мають функцію автофокусу із відстеженням облич, яка ідеально підходить для того, щоб тримати об’єкт у фокусі, чи це м’яч або гравець.

5. Переглядайте знімки під час зйомки

Людина дивиться на фотографію на відкидному екрані камери Canon PowerShot SX740 HS.

Камера Canon PowerShot SX740 HS обладнана відкидним 180-градусним екраном, завдяки чому переглядати фотографії на місці подій стає неймовірно легко.

Два хлопчики на футбольному матчі; один намагається проштовхнути м’яча повз воротаря, а той готується перехопити його.

Моллі ділиться своїми враженнями: «PowerShot SX740 HS – чудова камера для зйомки дитячих спортивних подій. У неї величезний діапазон зуму, а інтерактивний екран дозволяє легко відстежувати події, які знімаєш». Знято на камеру Canon PowerShot SX740 HS із фокусною відстанню 524,3 мм, витримкою 1/2000 с, діафрагмою f/6,3 та ISO 800.

Завдяки відкидному РК-екрану перевіряти знімки під час події ще ніколи не було простіше. 180-градусний екран на моделі Canon PowerShot SX740 HS допоміг Моллі переконатися, що вона зробила саме ті фото, які хотіла.

«Відкидний РК-екран дозволяє переглядати зображення у міру їхнього виникнення, тож завжди знаєш, що саме зняв, – каже вона. – Як я уже казала, 40-кратний зум допоміг мені сфотографувати, як гравець забиває гол повз воротаря просто на іншому боці поля».

Камеру можна підключити до програми Canon Camera Connect і швидко поділитися знімками з іншими батьками після матчу. За допомогою Camera Connect також можна переглядати знімки з камери Canon PowerShot ZOOM або навіть дистанційно робити фото на Canon PowerShot ZOOM або PowerShot SX740 HS, якщо це важко зробити з рук під бажаним кутом.

Фотографування чудових спортивних моментів – не таке вже й складне завдання як для спортивного фотографа-початківця, так і для простого шанувальника гри, і Моллі радить кожному просто взяти камеру наступного разу, коли будете у кромки поля, щоб зберегти враження надовго після фінального свистка.

Звісно, окрім чудового обладнання, Моллі використовує навички, які опанувала протягом своєї кар’єри: терпіння та вміння опинитися в потрібному місці, щоб закарбувати ключовий момент. «Вам потрібне терпіння й багато практики, а на багатьох спортивних подіях – також вдача, – каже вона. – Наприклад, коли під час футбольного матчу ви сидите в одному з кутів поля, ви не дуже багато знімете, якщо все відбувається у трьох інших кутах. У таких ситуаціях потрібно розбиратися в спорті, який знімаєте, аби знати, на що звертати увагу, і передбачати, що може статися далі».

«Мені завжди подобалися спорт і фотографування, тож було природно це поєднати, – розповідає Моллі. – Я не знала, як мені це сподобається, аж доки не побувала на першому матчі. Багато практики й трошки вдачі допомогли мені опинитися там, де я є, і я нічого не хотіла б міняти».

Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Подібна продукція

 • Компактні цифрові камери

  PowerShot SX740 HS

  Нова камера — легко розміститься вашій кишені та дозволяє знімати усе в деталях, завдяки 40-кратному оптичному збільшенням та можливістю відео-зйомки у надвисокій якості 4К.
 • Компактні цифрові камери

  PowerShot ZOOM

  Камера PowerShot розміром із долоню для зйомки чарівних миттєвостей у колі сім’ї або дикої природи з фокусною відстанню 100 мм, 400 мм2 або 800 мм із цифровим збільшенням.
 • 8x20 IS

  Компактний, простий у користуванні і найлегша існуюча модель з 8-кратним стабілізатором зображення, бінокль, який ідеально підходить для подорожей, спостереження за дикою природи та спортивними подіями.

Схожі статті