A snowboarder walks through the snow with his snowboard under his arm, away from the camera.

Зйомка на вулиці

Корисні поради щодо фотографування під час зимових свят від професійного спортивного фотографа

Безтурботна краса засніжених краєвидів, збудженість гірськолижників, що стрімко несуться зі схилів… Ці поради щодо фотографування від Рихарда Вальха – професійного фотографа зимових видів спорту та посланця Canon допоможуть вам не просто відчути ейфорію зимової казки, а закарбувати спогади про неї в пам’яті назавжди.

Якщо ви вже маєте досвід зйомки сюжетів, які відбуваються на залитому сонцем снігу, ви знаєте, що для ідеальної зимової фотографії потрібно не просто спрямовувати камеру й натискати кнопку затвора. Рихард радить: «Куди б ви не приїхали, головне – дочекатися чудової погоди, і після нещодавнього снігу під блакитним небом вирушити зі своїм фотоапаратом у гори.»

У цій статті Рихард Вальх надає поради з вдосконалення фотографії цього лижного сезону: від вибору правильної камери для закарбовування зимових подій до найкращих налаштувань автофокусування для захоплення динаміки руху.

1. Використовуйте камеру відповідно до завдання

«Щоб відзняти матеріал на гірських схилах, потрібна потужна й компактна камера», – каже Рихард. «Також слід вибрати камеру з видошукачем, оскільки в горах зазвичай через дуже яскраве освітлення неможливо створити зображення за допомогою лише екрана. Щоб знімати динамічні види спорту, вам потрібна висока частота кадрів – підійде пристрій зі швидкістю більше п’яти кадрів на секунду.

Цим вимогам якнайкраще відповідають камери Canon EOS M50 і Canon EOS M5. Вони оснащені сенсором APS-C для виняткової деталізації зображення і технологією АФ Dual Pixel CMOS для швидкого й точного автофокусування».

«Ці камери без проблем можна підключити через WI-FI до вашого смартфона. Завдяки цій функції навіть за відсутності мережевого покриття відзнятий матеріал можна перенести на телефон. Як тільки з’явиться сигнал або Wi-Fi, ви зможете ділитися своїми фото з усім світом у соціальних мережах».

2. Дочекайтеся ідеального моменту

«Прекрасне освітлення для зйомки гірських схилів часто буває на світанку і на заході сонця. Проте погода в горах дуже стрімко змінюється і її важко передбачити. Тому я раджу підніматися в гори якомога раніше, щоб на момент появи ідеального світла ви вже були на місці.

Камера Canon EOS M50 якнайкраще підійде для зйомки в умовах низького освітлення, як-от на світанку чи на заході. Її оснащено вдосконаленим процесором DIGIC 8, який забезпечить однаково чудові результати, якщо ви трохи збільшите ISO, щоб компенсувати брак світла. Для високоякісних пейзажних фото спробуйте знімати з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM

3. Використовуйте правильні налаштування

Рихард каже: «Щоб сніг на зображеннях, на яких переважає білий колір, не був сірим, я починаю підготовку з особливої комбінації налаштувань». «Під час зйомки об’єктів, які швидко рухаються, задля уникнення розмиття зображення вам потрібно «заморозити» лижника або сноубордиста в кадрі». Рихард радить встановити камеру в режимі M (ручний), вибрати для витримки значення 1/2000 с, для діафрагми – f/8 і для ISO – 200.

«Для безперервного фокусування камеру слід перевести в режим інтелектуального слідкувального АФ. Справа в тому, щоб керувати автофокусом, отже, як тільки ви бачите свій об’єкт, одразу ж починайте знімати. Функція автофокусування з кожним кадром отримує все більше інформації про напрямок об’єкта, швидкість його руху і передбачає, де він з’явиться наступної миті. Зазвичай, щоб розібратися, камері потрібно два-три знімки. Усі камери Canon мають дуже якісну функцію автофокусування.

У режимі інтелектуального слідкувального АФ робіть короткі серії безперервної зйомки, щоб не переповнювати буферну пам’ять і не сповільнювати камеру.

4. Вибирайте місце вище об’єкта зйомки, спостерігайте

«Коли ви знімаєте гору знизу, вона буде пласкою на зображенні. Фотографуйте об’єкт збоку або коли він перебуває трохи нижче вас.

