ТВОРЧИЙ ДРУК

Завдання зі створення паперових виробів 4: зимові прикраси

В останній частині нашої серії завдань зі створення паперових виробів ви дізнаєтеся, як графічний дизайнер Кріс Стеннер і його син Ілай створювали святкові ялинкові прикраси.
Зображення в стилі Flat Lay добірки різдвяних прикрас, розкладених на дерев’яному столі, разом із роздрукованими шаблонами з програми Creative Park, папером для принтера Canon, сосновими шишками, шпагатом і святковою гілкою.

У межах завдання зі створення паперових моделей PIXMA ми запропонували майстрам і сім’ям виготовити красиві вироби з паперу для різних подій протягом року.

У заключній частині цієї серії завдань із чотирьох частин ми попросили графічного дизайнера Кріса Стеннера та його сина Ілая створити святковий декор до Різдва, використовуючи шаблони з програми Canon Creative Park та принтер Canon PIXMA.

Завдання 4: різдвяні прикраси

Принтер Canon PIXMA стоїть на невеликому серванті, заставленому різдвяними прикрасами з паперу, у лотку принтера лежить шаблон із програми Creative Park.

Різдво з маленькими дітьми часто передбачає велику кількість пластикових іграшок і обгорткового паперу, що не підлягає вторинній переробці, тож чому б не спробувати зробити процес підготовки до Різдва простішим за допомогою прикрас ручної роботи, придатних для вторинної переробки, які можна надрукувати в домашніх умовах.

Незалежно від того, святкуєте ви Різдво чи ні, прикрашати оселю до зимового сезону може бути цікавим людям будь-якого віку. Створення прикрас своїми руками — це доступний спосіб зробити оселю яскравою та різнобарвною, коли день стає все темнішим. Крім того, паперові вироби можна переробити або зберегти на майбутнє.

Незалежно від того, обираєте ви щороку одні й ті самі прикраси за сімейною традицією чи бажаєте створити нові прикраси для ялинки, у програмі Canon Creative Park знайдеться безліч святкових шаблонів — від червоних і золотих зірок до мінісніговичків. Зрештою, раніше на Різдво прикраси завжди робили з того, що було під рукою, а не купували в магазинах, і родини в повному складі збиралися разом напередодні Різдва, проводячи вечори за виготовленням унікальних прикрас для ялинки.

Усі шаблони Creative Park мають різні рівні складності, що означає, що ви можете знайти завдання для кожного, незалежно від віку чи здібностей.

Познайомтеся з творцем

Хто: Кріс Стеннер

Чим займається: графічний дизайнер

Також бере участь: Ілай

Кріс, який працює у творчій сфері та цікавиться мистецтвом і дизайном, був готовий взяти участь у нашому виклику й зробити щось таке, чого вони з Ілаєм ніколи раніше не робили. «Мені дуже сподобалась альтернатива одноразовим пластиковим прикрасам, — каже він. — Приємно усвідомлювати, що я можу переробити їх після того, як вони зламаються або стануть непотрібними, замість того, щоб створювати відходи. Якщо я захочу змінити прикраси для ялинки, я можу зберегти шаблони й зробити нові прикраси в іншій кольоровій гамі».

Кріс радить усім створювати паперові вироби, бо вважає, що це дуже корисне заняття. «Чудово кидати собі виклик і створювати щось із нуля, — каже він. — Ілаю подобається розфарбовувати й малювати мультяшних героїв, але вирізати, клеїти та склеювати — це щось зовсім нове, не схоже на те, що ми зазвичай робимо».

Ось що вам знадобиться.

  • Програма Creative Park (або вебсайт)
  • Принтер Canon PIXMA, наприклад PIXMA TS7640i
  • Матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper або стандартний папір для принтера (перевірте рекомендації щодо шаблонів)
  • Ножиці
  • Лінійка
  • Клей-олівець / клейовий пістолет / клейові точки
  • Нитка/стрічка

Оберіть шаблони

Рука тримає смартфон, на якому зображено шаблон для різдвяної прикраси з паперу в програмі Creative Park. На задньому фоні стоїть принтер Canon PIXMA із шаблоном з програми Creative Park у вихідному лотку

«Я хотів знайти шаблон зірки для нашої ялинки, тому що в нас багато кульок, і мені хотілось зробити щось інше, — розповідає Кріс. — Я шукав у категорії Decoration (Прикраси) у розділі Christmas (Різдво) і вибрав два шаблони в кольоровій гамі, яка мені подобається, — червоний і золотий».

Кріс та Ілай вирішили обрати зірочки та сніжинки основними тематичними елементами для своїх прикрас на ялинку. Щоб знайти шаблони, введіть у пошуку «ornaments» (орнаменти) у програмі Creative Park або розширте пошук за запитом «Christmas» (Різдво). Якщо жоден із шаблонів вам не сподобався, ви можете вибрати будь-який дизайн, який буде вам до смаку, і за допомогою дироколу зробити отвори й протягнути нитку, щоб повісити прикрасу на ялинку. Ви можете вибрати нетрадиційну тему метеликів і прикріпити до кожного з них стрічку з петелькою. Нехай ваша фантазія підкаже вам, що робити.

Складання шаблонів Creative Park може стати цікавим і корисним заняттям для друзів і сім’ї, а також чудовим вечірнім дозвіллям під час шкільних канікул, щоб створити святковий настрій для всієї сім’ї.

Роздрукуйте свої шаблони

Паперові шаблони зірок із програми Creative Park, що друкуються на принтері Canon PIXMA.

Кріс налаштував принтер Canon PIXMA TS7640i в домашній мережі Wi-Fi, а потім підключився до нього за допомогою смартфона та програми Canon Creative Park. Це простий спосіб розпочати роботу, ви можете друкувати кілька шаблонів, якщо знаєте, що вам знадобиться більше, як це зробив Кріс із зірками.

Руки хлопчика обережно вирізають паперовий шаблон зірки з програми Creative Park.

Простіші моделі, як-от ці зірки, ідеально підходять для дітей, оскільки для створення красивої прикраси не потрібно багато вирізати та клеїти.

Ви можете підключитися до принтера PIXMA за допомогою смартфона й просто роздрукувати шаблони, завантаживши їх із програми Creative Park або вебсайту. Переконайтеся, що ви випадково не надрукували їх з обох боків.

«Я був дуже вражений кольорами, надрукованими на принтері PIXMA, — вони вийшли дуже яскравими, а текстура блискіток на шаблонах-зірках була дуже реалістичною», — каже Кріс.

Після того як ви вибрали шаблони та роздрукували їх, настав час приступити до вирізання — більш складні шаблони можна вирізати за допомогою ножиць або канцелярського ножа й килимка для вирізання. Коли всі шаблони буде вирізано, акуратно складіть їх по лініях, дотримуючись онлайн-інструкцій, щоб визначити, як саме потрібно згинати шаблон — угору чи вниз. Проведіть лінії на згинах за допомогою лінійки, щоб шаблони щільно прилягали один до одного, коли ви почнете їх склеювати. «Я наполегливо рекомендую позначати лінії згинів, — каже Кріс. — Після цього ваші фігурки будуть мати більш чітку та виразну форму».

Після того як ви позначили лінії згинів, можна склеїти шаблони, дотримуючись онлайн-інструкцій. Для цього можна використовувати клейові точки, клей-олівець, ПВА, клейовий пістолет або екологічну альтернативу, але обов’язково дайте моделям висохнути перед тим, як продовжувати роботу. Від клею, який ви використовуєте, також залежить, чи зможете ви переробити свої прикраси. Клейовий пістолет може сильно нагріватися, тож якщо ви створюєте вироби разом із маленькими дітьми, його бажано замінити на ПВА, щоб діти також могли брати участь. Однак слід пам’ятати, що в цьому випадку ваші вироби будуть сохнути трохи довше.

Збираємо прикраси

Кріс допомагає синові протягнути шпагат через отвір у верхній частині паперової прикраси у вигляді зірки.

Ви навіть можете перетворити виготовлення прикрас із паперу на цікаве й творче змагання для сім’ї та друзів із гарячим шоколадом і пряниками під час святкового вечора.

Пара рук тримає ялинкову прикрасу у вигляді Санта-Клауса, прикріплену до петлі зі смугастої нитки для творчості.

Роздруковані прикраси з паперу, як-от ці милі фігурки Санта-Клауса, є чудовою альтернативою пластиковим прикрасам. Ваші улюблені вироби можна використовувати з року в рік або легко переробляти.

Коли зібрані моделі висохнуть, до них можна прикріпити стрічку або нитку. Для цього можна використати дирокол або ж протягнути нитку через верхню частину прикраси, якщо там є місце. Ви також можете персоналізувати прикраси за допомогою ручок, фарби або наклейок.

«Прикріпити нитку до прикраси було дуже просто, — каже Кріс. — Я думав, що це буде складно, але ми просто прокололи отвір і протягнули крізь нього нитку. Було дуже легко повісити її на ялинку». Кріс та Ілай використовували смугасту нитку для творчості, але ви можете персоналізувати свої прикраси за допомогою будь-якого матеріалу, який вам подобається, від коричневого шпагату до червоної стрічки або навіть тонкої мішури.

За словами Кріса створення шаблонів — це дуже захоплююче заняття. «Вирізання зірочок та сніжинок приносить справжнє задоволення. Це дуже захоплює — починаючи від вирізання і закінчуючи склеюванням готових виробів».

Для Ілая це був один із найскладніших етапів у процесі, але він впорався з ним з невеликою допомогою. «Деякі моменти були дещо складними, наприклад вирізання, але тато допомагав мені», — розповідає він.

Починаємо прикрашати!

Хлопчик вішає на ялинку прикрасу у вигляді зірки, виготовлену з паперу.

Кріс і його сім’я люблять Різдво, зазвичай проводять його з родичами в Брістолі, Велика Британія, а потім їдуть додому в Уельс, щоб відпочити. «У нас є два домашні коти, яких ми не любимо залишати без нагляду надовго, адже це і їхнє Різдво», — сміється він.

Зірка з паперу з програми Canon Creative Park висить на ялинці, на задньому фоні розмиті вогники.

«Я однозначно буду знову виготовляти паперові ялинкові прикраси або декор для дому протягом усього року, — каже Кріс. — Наступного разу я спробую створити вироби на весняну тематику, тому що сподіваюся, що різдвяні прикраси прослужать принаймні пару років».

Після того як ви закінчите робити петлі зі стрічок чи ниток, можна починати прикрашати ялинку прикрасами, які ви самі придумали й створили. Повісьте улюблену прикрасу на видне місце — ви навіть можете спробувати зробити верхівку на ялинку, щоб створити закінчений образ.

«Я думаю, вони чудово виглядають на ялинці, — каже Кріс. — Прикраси дуже яскраві, і те, що я створив їх разом зі своїм сином, робить їх набагато ціннішими, ніж прикраси, куплені в магазині. Я вважаю, що це дуже корисно не лише тому, що ви прикрашаєте ялинку матеріалами, придатними для вторинної переробки, але й тому, що ви створюєте їх із нуля разом зі своєю сім’єю. Ви не просто встановлюєте зірку на ялинку, ви прикрашаєте її з любов’ю».

Кріс каже, що він захопився створенням паперових виробів разом зі своїми близькими. «Ми обов’язково спробуємо створити щось знову, — каже він. — Мені дуже сподобалось проводити час із сином, сидячи за столом і створюючи щось, замість того, щоб сидіти в телефоні». Ілаю також дуже сподобався процес, і він сподівається, що разом із батьком створить ще більше виробів у програмі Creative Park.

Виготовлення різдвяних паперових прикрас — не лише цікаве заняття для всієї сім’ї, а й незабутні спогади. Ви навіть можете подарувати паперові прикраси своїм друзям і родичам — адже саме подарунки, зроблені своїми руками, часто мають найбільшу цінність.

Якщо вам подобається ідея поєднання занять творчістю зі створенням домашнього декору, перегляньте інші частини цієї серії завдань, щоб дізнатися, що ще можна зробити за допомогою шаблонів Creative Park Завітайте на нашу сторінку в Pinterest, щоб знайти натхнення, і не забувайте ділитися своїми творіннями із хештегом #MadeWithPixma!

Tamzin Wilks

Пов’язана продукція

Схожі статті