ЗЙОМКА ОБ’ЄКТІВ, ЩО РУХАЮТЬСЯ

Не пропустіть жодної миті із цими найкращими об’єктивами для зйомки об’єктів, що рухаються

Чи то плавці, що пірнають у басейн, чи скейтбордист, що виконує стрибок, — для зйомки спортивних подій існує ціла низка високоефективних і недорогих об’єктивів Canon.
Плавчиня стрибає спиною вперед у басейн із витягнутими руками, створюючи дугу з крапель води.

Динамічна зйомка — це зйомка об’єктів, що рухаються: від домашніх тварин під час гри до птахів у польоті, від атлетичних видів спорту до ігор із м’ячем. Оскільки об’єкт швидко рухається, може бути важко досягти бажаного результату, але використання камер та об’єктивів, які підходять саме для зйомки динамічних подій, надасть вам велику перевагу.

Як правило, найбільш підходящі для зйомки динамічних подій камери оснащені вдосконаленою системою автофокусу з великою кількістю точок автофокусування, що дозволить вам точно та безперервно відстежувати об’єкти, навіть якщо вони рухаються хаотично. Вони також повинні мати максимально високу частоту кадрів у режимі серійної зйомки та великий буфер пам’яті, щоб ви могли зробити серію з кількох знімків.

Ідеальними камерами для зйомки динамічних подій є Canon EOS R6 та EOS R7. Обидві камери оснащені чутливим та інтелектуальним автофокусуванням зі штучним інтелектом на базі глибокого навчання для відстеження птахів, тварин, людей і навіть автомобілів, а також надзвичайно високою частотою кадрів.

Руки тримають камеру Canon EOS R та об’єктив Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

Canon описує різницю у швидкості передачі даних між камерами та об’єктивами для систем кріплення EF і RF як різницю між «мопедом та швидкісним поїздом», що робить об’єктиви RF, як-от Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM ідеальним вибором для зйомки динамічних подій. © Джеймс Норт (James North)

Який об’єктив найкраще підходить для зйомки динамічних подій?

Швидкість має ключове значення під час зйомки об’єктів, що рухаються, а надзвичайно швидкий зв’язок між об’єктивами Canon RF і камерами EOS R надає цілий ряд переваг, у тому числі швидкість і точність автофокусування, а також покращену оптичну стабілізацію зображення (IS). Оптична стабілізація зображення надзвичайно корисна для зйомки з великою фокусною відстанню, оскільки ризик змазування зображень через тремтіння камери значно збільшується. Оптична стабілізація зображення в об’єктиві працює разом із внутрішньою стабілізацією зображення (IBIS) у камері, щоб компенсувати рух камери та мінімізувати розмиття.

Фотографи, які спеціалізуються на зйомці динамічних сцен, намагаються «занурити» глядачів у світ своїх фотографій, щоб ті відчули, що вони наче знаходяться на корті або на іподромі, тому об’єктив із великою фокусною відстанню дозволить заповнити кадр об’єктом зйомки. Телеоб’єктиви або супер-телеоб’єктиви зазвичай є ідеальним варіантом, якщо ви знімаєте здалека, але може підійти й стандартний об’єктив, якщо ви знаєте, що зможете трохи наблизитися до об’єкта зйомки.

Професійний спортивний фотограф, швидше за все, використовуватиме великі, першокласні об’єктиви для спортивних подій, включаючи професійні об’єктиви зі змінною фокусною відстанню та супер-телеоб’єктиви. Проте Canon також пропонує телеоб’єктиви початкового рівня, які здатні зняти динамічну подію та забезпечити неймовірну різкість і якість зображення. Нижче наведено найкращі варіанти в різних цінових діапазонах.

Найкращий об’єктив для початківців для зйомки об’єктів, що рухаються, — Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Скейтбордист, одягнений у джинси та білу майку, виконує сміливий трюк на рампі в парку для скейтбордистів, розмальованому графіті.

Не обов’язково носити із собою телеоб’єктив. Стандартний об’єктив, такий як Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM — ідеальний варіант, коли ви знаходитеся в безпосередній близькості від місця події або хочете включити в кадр навколишнє оточення для побудови композиції. Знято на Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM із фокусною відстанню 48 мм, витримкою 1/180 с, діафрагмою f/13 та ISO 100.

