ВІДЕО

Зйомка їжі в русі: як почати знімати відео з фуд-контентом

Авторка контенту Jessie Bakes Cakes ділиться порадами щодо зйомки апетитних відео про їжу.
Камера Canon EOS R8 і набір об’єктивів Canon RF показано на зображенні в стилі Flat Lay в оточенні тортів, печива та інгредієнтів.

Їжа здатна об’єднувати людей з усіх верств суспільства, а фото- та відеозйомка фуд-контенту вже давно зачаровує аудиторію, особливо з набуттям популярності соціальними мережами. Однак зняти їжу в русі нелегко, і про це добре знає авторка контенту Джессіка Марсден-Уркварт (Jessica Marsden-Urquhart).

На своїй сторінці Jessie Bakes Cakes у соціальній мережі, де вона має понад 100 тисяч підписників, Джессі створює короткометражні відео, які висвітлюють творчий процес і години праці, що йдуть на приготування їжі. Її подорож у світ кулінарного фотографування почалася під час локдауну. «Я завжди любила пекти й пам’ятаю, як у 2013 році робила жахливі фото на телефон, — сміється Джессі. — У 2020 році я почала думати про це більш серйозно, спитавши себе: що я люблю робити? Я почала вдосконалювати свої рецепти, але також стала приділяти більше уваги фотографуванню».

Тут Джессі описує свій шлях від фотографування їжі до відео, а також ділиться практичними порадами й підказками для тих, хто замислюється про зйомку кулінарного відеоконтенту.

Перехід від фотографування до відеозйомки їжі

Жінка стоїть за камерою Canon EOS R8, установленою на штативі для зйомки їжі.

Щоб передати рух на фуд-фотографіях, не обов’язково знімати відео. Достатньо сфотографувати булочки з корицею, вкриті глазур’ю з вершкового сиру, щоб змінити сприйняття ваших знімків глядачем. Однак відео додає контенту абсолютно нового виміру. Задоволення від їжі значною мірою залежить від того, як вона виглядає, а підкреслити текстуру й масштаб набагато простіше саме за допомогою відео. По суті, ми любимо дивитися на зображення їжі, тому що бажаємо її скуштувати, а відео змушує нас захотіти її ще більше.

Для творців контенту також дуже важливо адаптуватися до мінливого світу соціальних мереж. «Перейти від фотографування до відеозйомки мене насправді підштовхнула зміна трендів, — розповідає Джессі. — Я розуміла, що маю навчитися працювати з відео для просування своєї кар’єри та бізнесу».

Підберіть належне обладнання для якісної кулінарної зйомки

Пара рук встановлює об’єктив Canon на камеру EOS R8.

«Я все не можу звикнути до того, якими легкими здаються об’єктиви Canon RF порівняно із серією об’єктивів EF, — зізнається Джессі. — І це я не кажу про вищу якість, більші можливості фокусування та ширший діапазон діафрагми».

Жінка сидить на дивані й посміхається, тримаючи виделкою кекс на тарілці перед собою.

За словами Джессі, метод спроб і помилок важливий для вдосконалення навичок та пошуку прийомів, які краще за все підходять вам і вашим підписникам. А якщо щось піде не так, у вас принаймні залишиться багато смачної їжі.

Комплект обладнання, що використовується для відеозйомки фуд-контенту, може завдати величезного впливу на вашу роботу, але витрачати купу грошей, аби отримати чудові результати, не обов’язково. Джессі вважає, що об’єктив відіграє важливішу роль, ніж камера, і радить вибирати 50-міліметровий об’єктив із широкою діафрагмою, як-от Canon RF 50mm F1.8 STM. «З ним роздільна здатність і якість саме такі, які мені потрібні», — каже вона. Мала глибина різкості також виділяє їжу й привертає до неї основну увагу.

Джессі також користувалася для цієї зйомки об’єктивом Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM і каже, що одразу закохалася в нього. «Це ідеальний варіант для того, щоб наблизити глядача до їжі, а різкість знімків просто вражає, — каже вона. — Я люблю працювати з ними, коли треба показати апетитну текстуру випічки. Перемикач режиму фокусування дозволяє дуже легко перейти на ручний фокус, коли потрібно зберегти фокусування на об’єкті, або в режим автофокусу АФ, коли я хочу показати рух у сцені». Крім того, мала діафрагма дає Джессі змогу зробити додатковий акцент на їжі та створити мрійливий розмитий фон. Об’єктив має 5,5-ступеневу оптичну стабілізацію зображення для зйомки без тремтіння, але може забезпечити до 8 ступенів у поєднанні з камерою із вбудованим стабілізатором (IBIS), такою як Canon EOS R6 Mark II. Подвійні приводи Nano USM також гарантують точний і швидкий автофокус у майже безшумному режимі, тому шум об’єктива не привертатиме зайвої уваги об’єкта вашої зйомки.

Універсальний об’єктив Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM є компактним і легким пристроєм. «Широкий діапазон фокусних відстаней дає змогу робити знімки здалеку, захоплюючи в кадрі весь об’єкт, а потім застосовувати масштабування для зйомки великим планом без зміни об’єктива чи пересування штатива, а також без погіршення роздільної здатності, — каже Джессі. — Він також швидко реагує на рух і фокусується на об’єкті безшумно — ідеальний варіант для записування відео зі звуком». Цей об’єктив має до 5 ступенів оптичної стабілізації зображення, а якщо ви виконуєте панорамування з увімкненим стабілізатором, об’єктив автоматично перемикається зі стандартного на панорамний режим стабілізації. Це означає, що ви можете знімати відео з рук і переміщати камеру, щоб зафіксувати кожну деталь.

Що стосується камери, то до початку 2023 року Джессі використовувала дзеркальну модель формату APS-C, а потім перейшла на повнокадрову бездзеркальну камеру Canon EOS R8. «Я використовую штучне освітлення, а його потрібно узгоджувати з кольорами в камері, інакше виникатимуть зелені чи рожеві тони, — каже вона. — Це особливо стосується їжі, адже білий крем не повинен виглядати жовтим. Модель EOS R8 дуже допомогла мені, тому що вона дає змогу коригувати ручний ББ для отримання саме тих кольорів, що мені потрібні».

Камера EOS R8 дуже добре підходить для відеозйомки, оскільки вона записує відео з роздільною здатністю 4K та частотою до 60 кадрів на секунду з надлишковою дискретизацією з матриці 6K, і таке 4K-відео виглядає краще порівняно з тим, що було знято з власною роздільною здатністю 4K. Крім того, ви не пропускатимете найкращі моменти, тому що в моделі EOS R8 є функція попереднього записування, яка захоплює на відео 3–5 секунд перед натисканням кнопки запису.

Оптимізуйте процес відеозйомки фуд-контенту

Камера Canon EOS R8 встановлена на штативі під кутом 90° для зйомки в книжній (портретній), а не альбомній (пейзажній) орієнтації.

Джессі зазвичай знімає в портретній орієнтації, тому що знає, що її контент здебільшого переглядають зі смартфонів. Щоб заощадити час, вона планує композицію кадрів заздалегідь. «Складіть список кадрів, думаючи про історію, яку ви хочете розповісти, — радить вона. — Я записую кути зйомки, об’єктив, яким хочу скористатися, і настройки, які, на мою думку, будуть вдалими. Така система мені дуже допомагає».

Фотографія руки, що змащує торт глазур’ю, відкрита в програмному забезпеченні службової програми Canon EOS Utility на екрані ноутбука.

«Подумайте, як додати до знімка текстуру — щось таке, що змусить глядачів захотіти простягнути руку крізь екран і схопити вашу їжу, — каже Джессі. — Наприклад, можна закрутити глазур на кексі спеціальною лопаткою або скористатися трубочками з певною насадкою». Джессі використовує програмне забезпечення Canon EOS Utility для детального перегляду текстури своїх знімків на ноутбуку.

Важливо підібрати рішення, яке підходитиме саме вам. Складання рецептів, випікання або готування, а потім ще й зйомка може стати непростим і трудомістким завданням, тому Джессі завжди працює в режимі багатозадачності. «Коли я розробляю рецепт, я вже думаю про те, як втілити його на відео, — каже вона. — Наприклад, коли я пишу рецепт тістечка, я думаю: ось сюди я покладу шоколадну крихту, це буде хороший кадр. Імовірно, ви запишете 30 хвилин, які згодом обріжете до 30 секунд, тому важливо найважливіші фрагменти».

Контент Джессі орієнтований насамперед на соціальні мережі: вона знімає в портретному режимі для перегляду на смартфоні та вважає, що відеомонтаж на телефоні — це дуже зручно. «Я не використовую складне програмне забезпечення для редагування, — пояснює вона. — Я пересилаю свої відео на телефон через програму Canon Camera Connect і редагую їх там. Є багато безкоштовних застосунків, завдяки чому витрачати великі гроші на підписку не доведеться».

Вона також використовує програмне забезпечення службової програми Canon EOS Utility, щоб переглядати в режимі реального часу на своєму ноутбуку зображення з камери. «Можливість бачити те, що бачить камера, на набагато більшому екрані дуже допомагає під час підготовки сцени, а також у процесі зйомки їжі в русі, — каже Джессі. — Маркери сітки в програмному забезпеченні дають мені змогу точно розміщувати предмети в кадрі. Це також дозволяє мені повністю контролювати колірну температуру, що важливо, коли використовуєш штучне освітлення для найточнішого відтворення кольорів».

Як у камері EOS R8, так і в камері EOS R50 також можуть відображатися маркери сторін, які допомагають правильно кадрувати сцену залежно від того, для якої соціальної мережі ви знімаєте. При цьому ви бачите весь кадр, але напрямні показують, де він буде обрізаний.

Найкращі настройки та методи відеозйомки фуд-контенту

Жінка ставить торт перед світлом із софтбокса, на столі поруч стоїть ноутбук, а на штативі встановлено камеру Canon EOS R8 для зйомки зверху.

«Подумайте, як зберегти увагу людину протягом усього відео, — каже Джессі. — Для цього чудово підійде зміна ракурсу зйомки. Не тримайте камеру розгорнутою до їжі весь час. Зробіть такий кадр, потім зніміть їжу в стилі Flat Lay, а потім під кутом у три чверті збоку. Зміна ракурсів також підкреслює аспект руху».

Жінка спрямовує камеру Canon EOS R8 на миску з різними видами шоколаду, посипаючи її зверху шматочками білого шоколаду.

Коли ви наносите глазур, розсипаєте топінг або розрізуєте ножем бісквіт, швидкість зйомки іноді має величезне значення. Джессі пропонує поекспериментувати з різними ефектами, аби побачити, що можна отримати.

Джессі каже, що одна з найпоширеніших помилок у зйомці відео — невміння вчасно перемкнутися між ручним режимом фокусування та режимом АФ. «Якщо ви прибираєте щось із кадру й хочете зсунути фокус на об’єкт позаду, використовуйте автофокус, — пояснює вона. — Однак я здебільшого знімаю з ручним фокусом, щоб уникнути "стрибків" фокусування, які часто відволікають».

Під час зйомки кулінарного відео також важливо експериментувати з різними ракурсами. «Наприклад, щоб зняти замішування тіста для пирога в мисці, ідеально підійде ракурс Flat Lay, адже ви можете проілюструвати рух і залучити глядача, — каже вона. — Також буває корисно перемикатися між великим планом і ширококутним режимом, оскільки так можна показати різні текстури їжі чи її розмір».

