A time stack image showing a tulip blooming.

ПОКАДРОВА ФОТОЗЙОМКА

Моменти часу: перетворіть знімки покадрової зйомки у відбиток за допомогою цієї техніки знімання з довгою витримкою

Зйомка сотень зображень, що показують хід часу в покадровій послідовності, може вийти вражаючою, але ви не зможете повісити отримане відео на стіну. Однак знімки покадрової зйомки можна об’єднати в одне зображення, а потім роздрукувати його. Зйомка з довгою витримкою включає серію фотографій — це працює аналогічно покадровій зйомці. Але замість створення відео, ви берете різні області з окремих кадрів і поєднуєте їх в одне вражаюче зображення, яке показує, наприклад, перехід від дня до ночі.

У цьому розділі ми роздивимося основи налаштування камери для покадрової зйомки, використовуючи камеру з вбудованим інтервальним таймером. Це проста техніка зйомки, яку ви можете легко випробувати у власній оселі або саду. Ми зафіксували дивовижний рух пелюсток тюльпану протягом дня і вечора, але ви можете застосувати ту саму техніку до будь-якого предмета, який повільно змінюється із часом, — від морозива, що тане, до послідовної зміни денного або нічного пейзажу. Як тільки це буде зроблено, ми продовжимо об’єднувати кадри, а потім зробимо ефектний знімок, який можна буде повісити на стіну.

1. Виконайте покадрову зйомку

Оберіть положення

A photographer frames up his subject: a tulip growing in his garden.
Обираючи місце для зйомки з довгою витримкою, враховуйте зміни в погоді та захистіть фотоапарат від несприятливих погодних умов.

Установіть камеру на штатив і виберіть кут зйомки. Майте на увазі, що камера має залишатися нерухомою протягом кількох годин, тому краще за все встановити її у віддаленому місці. Якщо є імовірність дощу, розташуйте камеру під укриттям або знімайте з вікна. Краще за все знімати в безвітряний день, оскільки через сильний вітер квітка може рухатися не так, як ви бажаєте. Переконайтеся, що батарея повністю заряджена. Тюльпани повністю розкриваються близько полудня, щоб вловити своїми розправленими пелюстками сонячне світло, тому це чудовий момент для зйомки.

Створіть однорідний фон

A black back drop is used to make tulips stand out.
Однорідний фон значно спрощує поєднання знімків із довгою витримкою.

Якщо ви знімаєте такий об’єкт, як квітка, тоді спробуйте створити за ним однорідний фон. Це не лише виділяє квітку на перевантаженому деталями фоні саду, але також дозволяє пізніше легко об’єднати кілька знімків в один. Ми розмістили за квіткою чорну тканину, але можна експериментувати з усіма видами кольорів фону. Щоб фон залишався темним, ми також спостерігали за тим, щоб на нього не потрапляло пряме сонячне світло.

Установіть експозицію

Схожі статті
A women touches a paper star hanging from her ceiling.

ФОТОЗЙОМКА В ПРИМІЩЕННІ

Ідеальні проекти: три ідеї для творчих фотосесій удома

Проявіть творчий підхід у себе вдома. Поради про те, як знімати кінематографічні портрети, абстрактні макро-зображення та покадрову зйомку.

Tulips in a garden framed by trails of light.

ФОТОЗЙОМКА В САДУ

Проявіть творчий підхід у себе в саду: три методи

Цікаві проекти, які можна спробувати вдома: від малювання світлом до зйомки зірок.

How to shoot time-lapse films

ПОКАДРОВА ФОТОЗЙОМКА

Як знімати покадрові відео

Пориньте у світ покадрової зйомки з камерою EOS, не покидаючи власного дому.

The Aperture priority mode settings on a Canon EOS 5D Mark IV.
Режим пріоритету діафрагми (Av) ідеально підходить для зйомки з довгою витримкою — камера регулюватиме швидкість затвора відповідно до освітлення, що змінюється, але все одно буде знімати з обраною діафрагмою.