Також уникайте позування. Вам потрібно бути стороннім спостерігачем за об’єктом, який дивиться в напрямку свого руху на лижах або сноуборді. Якщо мова йдеться про портретну зйомку, тут два варіанти: фотографування обличчя людини, яка під час розмови з вами дивиться прямо в камеру або непомітна реєстрація подій, які ви спостерігаєте на власні очі. Не намагайтеся робити щось проміжне».

5. Пам’ятайте про перепади температур і запасіться додатковими акумуляторами

«Коли після перебування на схилах у холодну погоду ви заходите в тепле приміщення, на об’єктиві вашого фотоапарата утворюється конденсат, отже, не закінчивши зйомку, не заносьте обладнання всередину. Придбайте міцний рюкзак, щоб захистити обладнання в разі можливого падіння, а також сонячні окуляри з високим ступенем захисту від УФ-випромінювання і снігових відблисків.

Крім того, на холоді камера дуже швидко розряджається, тому слід мати при собі два запасних акумулятори, щоб ви могли працювати весь день. Ускладнюють роботу з обладнанням також і замерзлі руки, тому не забудьте про теплі рукавички, які проте не обмежують рухомість пальців!».

6. Не бійтеся знімати проти сонця

«Коли сонце пробивається крізь хмари, для гірської фотографії немає нічого кращого. Але за неправильних налаштувань зображення будуть занадто світлими через відблиски від снігу.

Щоб попередити появу цього ефекту за таких умов зйомки, вручну встановіть для витримки значення 1/2000 с, для діафрагми – f/8 і для ISO – 200. Якщо ви працюєте в автоматичному режимі, не забудьте компенсувати значення витримки від +1 кроку до +3 кроків, інакше фото вийдуть занадто темними. Але не бійтеся знімати проти сонця, бо саме так ви зможете отримати найкращі кадри зимових спортивних подій.

Сонце підсвічуватиме сніг, який розлітається під час руху лижника або сноубордиста. Ба навіть краще – якщо сонце опиниться прямо за спортсменом. Сучасні об’єктиви є дуже потужними.

Спробуйте підкинути жменю снігу в повітря і зробіть кадр просто проти сонця – ви отримаєте блискучий ефект».

7. Комплект для ідеального селфі

«Планування ідеального гірського селфі починається до того, як ви відправитесь у відпустку. Яскраві куртки та комбінезони, чудово виділяючись на білому фоні, можуть стати запорукою насправді вражаючого селфі.

Якщо ми говоримо про композицію кадру, то дійсно вражаючий ефект забезпечить гірський масив на тлі. Для правильної витримки найкраще, якщо сонце світить прямо в обличчя особи або збоку. Якщо ви плануєте фотографувати проти сонця, слід використовувати спалах, щоб підсвітити обличчя».

A split image shows a skier descending down a steep slope on one side, and another skier performing a somersault on the other.

8. Наступного разу, киньте самому собі справжній виклик!

«Коли вам вдасться зробити чудові знімки в складних умовах, зимова фотографія приноситиме величезне задоволення». Любителям, які цього року опанують ці поради щодо зимової фотографії, Рихард радить не зупинятися, а зробити наступний крок, щоб знайти місце для майбутньої зйомки, – вибрати напрямок, який подарує не лише незабутній відпочинок, а й пам’ятні зображення.

«В Європі безліч фантастичних куточків з мальовничими гірськими схилами. Популярні курорти у Швейцарії та Франції просто приголомшливі, але у світі також є безліч менш відомих місць, які варті уваги, – говорить він. «Чому б не вирушити на пошук пригод на Ельбрус у Росії або Акурейрі в Ісландії».

Схожі статті
An action-packed photoshoot with a pro

СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Фотографування динамічних подій: поради від професіонала

Дізнайтеся більше про динамічну та спортивну зйомку із цього заняття з інструктором – майстром подорожування на гірських велосипедах.

Two cross-country skiers makes their way up a mountain in low sunlight.

ДИНАМІКА

«Не шкодуйте власних зусиль і часу на створення фотографій»

Рихард Вальх, фотограф екстремальних видів спорту, розповідає про те, що спонукає його до створення приголомшливих знімків гірських лижників і сноубордистів.

A person taking a photograph with a Canon camera and lens on a beach at sunset.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

Найкращій набір для подорожі

Обладнання для туристичної фотографії для початківців, творців та ентузіастів.

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів

Подібна продукція