Під час зйомки об’єктів, що рухаються, подія зазвичай може відбуватись зовсім поруч: діти або домашні тварини, які грають у саду, зйомка у парку для скейтбордистів або навіть на треку під час мотоперегонів. У таких ситуаціях вам не потрібен довгий телеоб’єктив, крім того з відносно невеликим та легким об’єктивом знімати зручніше.

Повнокадровий сумісний об’єктив зі змінною фокусною відстанню Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM дуже компактний: його довжина становить менше 9 см, а вага — лише 395 г. Він легко складається та дозволяє відстежувати подію з різних ракурсів стільки, скільки буде потрібно, не обтяжуючи вас. Кроковий двигун забезпечує плавне й безшумне автофокусування, а 5-ступенева система стабілізації дозволяє знімати з відносно довгою витримкою (наприклад, під час панорамування камери з відстеженням основного об’єкта) без тремтіння камери та розмиття знімків.

Найбільш універсальний об’єктив для зйомки об’єктів, що рухаються, — Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

Стрілець-ябусаме, одягнений у церемоніальний одяг, тримає великий лук та стрілу та швидко скаче на коні вузьким треком.

Якщо ви можете взяти із собою лише один об’єктив, то універсальний Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM ідеально підійде для широкого спектра зйомки динамічних подій. Знято на Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM із фокусною відстанню 240 мм, витримкою 1/800 с, діафрагмою f/6,3 та ISO 800.

Поширена проблема при зйомці об’єктів, що рухаються, полягає в тому, що ви ніколи не знаєте, де відбудеться подія. Наприклад, стоячи біля воріт під час аматорського футбольного матчу в одну хвилину ви можете знімати боротьбу за м’яч на полі, а в наступну — біля воріт. Якщо перемикатися між телеоб’єктивом та ширококутним об’єктивом, ви можете пропустити важливий момент.

Діапазон масштабування з 10-кратним збільшенням об’єктива Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM робить його ідеальним варіантом для такого типу зйомки, пропонуючи всі доступні можливості: від ширококутних знімків до потужного охоплення. За використання цього повнокадрового об’єктива разом із камерою Canon EOS R7, оснащеною меншим сенсором APS-C, цей діапазон буде ще більшим, забезпечуючи поле зору, еквівалентне об’єктиву 38,4–384 мм на повнокадровій камері.

Окрім відстеження за допомогою великого діапазону масштабування, об’єктив також оснащений надшвидкою системою автофокусування Nano USM та 5-ступеневою системою стабілізації зображення — і все це в компактному та легкому корпусі.

Найкращий телеоб’єктив для зйомки динамічних подій із рук, — Canon RF 70-200mm F4L IS USM

Жінка тримає біля обличчя камеру EOS R та фотографує рибалку, що опускає в море пастку для омарів.

Незважаючи на те, що Canon RF 70-200mm F4L IS USM — це телеоб’єктив, його розмір та портативність роблять його ідеальним варіантом для зйомки динамічних сюжетів із рук, а також подорожей і дикої природи. © Ендрю Форд (Andrew Ford)

Знімок ззаду жінки у вовняній шапочці, яка тримає камеру Canon EOS R із встановленим об’єктивом Canon RF 70-200mm F4L IS USM.

Ефективність 5-ступеневої системи оптичної стабілізації зображення в об’єктиві Canon RF 70-200mm F4L IS USM підтримує збільшення до 7,5 ступенів за використання камер лінійки EOS R, обладнаних системою IBIS, як-от EOS R6. © Ендрю Форд (Andrew Ford)

Хоча трапляються випадки, коли подія відбувається поруч, зазвичай доводиться знімати з відстані. Це особливо актуально для зйомки видовищних заходів — від легкої атлетики до автоспорту. Відмовившись від ширококутних та стандартних фокусних відстаней, ви можете вибрати об’єктив, який призначений лише для зйомки крупним планом.

Неймовірно компактний Canon RF 70-200mm F4L IS USM доводить, що телеоб’єктиви не обов’язково повинні бути великими і важкими. Завдяки розкладній конструкції його можна зберігати в складеному вигляді, у якому його довжина становитиме менше 12 см, крім того він важить лише 695 г, незважаючи на міцний герметичний корпус серії L.

Основні характеристики включають швидку діафрагму f/4, яка залишається незмінною у всьому діапазоні масштабування, і неймовірно швидке автофокусування завдяки подвійним двигунам фокусування Nano USM.

Найкращий супер-телеоб’єктив початкового рівня для зйомки об’єктів, що швидко рухаються: Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

Знімок збоку хокеїста в червоній сорочці та чорному шоломі з піднятою вгору блакитною ключкою.

Потужна 5,5-ступенева система стабілізації об’єктива Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM дозволяє створювати приголомшливі кадри динамічних подій без використання штатива. Знято на Canon EOS R6 з об’єктивом RF 100-400mm F5.6-8 IS USM із фокусною відстанню 400 мм, витримкою 1/500 с, діафрагмою f/8 та ISO 1600.

Хокеїст у синій футболці та довгих блакитних шкарпетках бореться за м’яч на полі зі штучним покриттям.

9-пелюсткова діафрагма також забезпечує чудове розмиття фону. Знято на Canon EOS R6 з об’єктивом RF 100-400mm F5.6-8 IS USM із фокусною відстанню 400 мм, витримкою 1/640 с, діафрагмою f/8 та ISO 1600.

Під час зйомки спортивних подій та дикої природи часто трапляється так, що ви просто не можете наблизитись до виру подій так, як вам хотілося б. Навіть об’єктив із фокусною відстанню 70–200 мм або Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM можуть не мати достатнього діапазону фокусних відстаней. Щоб здолати цю відстань, вам знадобиться супер-телеоб’єктив.

Об’єктив Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM забезпечує вдвічі більше охоплення, ніж об’єктив із фокусною відстанню 70–200 мм, при цьому він відносно компактний і дуже легкий — лише 635 г. При надвисоких фокусних відстанях завжди існує більший ризик тремтіння камери, що погіршує різкість, але система стабілізації зображення забезпечує чіткі знімки та плавну відеозйомку з рук. Надшвидкий автофокус Nano USM чудово відстежує рухомий об’єкт, а якщо фокусної відстані 400 мм усе ж буде недостатньо, об’єктив можна використовувати з подовжувачами Canon RF 1.4x та RF 2x.

Найкращий супер-телеоб’єктив початкового рівня для зйомки об’єктів, що рухаються: Canon RF 600mm F11 IS STM

Чоловік-спринтер робить ривок уперед, залишаючи позаду блоки бігової доріжки.

Під час зйомки деяких динамічних подій навряд чи вдасться наблизитися до об’єкта зйомки так близько, як хотілося б. Максимально можлива фокусна відстань перевершує можливість зміни масштабу, тому такі супер-телеоб’єктиви, як-от Canon RF 600mm F11 IS STM і Canon RF 800mm F11 IS STM,є найкращим варіантом. Знято на камеру Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 600mm F11 IS STM з витримкою 1/1600 с, діафрагмою f/11 та ISO 800.

Телеоб’єктиви та супер-телеоб’єктиви дозволяють змінювати кут огляду, коли у вас немає можливості змінювати позицію для зйомки, наприклад, коли ви знаходитеся в зоні глядачів на спортивному заході або в укритті під час зйомки дикої природи. В інших випадках вам знадобиться максимально можливе наближення, і діапазон масштабування стане зайвим. Стандартні сценарії включають зйомку птахів у польоті або диких тварин на відстані.

Революційний об’єктив Canon RF 600mm F11 IS STM — ідеальний варіант для такої зйомки. Завдяки розкладній конструкції довжина в складеному вигляді становить менше 27 см, а вага об’єктива лише 930 г. Він цілком зручний навіть під час тривалої зйомки з рук, за якої постійна різкість забезпечується 5-степеневим оптичним стабілізатором зображення. За потреби Canon RF 800mm F11 IS STM забезпечує ще більше охоплення, крім того ці обидва об’єктиви можна використовувати з подовжувачами Canon RF 1.4x та RF 2x.

Найкращий об’єктив професійного рівня для динамічної зйомки: Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

Весляр нахиляється вперед, гребучи веслами. Спортсмен перебуває в різкому фокусі, фон при цьому розмитий.