Ваш вибір експозиції буде залежати від об’єкта й освітлення. У цілому пріоритет діафрагми найкраще підходить для покадрової послідовності, коли рівні освітленості змінюються протягом дня. Це означає, що ви можете задати фіксовані діафрагму й значення ISO, у той час як камера адаптує витримку відповідно до умов зйомки. Середнє значення діафрагми, наприклад f/8, є ідеальним, а вибір низького значення ISO, наприклад ISO 100, допомагає мінімізувати шум. Після фокусування на об’єкті переведіть об’єктив на ручне фокусування для блокування фокусу під час зйомки всієї серії кадрів.

Подумайте також про якість зображення. Зображення формату RAW мають додаткову деталізацію світлих і темних ділянок, надаючи можливість для корекції недостатнього або надлишкового експонування. Якщо ви не впевнені щодо вибору формату RAW, оберіть RAW + JPG, але пам’ятайте, що такі знімки займатимуть більше місця на карті пам’яті.

Керуйте світлом

A reflector blocks light from hitting the tulips in frame.
Блокування сонячного світла від попадання на об’єкт і компенсація за допомогою штучного світла допоможуть вам підтримувати ефект незмінного освітлення.

Незмінне освітлення допоможе під час «склеювання» знімків, але це може бути важко здійснити у разі зйомки в різний час дня. Головне — не допускати потрапляння денного світла, бо воно має відігравати мінімальну роль у загальній освітленості. На цей рахунок у вас є кілька варіантів. По-перше, можна тимчасово заблокувати сонячне світло за допомогою відбивача або ковдри й підсвітити квітку за допомогою лампи чи потужного ліхтарика. Як альтернативу ви можете використовувати фотоспалах або зовнішній спалах, щоб приглушити денне світло.

Установіть інтервали

The Interval settings screen on a Canon EOS 5D Mark IV.
Створення знімку з довгою витримкою — тривалий процес. Для його спрощення використовуйте фотоапарат із можливістю інтервальної зйомки, наприклад Canon 5D Mark IV, який ми використовуємо в даному випадку, Canon EOS 90D, EOS RP, EOS 250D або EOS M6 Mark II.

Перейдіть до налаштувань інтервальної зйомки в меню камери. Тут є два ключових елементи управління. Параметр Interval (Інтервал) визначає тривалість часу між знімками, і діапазон, який ви можете обрати, буде варіюватися залежно від камери: деякі дозволяють встановити інтервали до 30 секунд, деякі — до 59 хвилин 59 секунд, деякі — у годинах, хвилинах і секундах (у нашому випадку камеру налаштовано на зйомку кожну годину). Кількість знімків для безперервної зйомки може обмежуватися певним числом або бути необмеженою (00), якщо це дозволяє ваша камера. Після усіх налаштувань ви можете запустити покадрову зйомку, натиснувши кнопку затвора.

2. Об’єднайте знімки

Об’єднайте знімки з довгою витримкою

A tulip on the edit screen in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Виберіть послідовність знімків у програмі Canon Digital Photo Professional (DPP) та об’єднайте їх за допомогою інструментів коригування і накладення.

Якщо у вас є кілька фотографій, знятих протягом кількох годин, ви можете об’єднати їх в один знімок, на якому буде зображений об’єкт, що рухається або змінюється протягом дня. Оберіть зображення, які ви хочете об’єднати — ви можете обрати стільки, скільки побажаєте, але чим більше зображень, тим більше часу це займе. Обробіть зображення, щоб посилити кольори й тони, як у випадку з окремою фотографією. Щоб заощадити час, ви можете обробляти їх у програмі DPP за допомогою функції Recipe (Набір параметрів).

Переконайтеся, що фон є однорідним

An image of a tulip is tweaked in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Використовуйте інструмент коригування, щоб зробити фон однаковим для всіх зображень, які ви об’єднуєте.

