A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

Фотографування вечірок

Як робити оригінальні знімки вечірок

Однією з найкращих особливостей новорічних свят є ціла низка вечірок й інших заходів, де ви зустрічаєтеся з друзями та рідними, щоб повеселитися, потанцювати, розважитися і побалакати. Де б ви не опинилися – на зустрічі друзів чи на великому різдвяному вечорі, де зібралася вся ваша родина – вміння робити оригінальні знімки вечірок і свят допоможе вам зберегти ці приємні спогади назавжди. Ці корисні поради та прийоми допоможуть вам зробити чудові знімки вечірок, які гарантовано зберуть чимало лайків і перепостів.

1. Виберіть оптимальні налаштування камери для вечірки у приміщенні

Зйомка на вечірках часто відбувається за слабкого освітлення і за наявності рухомих об’єктів, тож важливо вибрати оптимальні налаштування камери для зйомки в таких умовах.

Використовувати спалах необов’язково, але вибрана швидкість затвора має бути досить високою для того, щоб зняти рух. Встановіть витримку 1/160 секунди або принаймні 1/250 секунди і виберіть відносно широку діафрагму (тобто менше діафрагмове число). Ви також можете встановити середнє або високе значення ISO, наприклад ISO 3200 або ISO 6400.

2. Правильно виберіть кут спалаху

Якщо ви використовуєте спалах, налаштуйте його таким чином, аби показати об’єкти зйомки в найвигіднішому світлі. Якщо ви користуєтеся спалахом Speedlite, спрямовуйте його не на об’єкти зйомки, а до стелі, щоб світло відбивалося від стелі на вибрані об’єкти. Це зробить освітлення більш природним; до того ж, таке світло менше дратуватиме людей, яких ви знімаєте.

Speedlite 470EX-AI, найперший у світі спалах з функцією автоматичного інтелектуального відбивання Auto-Intelligent Bounce, забезпечує вибір оптимального кута з урахуванням обстановки й автоматично скеровує головку спалаху таким чином, аби світло відбивалося від стін чи стелі саме під потрібним кутом, даючи вам змогу зосередитися на зйомці.

Якщо ваша камера підтримує Wi-Fi і ви можете скористатися зовнішнім спалахом з підтримкою бездротового зв’язку або якщо у вас є кабель виносної колодки, ви можете встановити спалах з одного боку й активувати його дистанційно.

3. Зробіть світло свого спалаху розсіяним

Іншим способом, який дає чудовий результат під час зйомки зі спалахом, є надягання на головку спалаху розсіювального ковпака або невеличкого м’якого чохла. Це забезпечить розсіювання світла спалаху і зробить його м’якішим, роблячи більш природними відтінки шкіри під час зйомки динамічних сцен.

4. Спробуйте знімати у природній обстановці

Постановочні знімки, безперечно, мають право на життя, але якщо ви хочете передати святковий настрій вечірки, краще знімати у природній обстановці.

Об’єктив із довшою фокусною відстанню, наприклад Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, допоможе вмістити в кадр віддалені об’єкти і дасть змогу знімати майже непомітно, не пригортаючи увагу об’єкта зйомки. З тих самих міркувань вам краще вимкнути підсвічування автофокусування камери.

Якщо ви хочете знімати у природній обстановці, замість спалаху краще використовувати широку діафрагму та середні або високі налаштування ISO, аби зберегти різкість і чіткий фокус.

Використовувати спалах необов’язково, але вибрана швидкість затвора має бути досить високою для того, щоб зняти рух.

Схожі статті
10 tips for capturing fireworks

ФОТОГРАФУВАННЯ ФЕЄРВЕРКІВ

10 порад зі зйомки феєрверків

Комплект обладнання, прийоми та композиція: корисні поради щодо фотографування феєрверків.

Party with Creative Park

ДРУК І ХУДОЖНІ ПРОЕКТИ

Вечірка з Creative Park

Прикраси й реквізит, які можна надрукувати вдома за допомогою програми Creative Park.

Creative ways to use the Canon PowerShot PX

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Переваги камери Canon PowerShot PX

Відкрийте для себе нові способи використання цієї компактної та інтелектуальної PTZ-камери.

5. Навчіться створювати ефект боке на своїх знімках

У святковий період у кадрі завжди буде багато гарних джерел світла, від гірлянди на новорічній ялинці до простих свічок, які за певних умов можна перетворити на чудові сяючі кулі, які стануть фоном для ваших знімків. Для описання естетичних якостей цих несфокусованих ділянок світла використовується японське слово «боке».

Розмиті фонові ділянки світла можуть бути великими і абстрактними на вигляд або меншими і більш чітко визначеними; ви можете навіть вибрати нестандартний підхід і надати цим розмитим плямам світла форму зірок, серця чи ялинки – як саме це зробити, можна дізнатися з наведеного вище відео.

Такого ефекту найлегше досягти, якщо для об’єктива встановлено найширшу діафрагму, наприклад f/2.8 або f/2, що дає змогу дуже точно вибрати точку фокусування, внаслідок чого вибраний об’єкт буде виділятися на розмитому фоні. Також ви можете створити приємні розмиті ділянки світла, використовуючи меншу діафрагму, наприклад f/5.6. Для підсилення ефекту збільште відстань між об’єктом і фоном або станьте ближче до об’єкта.

6. Збільште витримку, щоб передати розмиття руху

Хоч менші значення витримки дають змогу чітко закарбовувати на знімках об’єкти, що рухаються, існує альтернативний підхід, який полягає в тому, щоб значно збільшити витримки для створення ефекту руху у сцені за статичними об’єктами.

При зйомці з рук встановіть витримку близько 1/10 або 1/20 секунди і добийтеся, щоб статичні або відносно статичні об’єкти було чітко видно на вибраній сцені. Добре, якщо ваш об’єктив обладнано стабілізатором зображення, бо ця функція підвищує чіткість знімків за більших значень витримки. Деякі камери мають вбудований стабілізатор зображення і, відповідно, забезпечують стабілізацію зображення під час роботи з будь-яким об’єктивом.

У разі зйомки зі штативом ви зможете використовувати значно більші значення витримки для досягнення бажаного ефекту. Спускайте затвор за допомогою дротового чи бездротового дистанційного спуску, застосунку Canon Camera Connect або режиму таймера автоспуску.

A woman throws her arms back amidst trails of light

7. Закарбуйте на знімку смуги світла на танцювальному майданчику

Контролюючи момент, коли камера вмикає спалах під час експозиції, ви можете закарбувати на знімку яскраві смуги світла, що передають настрій вечірки, водночас зберігаючи чіткість зйомки вибраних об’єктів. Виберіть велику витримку (близько однієї секунди) і режим синхронізації з першою чи другою шторкою в меню параметрів спалаху камери.

У більшості камер за замовчуванням використовується синхронізація з першою шторкою. У цьому режимі камера вмикає спалах на початку експозиції і закарбовує на знімку будь-яке розмиття перед об’єктом зйомки. У режимі синхронізації з другою шторкою камера вмикає спалах наприкінці експозиції, закарбовуючи на знімку смуги світла й інші деталі позаду об’єкта.

8. Зосередьтеся на дрібних деталях

Пам’ятайте, що на знімках свят не обов’язково мають бути присутні люди. Ви також можете передати настрій і дух вечірки, зосередившись на дрібних деталях – кульках на ялинці, прикрасах святкового столу або інших об’єктах, що є втіленням свята.

Якщо об’єктив, який ви використовуєте, не забезпечує належне наближення до вибраного об’єкта, спробуйте скористатися макрооб’єктивом на кшталт Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM або Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. Відносно ширококутний об’єктив, наприклад Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM (для камер серії EOS M), також дає змогу наблизити об’єкт і водночас закарбувати на знімку оточення, яке забезпечить належний контекст.

Автор: Matt Golowczynski

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів