Macro Photography

Об’єктиви для макрозйомки

Унікальні особливості макрозйомки

Об’єктиви для макрозйомки дають змогу знімати великим планом надзвичайно дрібні предмети та розкривати деталі, які не видно неозброєним оком. Такими об’єктивами знімають комах і квіти. Їх також використовують під час предметної зйомки у студіях.


Об’єктиви для макрозйомки використовуються фотографами-натуралістами для зйомки комах і квітів. Проте завдяки високій якості зображення та великій максимальній діафрагмі їх можна також використовувати для портретної зйомки. Щоб вибрати правильний об’єктив, необхідно визначитися з об’єктом зйомки й бажаним результатом.

Macro Photography

Відтворення дрібних деталей

Якщо потрібно наблизитися до об’єкта зйомки й закарбувати дрібніші деталі, виберіть макрооб’єктив, який дає змогу робити знімки великим планом із надзвичайною деталізацією. Унікальна перевага макрооб’єктива полягає в тому, що він дає змогу збільшити об’єкт зйомки так, що він відображатиметься на сенсорі камери в натуральну величину.

Raspberry Photography

Наближення звіддаля

Якщо потрібно зробити великим планом знімок нервової тварини чи комахи та відтворити дрібніші деталі, слід фотографувати, не турбуючи об’єкт зйомки. Об’єктив із великою фокусною відстанню, як-от Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, забезпечить достатню робочу відстань між вами й об’єктом зйомки, тож ви не потривожите тварину й не затулятимете світло навколо комахи.

Green Insect Photography

Деталі в натуральну величину

Унікальною особливістю цього макрооб’єктива є його здатність збільшувати об’єкт до натуральної величини. Цей ефект визначається коефіцієнтом збільшення об’єктива між фізичним розміром зображення на сенсорі камери та фізичним розміром об’єкта, який фотографують. Наприклад, коефіцієнт збільшення 1:1 означає, що об’єкт, який ви фотографуєте, має такий самий розмір на сенсорі камери, що й у реальному житті. Спеціалізовані макрооб’єктиви, як-от MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro, мають коефіцієнт масштабування до 1:5 (тобто зображення об’єкта на сенсорі буде в 5 разів більшим, ніж у реальному житті).

Life-Sized Detail Photography

Вибір об’єктива відповідно до камери

Об’єктиви Canon EF-S призначено виключно для фотокамер із сенсором APS-C, як-от EOS 760D. Вони не сумісні з повнокадровими моделями, зокрема серії EOS SD.

Об’єктиви EF можна використовувати з будь-якою фотокамерою серії EOS, але з моделлю EOS типу APS-C кут огляду буде еквівалентний об’єктиву повнокадрової фотокамери, фокусна відстань якого більша в 1,6 раза. Наприклад, якщо об’єктив EF 100mm f/2.8L- Macro IS USM використовується з фотокамерою EOS 760D, він дає кут огляду, еквівалентний об’єктиву 160 мм повнокадрової камери. На зображеннях нижче показано цей ефект під час макрофотозйомки.

Bee Macro Photography
Macro Photography

Вплив фокусної відстані на робочу відстань

Фокусна відстань для макрозйомки не завжди означає просте наближення до об’єкта зйомки. Більша фокусна відстань дає змогу отримати той самий коефіцієнт збільшення з більшої відстані. Наприклад, використовуючи об’єктив 180 мм для зйомки метеликів, можна перебувати досить далеко, щоб не турбувати об’єкт зйомки, продовжуючи користуватися збільшенням, притаманним макрозйомці.

Зі збільшенням фокусної відстані робоча відстань також буде зростати, тож ви все ще зможете досягти потрібного коефіцієнта масштабування. Робоча відстань — це відстань від об’єкта зйомки до фокальної площини.

На схемі праворуч зображено відстань від об’єктива до об’єкта зйомки.

How focal length affects working distance

Фокусна відстань і перспектива

Вибір правильної фокусної відстані — це важливий аспект макрозйомки, оскільки будь-які зміни можуть суттєво вплинути на фотографію. Якщо збільшувати фокусну відстань, фон і передній план наближатимуться один до одного, що дає змогу змінити вигляд знімка.

Flower 180Mm Photography

180 мм

Flower 100Mm Photography

100 мм

Flower 50Mm Photography

50 мм

Вибір правильного об’єктива

Узявши це до уваги, слід подумати про те, що важливо для цього знімка.

  • Потрібно зняти великим планом нервову тварину чи комаху? Тоді потрібен довгофокусний об’єктив, як-от EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, щоб мати більшу робочу відстань.
  • Потрібна можливість збільшити об’єкт зйомки понад його фізичні розміри? Тоді ідеальним вибором буде об’єктив Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro з коефіцієнтом збільшення до 1:5.

Flower Macro Photography

Найкращі результати з макрооб’єктивом

Захист від тремтіння камери

Довша фокусна відстань макрооб’єктива може збільшити чутливість до тремтіння камери, тому з нею отримати різке та чітке зображення важче. Стабілізатор зображення в об’єктиві допомагає усунути більшу частину тремтіння камери під час зйомки з рук. Якщо вибрано об’єктив без стабілізатора зображення, для стабілізації камери й об’єктива можна скористатися штативом, але тоді камеру й об’єктив буде не дуже зручно переміщати.

Chameleon Photography

Освітлення об’єкта зйомки

Правильне освітлення дасть змогу використовувати меншу витримку, що в результаті дасть можливість отримати чіткі знімки об’єктів, що рухаються. Спалахи Macro Ring Lite MR-14EX Il та Twin Lite MT-24EX марки Canon — це спеціалізовані освітлювальні системи, які допомагають створити рівномірне освітлення об’єкта зйомки. Об’єктив EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM оснащено двома вбудованими керованими світлодіодами (Macro Lite), що забезпечують додаткове освітлення й усувають тіні.

Butterfly Photography

Екстремальна макрозйомка

Більшість макрооб’єктивів дають змогу використовувати збільшення, однак під час зйомки можна легко наблизитися до об’єкта й досягти потрібного коефіцієнта збільшення (коли об’єкт зйомки на сенсорі фотокамери відображається вдвічі більшим) за допомогою подовжувальних тубусів. Якщо потрібно розташуватися якомога ближче до об’єкта зйомки, виберіть об’єктив MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro Photo, який може забезпечити коефіцієнт 1:5. З таким збільшенням можна сфотографувати бульбашки повітря в краплях води.

Extreme Macro Photography

Професійний вибір для макрозйомки

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Професійний USM-макрооб’єктив із винятковою якістю зображення та вбудованим гібридним стабілізатором зображення.

Докладніше

EF 100mm IS USM MACRO FRT WITHOUT CAP MATCH

Вам також може сподобатися...