Якщо, як і у випадку з квіткою, існують ділянки фону, які не є повністю чорними, ви можете зафарбувати їх за допомогою інструменту коригування, а потім вибірково затемнити область. Потім почніть об’єднувати фотографії за допомогою інструментів коригування та накладення в програмі DPP. За допомогою інструменту коригування зафарбуйте області на зображенні, які ви не хочете використовувати, а потім за допомогою інструменту накладення виберіть інше зображення і перехід за допомогою параметра Lighten (Освітлити) або Add (Додати). Для створення необхідного ефекту збережіть перехід та продовжуйте обробляти далі, зображення за зображенням.

Поєднайте зображення

Two images of tulips are merged together in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Ви можете вибрати спосіб поєднання зображень у DPP. У нашому випадку ми обрали квітку на різних стадіях цвітіння.

Існує безліч програм і додатків для редагування зображень, які можна використовувати для поєднання фотографій, але принцип роботи в них однаковий. Накладіть фотографії одна на одну й виберіть області, які ви хочете отримати в поєднаному зображенні. Ви можете обрати перехідне поєднання з однієї частини кадру до іншої або поекспериментувати з іншими типами переходу, наприклад серією «нарізаних» знімків, як показано на прикладі фотографії ландшафту з довгою витримкою нижче.

Після того як ви освоїли основи поєднання зображень у DPP, ви можете спробувати різні ефекти, такі як нарізка зображень в одне ціле.

3. Роздрукуйте фотографію, зроблену з довгою витримкою

Підготуйте зображення

Тепер, коли ці фотографії поєднані в одне зображення, вони готові до друку.

Після того як ви поєднали покадрові знімки, чому б не піти далі та не роздрукувати фотографію? Зображення квітки на кількох стадіях цвітіння в рамці на стіні біля каміну може стати яскравим доповненням інтер’єра або навіть подарунком для коханої людини. Підготовка зображення до друку — просте завдання, яке можна виконати в більшості додатків для редагування зображень. Незалежно від того, який додаток ви оберете, дуже важливо, щоб кольори на дисплеї були відкалібровані таким чином, щоб результат, який ви бачите на екрані, ви отримали й після роздрукування.

Виберіть правильні налаштування

A time stack of tulips shown in a frame on a mantelpiece.
Вибір правильних налаштувань гарантує, що ваш відбиток буде відповідати кольорам, які відображаються на екрані, у результаті чого ви отримаєте чудове декоративне доповнення для своєї оселі.

Процес друку може дещо відрізнятися залежно від того, який принтер ви використовуєте. Професійні принтери пропонують такі переваги, як друк у форматі плакату з більшою довговічністю зображень. Принтер Canon PIXMA PRO-10S може друкувати зображення формату A3+ з використанням системи чорнил на 10 кольорів для виключно точної передачі кольору, у той час принтер PIXMA PRO-100S оснащений 8-кольоровою системою чорнил для поліпшення довговічності зображень. Або перейдіть на рівень вище з принтером Canon imagePROGRAF PRO-1000 для друку у форматі А2 з використанням 12-кольорової системи професійних пігментних чорнил LUCIA PRO від Canon.

Якщо ви використовуєте один із цих або будь-який інший принтер Canon PRO, використовуйте Print Studio Pro для отримання вказівок у процесі друку. Цей підмикний модуль працює з програмою DPP та іншими додатками для редагування, і з його допомогою ви можете налаштувати параметри управління кольором та колірний профіль паперу для точної відповідності зображення на екрані й на папері.

Якщо у вас домашній принтер, наприклад Canon PIXMA TS6350, який використовували ми, тоді через програму DPP можна керувати процесом друку: виберіть Print (Друк), потім Properties (Властивості), потім виберіть тип паперу й відповідні налаштування. Для досягнення найкращих результатів використовуйте спеціальний папір, наприклад фотопапір Canon Pro Photo Paper, та принтер із щонайменше 5-кольоровою системою чорнил (наприклад, технологією Canon ChromaLife100, що використовується в принтері PIXMA TS6350), адже це дозволяє отримувати високоякісні зображення.


Автор: Джеймс Патерсон (James Paterson)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів