ТВОРЧИЙ ДРУК

Поза межами цього світу: паперові вироби на космічну тематику

Пориньте у світ зірок із каталогом Creative Park від Canon, принтером PIXMA, папером, ножицями та клеєм.
Паперовий астронавт сидить на дерев’яному столі в оточенні інших шаблонів на космічну тематику з Canon Creative Park.

Дитячий настрій мінливий, наче вітер, і саме тому робота з моделями з придатних для переробки матеріалів стане чудовим способом знайти нове захоплення. Каталог Creative Park, доступний на вебсайті та в програмі, — це фантастичний безкоштовний ресурс із тисячами шаблонів та ідей паперових виробів. Він містить безліч шаблонів для фанатів космосу різного віку та рівня майстерності: від простої рухомої моделі Сонячної системи до неймовірно деталізованої копії марсохода «К’юріосіті».

Паперові моделі також відкривають можливості для навчання через практичні вправи, допомагаючи розпалити юні уми питаннями та підживлювати уяву, тож ви гратимете в ігри на космічну тематику протягом багатьох тижнів. Ви навіть можете прив’язати виготовлення паперових моделей до певної небесної події — наприклад, до появи супермісяця, затемнення або метеоритного дощу.

Майк і Джен Сайдвей та їхні троє дітей — Хлоя, Галле й Люк — серйозно цікавляться космосом і були дуже раді поринути у світ астрономічних моделей. Дізнайтеся, як їм це вдалося.

Планування міжзоряної подорожі

Сім’я сидить за журнальним столиком, на якому видно принтер Canon PIXMA й кілька моделей на космічну тематику, зроблених за шаблонами Creative Park.

«Таке дозвілля — не лише чудовий спосіб провести час разом: це також дуже корисно, — захоплюється Джен на цьому фото разом із Майком, Хлоєю, Галле та Люком. — Думаю, що далі я спробую шаблони для скрапбукінгу, але мені також подобається безліч сезонних прикрас, які можна виготовити».

Як і більшість інших паперових виробів, що доступні в каталозі Creative Park, космічні шаблони не потребують спеціального обладнання. Проте обов’язково ознайомтеся з інструкцією до конкретного шаблону, адже для деяких із них іноді потрібні дріт, еластичні стрічки або фломастери. Ось загальний список того, що вам знадобиться:

 • Програма Creative Park (або вебсайт )
 • Принтер Canon PIXMA, наприклад PIXMA TS7640i
 • Матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper або стандартний папір для принтера (перевірте рекомендації щодо шаблонів)
 • Ножиці
 • Лінійка або ручка без чорнила для розмітки
 • Клей або двосторонній скотч

Виберіть шаблон на космічну тему

Людина переглядає шаблони на космічну тематику на сайті Canon Creative Park на своєму ноутбуку. Поруч із ноутбуком лежить пачка фотопаперу Canon, а за нею на полиці стоїть принтер Canon PIXMA та зроблена з паперу модель астронавта.

Зіркові рейтинги, указані для кожного шаблону на сайті Creative Park, допомогли Джен і Майку вирішити, які вироби найкраще відповідатимуть рівню навичок їхніх дітей. «Мене просто вражає, скільки тут різних шаблонів, — каже Джен. — Дівчата вже вибрали кілька лялькових будиночків, які вони хочуть зробити, а Люку подобаються моделі динозаврів».

Може здатися, що вибрати модель, яка вас цікавить, — доволі просто, але це може бути складніше, ніж ви думаєте, коли паперових шаблонів на тему космосу десятки. Яскрава прикраса у вигляді підвісного місяця сподобається маленьким дітям, а набір ракет, як-от Saturn V (Сатурн V) та Space Shuttle (Космічний шатл), надихне старших дітей дізнатися чогось нового під час створення виробів. Вибір моделі для виготовлення разом із дитиною — чудовий спосіб розпочати дослідження цієї теми: від планет нашої Сонячної системи до принципів роботи космічного корабля. Можливо, ви навіть самі чогось навчитеся!

Кожен шаблон має зірковий рейтинг, що вказує на рівень його складності, і інформацію про те, скільки часу знадобиться для його виготовлення. Діти в родині Сайдвеїв різного віку, тому було важливо вибрати правильні варіанти. «Рейтинги дуже допомогли, — пояснює Джен. — Creative Park — величезний каталог із чудовим вибором, тому ми змогли вибрати найкращий варіант для кожної дитини. Тут кожен знайде собі щось по душі».

Підготуйтеся до друку

Рука тримає край шаблону Creative Park, який друкує принтер Canon PIXMA, поруч із зібраними моделями космічних кораблів.

«Мене дуже вразило, як легко налаштувати принтер PIXMA TS7640i: достатньо просто ввімкнути його в мережу, і він буквально сам підказує, що робити далі, — каже Майк. — Сам процес друку також виявився неймовірно простим — чи то з програми для смартфона або з комп’ютера».

Вибравши модель, надрукуйте шаблон, і за лічені секунди він буде готовий до виготовлення. Майк каже, що йому сподобалася друкувати безпосередньо зі смартфона через програму Creative Park. «Ми спробували друкувати безпосередньо з програми та з комп’ютера й виявили, що обидва способи дуже прості та інтуїтивно зрозумілі, — додає він. — Просто треба дотримуватися елементарних інструкцій, і принтер зробить все інше».

Шаблони друкуються за лічені секунди й одразу ж висихають завдяки довговічним чорнилам PIXMA. «Мені дуже сподобалося, що шаблони друкувалися так швидко, адже завдяки цьому кожній дитині було чим зайнятися, — каже Джен. — Інакше нам довелося би довго чекати й діти занудьгували б і, можливо, пішли б займатися чимось іншим. Крім того, завдяки матовому фотопаперу Canon, яким ми скористалося, чорнило не розмазувалося».

Складання моделей

Мати допомагає синові вирізати ножицями шаблон космічної тематики від Canon Creative Park.

Кожен член родини брав участь у виготовленні моделей на космічну тематику: від вирізання та розмітки країв до складання і наклеювання.

Двоє дітей сидять за столом, один тримає в руках буклет із фактами про Сонце, а інший — зібрану паперову модель на основі шаблону Creative Park.

Сонце розташоване на відстані 149 мільйонів кілометрів від Землі — і це лише один із багатьох космічних фактів, про які діти Сайдвеїв дізналися під час виготовлення своїх виробів.

Коли шаблон надрукований, можна починати вирізати та складати. Для цього скористайтеся ножицями, а зі складнішими шаблонами — канцелярським ножем та обробною дошкою. Не забудьте розмітити лінії після складання, щоб шаблон тримав форму, і дотримуйтеся покрокових інструкцій, які доступні для більшості шаблонів. «Проаналізуйте шаблон і вирішіть заздалегідь, хто й за що відповідатиме», — каже Майк.

Джен додає: «Моя головна порада — використовуйте для розмітки деталей стару ручку, у якій закінчилося чорнило, і лінійку. Така ручка не прорізає папір наскрізь, але залишає достатньо глибокий відбиток: це потрібно зробити перед склеюванням».

Для склеювання шаблонів можна використовувати клей ПВА, клейовий пістолет, клейові точки, екологічну альтернативу або навіть скотч — від клею також залежатиме, чи будуть ваші вироби придатні для переробки. Деякі шаблони знадобиться скріпити за допомогою затискачів або прищіпок, поки вони сохнуть, щоб вони зберігали свою форму. Джен радить використовувати клей, що швидко висихає, або навіть тонкий двосторонній скотч, щоб прискорити процес склеювання.

Щоб підвищити самооцінку дитини, дозвольте їй виконувати деякі завдання самостійно, а інші моделі створюйте разом: це допомагає посилити сімейні зв’язки. Саме такою стратегією скористалися Майк і Джен, а їхня донька Хлоя сказала, що їй це дуже сподобалося. «Ми вивчали космос у школі, але коли ми з мамою будували модель Сонця, я дізналася багато нового, чого раніше не знала. Також було дуже приємно проводити час разом із сім’єю, роблячи щось креативне».

Окрім моделі Сонця та супровідного буклету з фактами, Хлоя і Джен працювали над складнішою моделлю астронавта, а Майк допомагав Галле й Люку з діорамами Марса й Місяця. «Молодшим дітям сподобалося вирізати й наклеювати, але я думаю, що найбільше їм сподобалося грати з астронавтом у діорамах, коли все було готово», — каже Майк.

Починайте гру

Людина ставить на поличку паперове Сонце, створене за шаблоном Creative Park.

«Я здивована, але дуже задоволена тим, як усій нашій родині сподобалося створювати ці пізнавальні й цікаві паперові моделі, — каже Джен. — Діти не лише граються з ними, але й продовжують розповідати, як їм сподобалося їх виготовляти».

Дитина встановлює паперову модель астронавта в діораму Місяця з Creative Park.

Виготовляти паперові моделі на основі шаблонів Creative Park усією родиною — не просто весело: із цими виробами потім можна гратися знову й знову. Галле й Люк годинами уявляють, як астронавт досліджує нові планети.

Коли все зроблено й клей висох, просто розслабтеся, щоб помилуватися своїми виробами, і нехай розпочнеться ваша космічна пригода. «Нам було так весело гратися з нашим космонавтом, — захоплюється середня дитина Галле. — Ми уявляємо, що він вирушає в пригоди по всій оселі, перестрибуючи з планети на планету. Мені подобається, як у ньому багато деталей і як рухаються його руки й ноги». Люк, наймолодший із дітей, додає: «Мені подобається змушувати його літати в повітрі».

Окрім того, що діти можуть гратися зі своїми космічними моделями, Джен каже, що вони стануть чудовим доповненням до дитячих спалень. «Діорами виглядають просто неймовірно на книжкових полицях, і до того ж із ними можна гратися знову й знову». І це не кажучи про теплі й матеріальні спогади про час, проведений із родиною.

Тож наступного разу, коли ваша дитина подивиться на безкрає нічне небо й запитає, що там, зверніться до каталогу Creative Park, щоб розпалити її жагу до знань і розбудити уяву. Можливо, ви вирішите надрукувати те, що побачите в телескоп, або сфотографувати планету, зірку чи супутник, аби порівняти їх. Завітайте на нашу сторінку в Pinterest, щоб знайти натхнення для паперових виробів, і не забувайте ділитися своїми творіннями із хештегом #MadeWithPIXMA.

Автор: Наталі Дентон (Natalie Denton)

Пов’язана продукція

 • PIXMA TS7640i

  Домашні принтери

  PIXMA TS7640i

  Швидкий, високоякісний принтер, який ідеально впишеться у вашу оселю завдяки компактним розмірам і зручності використання.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Схожі статті