Швидкий об’єктив, такий як Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM, забезпечує відносно невелику глибину різкості, що ідеально підходить для виділення головного об’єкта в динамічній сцені шляхом розмиття фону. Знято на Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM із фокусною відстанню 111 мм, витримкою 1/1000 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 1000. © Метью Джозеф (Matthew Joseph)

Фотограф у джинсах та синій куртці відхиляється назад, щоб зробити знімок на камеру Canon з об’єктивом RF 70-200mm F.2.8L IS USM.

Як і Canon RF 70-200mm F4 IS USM, цей швидший об’єктив із фокусною відстанню f/2,8 має повністю професійний герметичний корпус, надшвидке та майже безшумне автофокусування з технологією Dual Nano USM та 5-ступеневий стабілізатор зображення.

Коли вам потрібно зафіксувати рух об’єктів, які рухаються надзвичайно швидко, достатньо буде лише швидкої витримки. Щоб зафіксувати швидку подію, вам знадобиться витримка понад 1/2000 с. Це може бути непрактичними за будь-якого освітлення, крім яскравого сонячного світла. Одне з рішень — збільшити значення ISO, але тоді ви ризикуєте отримати зернисте зображення через шум і втрату дрібних деталей.

Якщо вам дозволяє бюджет, об’єктив Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM буде найбільш досконалим рішенням. Його постійна діафрагма f/2,8 забезпечує коротку витримку навіть в умовах слабкого освітлення у всьому діапазоні масштабування. Ще однією перевагою є можливість виділення головного об’єкта зйомки за рахунок розмиття фону.

Усі розглянуті нами варіанти ідеально підходять для зйомки об’єктів, що швидко рухаються: вони легкі, зручні у використанні та розраховані на різний бюджет. Тож, незалежно від того, чи плануєте ви спостерігати за аматорським футбольним матчем із заднього ряду або знімати спортсмена, що швидко рухається на треку, у цій лінійці обов’язково знайдеться об’єктив, який відповідатиме вашим вимогам. Залишається лише вийти на вулицю, спробувати та дізнатися, на що ці об’єктиви здатні.



Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

Пов’язана продукція

  • Бездзеркальні камери

    EOS R6

    Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
  • Бездзеркальні камери

    EOS R7

    Досліджуйте дику природу з камерою, яка поєднує неймовірну швидкість і якість зображення в портативному корпусі формату APS-C, призначеному для майбутнього.
  • Об’єктиви RF

    RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

    Ідеальний об’єктив для щоденної зйомки для власників повнокадрових бездзеркальних камер. Надзвичайно зручна у користуванні, камера RF 24-105mm F4-7.1 IS STM надзвичайно легка та компактна, здатна вивести вашу зйомку на новий рівень.
  • Об’єктиви RF

    RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

    Універсальний об’єктив із 10-кратним збільшенням, який підходить до системи EOS R, незважаючи на свої компактні розміри забезпечує виняткову універсальність.
  • Об’єктиви RF

    RF 70-200mm F2.8L IS USM

    Об’єктив RF 70-200mm F2.8L IS USM, який разом з іншими об’єктивами є невід’ємним елементом тріо професійних телеоб’єктивів, стане ідеальним рішенням для зйомки репортажів новин, спортивних подій, а також зйомки під час подорожей.
  • Телеоб’єктив зі змінною фокусною відстанню

    RF 70-200mm F4L IS USM

    Телеоб’єктив RF 70-200mm F4L IS USM — компактний і легкий телеоб’єктив зі змінною фокусною відстанню серії L, що ідеально підходить для знімання під час подорожування, знімання спортивних подій та дикої природи, а також портретної зйомки.
  • Телеоб’єктив зі змінною фокусною відстанню

    RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

    Універсальний, компактний і легкий об’єктив RF 100-400 мм з 5,5-ступеневим стабілізатором зображення для зйомки дикої природи й динамічних сюжетів без зайвих зусиль.
  • Об’єктиви RF

    RF 600mm F11 IS STM

    Компактний та легкий революційний супертелеоб’єктив, що ідеально підходить для тих, хто фотографує в умовах дикої природи, сафарі або під час подорожей потягами.
  • Об’єктиви RF

    RF 800mm F11 IS STM

    Компактний, легкий і потужний супер-телеоб’єктив, орієнтований, перш за все, на ентузіастів, які фотографують дику природу й прагнуть до максимального охоплення під час зйомки.

Схожі статті