Хоча відео часто публікуються зі швидкістю реального часу, експерименти зі сповільненням або прискоренням іноді завдають величезного впливу на результат. Під час редагування можна навіть прискорити певні фрагменти запису, що буде опубліковано в соціальній мережі, а інші — сповільнити. «Ви можете зробити запис у режимі повільного відтворення і поставити його на заставку, тому що в цьому режимі все виглядає розкішно!», — каже Джессі. І навпаки, за її словами, прискорення додає відео енергії. Крім того, якщо потрібно обмежити тривалість відеодопису, прискорення допомагає вмістити більше контенту в коротший час: «Прискорення руху також є зручним способом втиснути запис у п’яти- або десятисекундний інтервал», — пояснює Джессі.

Змусьте тренди працювати на вас і довіряйте власним інстинктам

Камера Canon EOS R8 налаштована для зйомки руки, яка наносить глазур на верхівку торта.

«Відеозйомка фуд-контенту часто ґрунтується на методі спроб і помилок, тому не бійтеся ризикувати, — каже Джессі. — Якщо ролик вийшов невдалим, нічого страшного. Спробуйте ще раз».

Соціальні тренди постійно змінюються. Одного тижня люди одержимі відео з банановим хлібом, а наступного — помадкою та глазур’ю, і це іноді приголомшує творців контенту. «Тренди приходять і йдуть, — каже Джессі. — Важливо взяти з тренда те, що вам подобається, і подумати, як можна застосувати це у вашій роботі, замість "мені потрібно зробити те ж саме"».

Джессі також наголошує на збереженні власного стилю і підходу до відеозйомки фуд-контенту. «Саме це подобається брендам або клієнтам, з якими ви працюєте: вони обирають вас за вашу індивідуальність, — пояснює вона. — Важко не піддаватися впливу людей із більшою кількістю підписників, але намагатися копіювати їх та їхні підходи — не найкращий спосіб досягти успіху. Зосередьтеся на основах своєї творчості. Робіть те, чим ви захоплені, адже ця пристрасть відображатиметься у ваших результатах. Коли до мене звернувся мій перший клієнт, у мене було лише 2000 підписників, тому велика аудиторія насправді не потрібна. У вас може бути процвітаючий бізнес із невеликою кількістю підписників».

«Ставити собі запитання — це нормально, — продовжує вона. — Навколо стільки джерел для натхнення, і можна спробувати щось відтворити й подумати: "Це не зовсім відповідає моєму стилю" або "Чи це те, що мені насправді подобається?". Довіртеся своїй інтуїції. Найчастіше це себе виправдовує».

Тож наступного разу, коли ви будете пекти пиріг або готувати вечерю, просто спробуйте поекспериментувати з функціями відеозйомки у вашій камері й порадами із цієї статті, аби побачити, чого ви зможете досягти.

Автор: Нікіта Ачанта (Nikita Achanta)

Подібна продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R8

  Перейдіть на новий рівень повнокадрової фото- та відеозйомки та втільте в життя свої творчі ідеї.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R50

  Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої.
 • Ширококутний об’єктив

  RF 16mm F2.8 STM

  Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту.
 • Об’єктиви RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Ідеальний об’єктив для щоденної зйомки для власників повнокадрових бездзеркальних камер. Надзвичайно зручна у користуванні, камера RF 24-105mm F4-7.1 IS STM надзвичайно легка та компактна, здатна вивести вашу зйомку на новий рівень.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Макрооб’єктиви

  RF 100mm F2.8L Macro IS USM

  Професійний макрооб’єктив RF 100mm F2.8L MACRO IS USM ідеально підходить для зйомки з рук у реальному масштабі з 1,4-кратним збільшенням і зйомки приголомшливих портретів із якістю, притаманною об’єктивам серії L.

Схожі статті