ФОТОГРАФІЯ ВЕЧІРОК

Як робити оригінальні знімки під час вечірок

Прості поради та методи для зйомки неймовірних фотографій під час вечірок і урочистостей.
Група друзів позує, тримаючи в руках бенгальські вогні, вони сміються і дивляться в камеру, а їхні обличчя освітлені вогнями. © AdobeStock

Однією з найкращих особливостей новорічних свят є вечірки та інші заходи, де ви зустрічаєтеся з друзями та рідними, щоб повеселитися, розважитися і побалакати. Уміння робити оригінальні знімки щасливих посмішок, бенгальських вогнів та запальних танцювальних рухів допоможе вам зберегти ці приємні спогади назавжди.

Ці корисні поради та методи допоможуть вам не лише зробити чудові знімки, які сподобаються всім, але й закарбувати цінні моменти, які можна буде роздрукувати та зберігати на згадку.

1. Виберіть оптимальні налаштування камери для фотографування вечірок

Родина, що зібралася навколо святкового торта до 65-річчя в слабо освітленій кімнаті. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF 16mm F2.8 STM.

Під час зйомки групових портретів в умовах слабкого освітлення слід обирати довшу витримку, щоб на сенсор камери потрапляло більше світла. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF 16mm F2.8 STM із витримкою 1/60 с, діафрагмою f/3,5 та ISO 1600.

На вечірках, незалежно від того, де вони проводяться — у приміщенні чи на вулиці, — часто доводиться знімати об’єкти, що рухаються, тому важливо обрати найкращі налаштування камери для зйомки вечірок.

Щоб зняти динамічний рух на танцполі без спалаху, необхідно встановити досить коротку витримку затвора. Режим пріоритету витримки затвора (Tv) дає змогу встановити витримку, після чого камера визначить діафрагму та ISO для правильної експозиції зображення. Максимальна витримка близько 1/160 або 1/250 с найкраще підходить для зйомки рухів, хоча для більш швидкоплинних моментів може знадобитися витримка затвора до 1/1000 с. Якщо ви знімаєте в ручному режимі (M), виберіть відносно широку діафрагму (з меншим діафрагмовим числом), щоб компенсувати коротшу витримку. Почніть з автоматичного налаштування ISO, але якщо зображення занадто темне, спробуйте встановити середнє або високе значення ISO, наприклад ISO 3200 або ISO 6400.

Якщо гості на вечірці переважно сидять, режим пріоритету діафрагми (Av) дає змогу обрати глибину різкості. У більш спокійній обстановці можна оцінити налаштування камери залежно від освітлення. Наприклад, для зйомки портретів або групових фотографій, на яких об’єкти рухаються повільно, підійде витримка 1/80 с — так на сенсор потрапить більше світла, що дасть вам певну свободу при виборі діафрагми та значення ISO.

2. Спробуйте знімати в природній обстановці

Чотири учасники вечірки невимушено танцюють, їхнє волосся розвивається під час руху, а позаду них крізь дим видно діджея.

Довший об’єктив дозволяє зробити більш природні знімки друзів на танцполі. Широка діафрагма дозволяє обійтися без спалаху навіть під час зйомки в приміщенні. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark III з витримкою 1/160 с, діафрагмою f/1,4. © AdobeStock

Постановочні знімки мають право на існування, але якщо ви хочете передати святковий настрій вечірки, краще знімати в природній обстановці.

Об’єктив зі змінною фокусною відстанню, наприклад Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, допоможе вмістити в кадр віддалені об’єкти та дасть змогу знімати майже непомітно, не пригортаючи увагу об’єкта зйомки. Цей об’єктив також оснащений 4-ступеневим стабілізатором зображення, який допоможе уникнути розмиття під час зйомки з рук.

Якщо ви хочете знімати в природній обстановці, замість спалаху краще використовувати широку діафрагму та середні або високі налаштування ISO, аби зберегти різкість і чіткий фокус. Таким чином, спалах не заважатиме об’єктам зйомки, а знімки матимуть природний вигляд. З тих самих міркувань краще вимкнути підсвічування АФ камери.

Для більш природної зйомки встановіть камеру з дистанційним керуванням, як-от Canon PowerShot PX, яка «розумно» будує композицію та автоматично робить фотографії і знімає відео. Вона привертає менше уваги, ніж звичайна камера, і дозволяє не відволікатись під час вечірки.

3. Дізнайтеся, як розмивати елементи переднього й заднього планів

Макрознімок запалених свічок на торті з розмитим полум’ям і великим круговим ефектом боке на задньому плані.

Об’єктив із широкою максимальною діафрагмою на кшталт Canon RF 50mm F1.8 STM здатний перетворити фон на чудове кремове боке. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/40 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 100.

Портрет жінки, знятий за слабкого освітлення на фоні виразного білого й блідо-блакитного кругового боке.

Розмиття переднього та заднього планів ідеально підходить для того, щоб виділити об’єкт зйомки й надати фотографіям мрійливого настрою.

Під час зйомок в атмосфері святкових свят у кадрі завжди буде багато гарних джерел світла, від гірлянди на новорічній ялинці до простих свічок, які за певних умов можна перетворити на чудові сяючі кулі, які стануть фоном для ваших знімків. Для описання естетичних якостей цих несфокусованих ділянок світла використовується японське слово «боке».

Цього ефекту найлегше досягти, якщо для об’єктива встановлено найширшу діафрагму. Це забезпечує дуже малу глибину різкості й дає змогу дуже точно вибрати точку фокусування, через що вибраний об’єкт буде виділятися на розмитому фоні. Ідеальним об’єктивом для цих цілей є Canon RF 50mm F1.8 STM, що має надшироку максимальну діафрагму f/1,8. Також ви можете створити приємні розмиті ділянки світла, використовуючи меншу діафрагму, наприклад f/5,6. Для підсилення ефекту збільште відстань між об’єктом і фоном або станьте ближче до об’єкта.

4. Збільште витримку затвора, щоб передати розмиття руху

Навмисно розмитий знімок барабанщика в русі.

Зміна витримки затвора камери — це один із способів регулювання загальної експозиції зображення. Цей прийом також можна використовувати для створення творчих ефектів і контролю ступеня розмиття руху (або його відсутності) на зображеннях.

Хоч коротка витримка затвора дає змогу чітко закарбовувати на знімках об’єкти, що рухаються, існує альтернативний підхід, який полягає в тому, щоб значно збільшити витримки для створення ефекту руху у сцені за статичними об’єктами.

Під час зйомки з рук установіть витримку близько 1/10 або 1/20 секунди й зробіть так, щоб статичні або відносно статичні об’єкти було чітко видно на вибраній сцені. Добре, якщо об’єктив має вбудовану оптичну стабілізацію зображення, як-от в об’єктиві Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, оскільки ця функція підвищує чіткість знімків за більших значень витримки затвора. Деякі камери, як-от Canon EOS R7 та EOS R6 Mark II, мають внутрішню стабілізацію зображення (IBIS). Вона фізично переміщує сенсор камери, щоб компенсувати будь-який рух, якщо камера не зафіксована в нерухомому положенні (наприклад, на штативі). Цей тип стабілізації працює з будь-яким об’єктивом.

У разі зйомки зі штативом ви зможете використовувати значно більші значення витримки затвора для досягнення бажаного ефекту. Спускайте затвор за допомогою дротового чи бездротового дистанційного спуску, застосунку Canon Camera Connect або режиму таймера автоспуску.

5. Закарбуйте на знімку смуги світла на танцювальному майданчику

Молода жінка на вечірці відкидає назад руки на фоні різнокольорових світлових доріжок.

Тривала експозиція ідеально підходить для перетворення звичайних сцен на чарівні знімки. © Tetra Images/Getty Images

Контролюючи момент, коли камера вмикає спалах під час експозиції, ви можете закарбувати на знімку яскраві смуги світла, що передають настрій вечірки, водночас зберігаючи чіткість зйомки вибраних об’єктів. Виберіть велику витримку (близько однієї секунди) і режим синхронізації з першою чи другою шторкою в меню параметрів спалаху камери.

У більшості камер за замовчуванням використовується синхронізація з першою шторкою. У цьому режимі камера вмикає спалах на початку експозиції і закарбовує на знімку будь-яке розмиття перед об’єктом зйомки. У режимі синхронізації з другою шторкою камера вмикає спалах наприкінці експозиції, закарбовуючи на знімку смуги світла й інші деталі позаду об’єкта.

6. Зробіть знімки з вечірки яскравішими за допомогою спалаху

Усміхнена родина позує на дивані перед золотистими надувними літерами «З днем народження» на святковій фотографії, зробленій зі спалахом Canon Speedlite EL-100.

Використання спалаху для відбиття світла від стін і стелі допомагає створювати природні святкові фотографії. Знято на камеру Canon EOS 800D з об’єктивом Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM та спалахом Canon Speedlite EL-100 із фокусною відстанню 20 мм, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 400.

Якщо ви використовуєте спалах, налаштуйте його таким чином, аби показати об’єкти зйомки в найвигіднішому світлі. Якщо ви користуєтеся спалахом Speedlite, спрямовуйте його не на об’єкти зйомки, а до стелі, щоб світло відбивалося від стелі на вибрані об’єкти. Це зробить освітлення більш природним; до того ж, таке світло менше дратуватиме людей, яких ви знімаєте.

Спалах Canon Speedlite EL-100 можна повертати як горизонтально, так і вертикально, що дає змогу обрати ідеальний кут відбиття. Він також підтримує автоматичний режим, який підбирає найкращі настройки залежно від умов, даючи вам змогу зосередитися на зйомці.

Іншим способом, який дає чудовий результат під час зйомки зі спалахом, є надягання на головку спалаху розсіювального ковпака або невеличкого м’якого чохла. Це забезпечить розсіювання світла спалаху і зробить його м’якішим, роблячи більш природними відтінки шкіри під час зйомки динамічних сцен.

7. Зосередьтеся на дрібних деталях

Дві прикрашені дорогоцінним камінням корони, одна більша, інша менша, на фоні великого кругового боке.

Прикраси для святкового столу, настінні прикраси або кульки на ялинці — усе це чудово підходить для створення атмосферних фотографій на вечірці. Знято на камеру Canon EOS R5 з об’єктивом Canon RF 135mm F1.8L IS USM з витримкою 1/5 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 400.

Пам’ятайте, що на знімках із вечірки не обов’язково мають бути присутні люди. Ви також можете передати настрій і дух вечірки, зосередившись на дрібних деталях.

Якщо об’єктив, який ви використовуєте, не забезпечує належне наближення до вибраного об’єкта, спробуйте скористатися макрооб’єктивом на кшталт Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM (режимі ручного фокусування MF) або Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM. Відносно ширококутний об’єктив, як-от Canon RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM, також дає змогу наблизити об’єкт і водночас закарбувати на знімку оточення, яке забезпечить належний контекст.

8. Створіть кілька експозицій (мультиекспозиція)

Деякі камери EOS R, як-от Canon EOS R10 та Canon EOS R8, мають режим багаторазової експозиції (кілька експозицій). У цьому режимі робиться кілька фотографій, після чого вони накладаються одна на одну для досягнення художнього ефекту. Оскільки все це можна зробити в камері, немає потреби використовувати програмне забезпечення для редагування.

Існує чотири режими багаторазової експозиції (кілька експозицій) на вибір залежно від освітлення та кінцевого результату, який ви хочете отримати, хоча можна просто обрати «середню» експозицію, щоб камера сама розрахувала необхідну експозицію. Також можна обрати лише дві експозиції або накласти кілька різних знімків для отримання гіперсюрреалістичного ефекту.

9. Експериментуйте з перспективою

Кілька учасників вечірки нахиляються вперед, у руках вони тримають бенгальські вогні. Фотографія зроблена на рівні бенгальських вогнів, що знаходяться біля облич людей.

Наблизившись до об’єктів на передньому плані, наприклад прикрас або бенгальських вогнів, ви можете створити ефект розмиття фону. © AdobeStock

Зробіть знімки з вечірки цікавішими, попрацювавши з перспективою. Наприклад, можна перемістити камеру вище або нижче, при цьому не бійтеся робити вертикальні знімки, знімаючи знизу вверх або зверху вниз. Знімати під кутом зверху або знизу легко, якщо ви використовуєте таку камеру, як Canon EOS R50, яка має відкидний екран зі змінним кутом нахилу. Вона також чудово підходить для зйомки веселих селфі.

Змінюйте композицію зображень, використовуючи двері, вікна або балюстради сходів, шукайте блискучі поверхні або воду, щоб зняти в них відображення гостей вечірки або включити себе в кадр у творчий спосіб.

Матеріали, що змінюють світло, можуть змінити естетику ваших фотографій — знімайте крізь прозорі рідини, наприклад напої, щоб отримати заломлене світло, яке спотворює розмір і пропорції. Зйомка через текстуроване або матове скло може створити вражаючий ефект розмитості.

Експериментуйте з усіма цими прийомами, отримуйте задоволення і не хвилюйтеся, якщо щось не вийде, головне — спробувати.

Автори: Метт Головчинський (Matt Golowczynski) і Петер Волінські (Peter Wolinski)

Подібна продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R7

  Досліджуйте дику природу з камерою, яка поєднує неймовірну швидкість і якість зображення в портативному корпусі формату APS-C, призначеному для майбутнього.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R8

  Перейдіть на новий рівень повнокадрової фото- та відеозйомки та втільте в життя свої творчі ідеї.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R10

  Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
 • Компактні цифрові камери

  PowerShot PX

  Автоматично закарбовуйте найцінніші моменти життя за допомогою цієї «розумної» камери, яка розпізнає обличчя та підключається до вашого інтелектуального пристрою.
 • Об’єктиви RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Об’єктиви RF

  RF 85mm F2 MACRO IS STM

  У компактному й легкому телеоб’єктиві RF 85mm F2 MACRO IS STM виняткова універсальність знімання крупним планом поєднується з можливостями майстерного стиснення та 5-ступеневою стабілізацією зображення.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Об’єктив APS-C серії EOS R, кут огляду якого варіюється від широкого кута до кута огляду, як у телеоб’єктивів, ідеально підходить для зйомки подорожей, дикої природи, спорту та сцен із життя.
 • Спалах Speedlite

  Speedlite EL-100

  Рухома головка спалаху забезпечує зручне керування та природнє світло, особливо при зйомці у приміщенні.

Схожі статті