A plate of pea fritters garnished with peas and rocket leaves.

ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ

Найкращі об’єктиви Canon початкового рівня для фотографування їжі

Фотографування їжі — це чудовий спосіб познайомитися з можливостями камери Canon у створенні знімків крупним планом (і не лише тому, що наприкінці фотосесії її об’єкти можна з’їсти). Виберіть ідеальні інгредієнти для фотографії, налаштуйте світло та інші параметри — і ви побачите, що здатні роботи фуд-знімки, що викликають апетит.

Але для максимально ефективного фотографування знадобляться певні технічні компоненти й приладдя. Наприклад, під час фотографування за слабкого освітлення або для створення кадрів дуже крупним планом можна скористатися штативом, хоча в таких ситуаціях вам також стануть у нагоді об’єктиви Canon із функцією стабілізації зображення. Розширити творчі можливості вам також допоможе спалах Speedlite або інший засіб для створення штучного освітлення.

Загалом значно покращити знімки їжі допомагають удосконалені об’єктиви. Деякі з них дозволяють фокусуватися на дуже близькій відстані й відтворити дрібні деталі, але лише справжній макрооб’єктив забезпечує збільшення принаймні 1x. Це означає, що об’єкт потрапить на сенсор у масштабі 1:1 (у натуральному розмірі), коли на об’єктиві встановлено мінімальну фокусну відстань.

З макрооб’єктивом Canon (або з будь-яким зі стандартних об’єктивів, у яких на кільці масштабування є окрема позиція для режиму макро — кількість таких моделей постійно збільшується) ви зможете суттєво збільшувати масштаб і викривати приховані текстури, візерунки й особливості структури їжі, які важко помітити неозброєним оком.

Давайте розглянемо найкращі об’єктиви для камер EOS всіх типів.

Об’єктиви Canon зі стабілізатором зображення допомагають позбавитися ефекту тремтіння камери під час фотографування крупним планом із рук.

Найкращі об’єктиви Canon EF-S для фотографування їжі

Для чого підходить краще за все: цифрові дзеркальні камери APS-C

Моделі, що також сумісні: камери EOS M (з адаптером M) і камери системи EOS R (з адаптером R)

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM
Об’єктив Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM обладнаний вбудованим LED-спалахом Macro Lite. Його можна ввімкнути з обох боків для максимальної деталізації або лише з одного боку для створення тіней і текстур.

Найширший макрооб’єктив у лінійці EF-S відповідає пропорціям сенсорів APS-C і забезпечує кут огляду, еквівалентний куту об’єктива 56 мм з діафрагмою f/2.8 на повнокадровій камері.

Він здатний відтворювати об’єкти в тому ж масштабі 1:1, що й об’єктив Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, але для створення таких знімків із коротшим об’єктивом доведеться суттєво наблизитися до об’єкта. Для компенсації тіней, що можуть виникати під час зйомки з короткої відстані, на кінці об’єктива вбудований LED-спалах Macro Lite, що дозволяє підсвітити об’єкт і взагалі краще проконтролювати освітлення їжі, яку ви фотографуєте. Можна активувати обидва боки кільця одночасно або лише один із них, щоб додати тіней і створити глибину.

Завдяки своїй портативності й невеликій вазі для фотографування з рук об’єктив Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM ідеально доповнює компактні цифрові дзеркальні камери на кшталт Canon EOS 250D та Canon EOS 850D. Він також обладнаний гібридною системою стабілізації зображення, яка мінімізує тремтіння, що зазвичай виникає під час фотографування крупним планом.

Вбудований LED-спалах Macro Lite дозволяє підсвічувати найдрібніші деталі.

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

Перший макрооб’єктив Canon EF-S, що здатний робити знімки в натуральний розмір, — ідеальній вибір для кулінарних фотографів. Він портативний, легкий і дуже чіткий, а також має велике максимальне значення діафрагми, що спрощує позиціонування об’єкта між чудовим розмитим фоном і переднім планом.

Завдяки куту огляду, еквівалентному об’єктиву 96 мм з діафрагмою f/2.8 на повнокадровій камері, з об’єктивом Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM ви фактично зможете збільшити охоплення, створюючи цілком заповнені об’єктами кадри з більшої відстані. Це не лише зменшує імовірність виникнення тіней, але й спрощує виділення окремих шматків їжі на тарілці.

Цей об’єктив має швидкий автофокус, але також дозволяє вручну відрегулювати різкість за допомогою кільця.

Найкращий об’єктив Canon EF-S для фотографування їжі

Для чого підходить краще за все: камери EOS M

Із цим компактним макрооб’єктивом для камер серії Canon EOS M ви зможете робити неперевершені знімки фруктів, деталізовані фотографії десертів або апетитних соусів.

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

Окрім відтворення об’єктів у масштабі 1:1, цей компактний макрооб’єктив для портативних бездзеркальних камер EOS M здатний і на більше. У режимі Super Macro можна досягти 1,2-разового збільшення, що дозволяє продемонструвати дрібну текстуру хрусткої кірочки або неймовірні деталі структури апетитного фрукта.

У режимі Super Macro можна знімати з відстані від 13 мм, але завдяки оправі, що звужується, на об’єкті майже не буде тіней. Крім того, як і на об’єктиві Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, тут підтримується LED-спалах Macro Lite, що дозволяє краще контролювати освітлення під час зйомки з максимально близької відстані.

Окрім наднизькодисперсних (UD) та асферичних елементів, що забезпечують високу якість зображення, об’єктив Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM може похвалитися гібридною системою стабілізації. З еквівалентом повнокадрової фокусної відстані приблизно 45 мм ця модель чудово підходить для фотографування їжі в магазинах і кафе, особливо в разі використання з камерою, що підтримує ефективне автофокусування за слабкого освітлення, як-от Canon EOS M6 Mark II.

Найкращий об’єктив Canon EF початкового рівня для фотографування їжі

Для чого підходить краще за все: повнокадрові цифрові дзеркальні камери

Моделі, що також сумісні: цифрові дзеркальні камери APS-C, камери EOS M (з адаптером M) і камери системи EOS R (з адаптером R)

Широка діафрагма об’єктива Canon EF 50mm f/1.8 STM дозволяє відтворювати об’єкти в максимально чіткому фокусі.

Canon EF 50mm f/1.8 STM

На відміну від інших об’єктивів для фотографування їжі, які ми тут порекомендували, у моделі Canon EF 50mm f/1.8 STM немає функцій макро. Але вона дозволяє фокусуватися на відстані від 35 см і забезпечує «стандартний» кут огляду повнокадрової камери, що надає знімкам натурального вигляду.

Максимальна діафрагма f/1.8 цієї камери впускає багато світла, завдяки чому ідеально підходить для фотографування в кафе й ресторанах зі слабким освітленням. Це також дозволяє фокусуватися на окремих деталях страви, створюючи м’яке розмиття на інших ділянках фону.

Система автофокусування STM (Stepping Motor, кроковий привід) забезпечує швидке й безшумне фокусування на об’єкті, тому ця модель ідеально підходить для створення коротких відео на додаток до фотографій. Якщо ви віддаєте перевагу ручному фокусуванню під час фотографування крупним планом, ви зможете точно налаштувати фокус за допомогою екрана Live View зі збільшенням на таких цифрових дзеркальних камерах Canon, як Canon EOS 850D і Canon EOS 4000D.

Завдяки майже безшумній технології STM об’єктив Canon EF 50mm f/1.8 STM здатний фокусуватися з неймовірною швидкістю.

Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM

Можливо, у цього середньофокусного макрооб’єктива й немає функції гібридної стабілізації зображення, що є в професійній моделі Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, але він все одно дозволяє робити знімки неймовірної чіткості.

Модель Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM забезпечує масштаб 1x із фокусом на найближчій відстані, але відносно велика фокусна довжина 100 мм означає, що вам не доведеться наближуватися так сильно, як з коротшими об’єктивами. Це спрощує керування світлом, розміщення відбивачів та інших аксесуарів, які необхідні для створення максимально природних знімків.

Ультразвуковий привід (USM) забезпечує швидке й точне автофокусування, а його швидкість можна додатково покращити за допомогою перемикача граничного положення фокусування на тубусі.

Об’єктив Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM з ідеальними оптичними характеристиками здатний відтворювати неймовірний спектр кольорів і найдрібніші деталі. Восьмипелюсткова діафрагма забезпечує дуже високу якість навіть на ділянках зображення поза фокусом, а покриття Super Spectra зменшує відблиски всередині об’єктива, покращуючи контрастність.

Об’єктив із швидким автофокусом дозволяє робити знімки приголомшливої чіткості.

Найкращий об’єктив Canon RF початкового рівня для фотографування їжі

Для чого підходить краще за все: камери системи EOS R

Ширококутна зйомка або крупні плани — універсальний об’єктив Canon RF 35mm F1.8 IS STM чудово підходить для фотографування їжі.

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Універсальний макрооб’єктив Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, створений для повнокадрових бездзеркальних камер системи Canon EOS R, здатний робити фотографії в діапазоні від широкоформатних знімків столу до крупних планів у половинному масштабі.

Він досить малий і легкий для використання без штативу, а 5-ступенева технологія подвійної стабілізації зображення Dual Sensing дозволяє на повну використовувати вражаючу роздільну здатність цієї моделі.

Як і інші об’єктиви лінійки Canon RF, модель Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM має налаштовуване кільце керування в передній частині тубуса, якому можна призначити функції керування такими важливими параметрами, як діафрагма, ISO або компенсація експозиції. Завдяки цьому ви можете легко й точно робити потрібні налаштування одним швидким обертанням кільця.

Радимо спробувати цей об’єктив із камерою Canon EOS RP, щоб скористатися перевагами функції брекетингу фокусування, яка виводить чіткість кулінарних фотографій на геть новий рівень.

Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)

Схожі статті
A table display with cakes, meringue, iced donuts and pastries.

ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ

Опануйте мистецтво фотографування їжі

Фотограф і власник кулінарного блоґа Ліна Ломеліно (Lina Lomelino) ділиться своїми порадами щодо створення неперевершених знімків їжі.

A father and son flick through the pages of a recipe book together.

ПОРАДИ З ДРУКУ

Створіть власну книгу рецептів

Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani) розповідає про те, як створити фотографії для власної книги рецептів і надрукувати її.

A woman standing in front of shuttered windows touches a paper star hanging from the ceiling.

ФОТОЗЙОМКА В ПРИМІЩЕННІ

Три ідеї для креативних фотосесій вдома

Просто візьміть камеру й навчіться робити портрети кінематографічної якості, а також фотографувати в режимі макро та покадрової зйомки.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів