ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ

Найкращі об’єктиви Canon для фотографування їжі

Бажаєте підвищити свій рівень фотографування їжі? Наші ретельно відібрані об’єктиви для камер Canon допоможуть вам створювати вражаючі найапетитніші знімки їжі.
Шоколадна кулька з морозивом, прикрашена пелюстками та шоколадною стружкою.

Фотографування їжі — це чудовий спосіб познайомитися з можливостями камери Canon, і не лише тому, що наприкінці фотосесії її об’єкти можна з’їсти. Виберіть ідеальні інгредієнти для фотографії, налаштуйте світло та інші параметри — і ви побачите, що здатні роботи фуд-знімки, що викликають апетит.

Але для максимально ефективного фотографування знадобляться певні технічні компоненти й приладдя. Наприклад, під час фотографування їжі зверху в пласкому форматі за слабкого освітлення або для створення кадрів дуже крупним планом можна скористатися штативом, хоча в таких ситуаціях вам також стануть у нагоді об’єктиви Canon із функцією стабілізації зображення. Отримайте більше можливостей для творчості та робіть фотографії їжі професійної якості за допомогою спалаху Canon Speedlite або іншого штучного освітлення з вашого комплекту.

Значно покращити знімки їжі допомагають удосконалені об’єктиви. Багато з них дозволяють фокусуватися на дуже близькій відстані й відтворити дрібні деталі, але лише справжній макрооб’єктив забезпечує збільшення принаймні x1. Це означає, що об’єкт потрапить на сенсор у масштабі 1:1 (у натуральному розмірі), коли на об’єктиві встановлено мінімальну фокусну відстань.

Макрооб’єктив ідеально підходить для розкриття прихованих текстур, чудернацьких візерунків і ледь помітної структури їжі, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими, але це ще не все, на що здатна фуд-фотографія. Давайте розглянемо найкращі об’єктиви для камер Canon EOS.

Знята зверху миска з пастою з томатами та базиліком із виделкою, листям базиліка та маточкою і ступкою в кадрі.

Для зйомки пласких знімків згори фуд-фотографи часто вибирають об’єктив на 35 мм, оскільки він досить широкий, щоб захопити в кадрі такі реквізити, як кухонні прилади й інгредієнти для відповідної страви. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1/125 с, діафрагмою f/2,5 та ISO 800. © Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani)

Найкращий RF-об’єктив початкового рівня для фотографування їжі: Canon RF 50mm F1.8 STM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Завдяки не надто широкому та не надто вузькому полю зору Canon RF 50mm F1.8 STM підходить для зйомки з різних кутів. Завдяки швидкій максимальній діафрагмі f/1.8 об’єктив дозволяє контролювати глибину різкості для виділення окремих елементів апетитних страв та створення розмитого художнього фону під час зйомки з фронтальної, діагональної або бічної позиції. Широка діафрагма також пропускає більше світла, що дозволяє знімати в умовах слабкого освітлення, наприклад у ресторанах із приглушеним освітленням.

Доступний за ціною об’єктив RF 50mm F1.8 STM для повнокадрової камери лінійки Canon EOS R має асферичне покриття, що забезпечує високу деталізацію до самих країв кадру, що особливо корисно при зйомці пласких знімків зверху. Компактний і легкий — він ідеально доповнить комплект будь-якого фуд-фотографа.

Найкращий об’єктив серії EF-S початкового рівня для фотографування їжі: Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

Підходить для: бездзеркальних фотокамер EOS APS-C; також сумісний із камерами лінійки EOS R з адаптером EF-EOS R або з камерами серії EOS M з адаптером EF-EOS M

Цукерки пастельних тонів, деякі просто розсипані, а деякі лежать у корзинках із печива на столі поруч із глазурованим печивом у формі тварин.

Об’єктив Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM оснащено швидкою системою фокусування від ультразвукового приводу, але також можна вручну обертати кільце фокусування для точного налаштування різкості. Покриття Super Spectra зменшує утворення відблисків і засвічень через відбиття світла від датчика. Знято на камеру Canon EOS 800D (на заміну якій прийшла модель Canon EOS 850D) з об’єктивом Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM із витримкою 1/6 с, діафрагмою f/4 та ISO 100.

Перший макрооб’єктив Canon EF-S, що здатний робити знімки в натуральний розмір, — ідеальній вибір для кулінарних фотографів. Він портативний, легкий і дуже чіткий, а також має велике максимальне значення діафрагми, що спрощує позиціонування об’єкта між чудовим розмитим фоном і переднім планом.

Завдяки куту огляду, еквівалентному об’єктиву 96 мм з діафрагмою f/2.8 на повнокадровій камері, з об’єктивом Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM ви фактично зможете збільшити охоплення, створюючи цілком заповнені об’єктами кадри з більшої відстані. Це не лише зменшує імовірність виникнення тіней, але й спрощує виділення окремих шматків їжі на тарілці.

Найбільш універсальний об’єктив для фотографування їжі: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Прямокутничок сиру, інжир та шматочки фруктів, що наколоті на вертикально розташовану виделку.

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM дозволяє відтворювати апетитні текстури й деталі частково завдяки кріпленню RF, який розміщує об’єктив ближче до датчика. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 Macro IS STM із витримкою 1/125 с, діафрагмою f/16 та ISO 100.

Різні дрібні продукти, серед яких кінчик спаржі та хвіст креветки, розкладені на ложці.

Макрозбільшення до 1:2 дозволяє фуд-фотографам знімати об’єкти у деталях. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 Macro IS STM із витримкою 1/125 с, діафрагмою f/16 та ISO 100.

Універсальний макрооб’єктив Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, створений для повнокадрових бездзеркальних камер лінійки Canon EOS R, здатний робити фотографії в діапазоні від широкоформатних знімків столу до крупних планів у половинному масштабі.

Він досить малий і легкий для використання без штативу, а 5-ступенева технологія подвійної стабілізації зображення Dual Sensing дозволяє на повну використовувати вражаючу роздільну здатність цієї моделі.

Як і інші об’єктиви лінійки Canon RF, модель Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM має налаштовуване кільце керування в передній частині тубуса, якому можна призначити функції керування такими важливими параметрами, як діафрагма, ISO або компенсація експозиції. Завдяки цьому ви можете легко й точно робити потрібні налаштування одним швидким обертанням кільця. Ця функція також доступна під час використання об’єктивів EF із камерами лінійки EOS R за допомогою кільця керування адаптера кріплення Canon EF-EOS R.

Радимо спробувати цей об’єктив із камерою Canon EOS RP, щоб скористатися перевагами функції брекетингу фокусування, яка виводить чіткість кулінарних фотографій на геть новий рівень.

Найкращий об’єктив для фотографування їжі для дуже великих планів: Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Скибочки лимона падають у воду, яка розбризкується на повністю чорному фоні.

Об’єктив Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM з полем зору в режимі телеоб’єктива ідеально підходить для зйомки спереду, по діагоналі або збоку. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 100mm F2.8L MACRO USM із витримкою 1/1000 с, діафрагмою f/4 та ISO 4000. © Шерон Косгроув (Sharon Cosgrove)

Об’єктив RF 100mm F2.8L MACRO IS USM із 1,4-кратним збільшенням підкреслить навіть найдрібніші деталі вишуканої страви, а якість збірки оптики серії L забезпечить чудову чіткість зображення. Завдяки компенсації до 8 ступенів об’єктив у парі з камерою, обладнаною власною системою стабілізації зображення, такою як Canon EOS R6 дозволяє отримувати неймовірно чіткі знімки з рук навіть за слабкого освітлення. Більш того, відносно велика фокусна відстань 100 мм означає, що вам не доведеться підходити до об’єкта дуже близько, як у разі використання об’єктивів із коротшою фокусною відстанню. Це полегшує розміщення освітлювальних приладів, відбивачів та інших аксесуарів, а також гарантує, що ваш об’єктив не пітнітиме під час зйомки гарячих страв.

Об’єктив Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM може похвалитися надшвидким автофокусуванням завдяки високошвидкісному кріпленню RF і двом безшумним двигунам фокусування Nano USM, що робить його ідеальним для фуд-фотографів, які займаються відеозйомкою. Він також оснащений кільцем контролю сферичної аберації, що дозволяє налаштовувати ефект боке та м’якого фокусу для створення оригінальних знімків їжі.

Найкращий об’єктив для фуд-фотографів, які хочуть подорожувати без зайвого багажу: Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Макрознімок шестикутного осередка бджолиних сот.

Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM довжиною 9 см важить усього 500 г. Це ідеальний телеоб’єктив, який можна покласти в сумку й знімати будь-де, куди б ви не вирушили, чи то місцевий продовольчий ринок чи пасіка. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F2 Macro IS STM з витримкою 1/60 с, діафрагмою f/2 та ISO 1600. © Ілві Ньокіктьен (Ilvy Njiokiktjien)

Об’єктив Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM менш дорогий, ніж його аналог із фокусною відстанню 100 мм є ідеальним вибором для фуд-фотографів, яким потрібен короткофокусний телеоб’єктив із можливістю макрозйомки.

Трохи ширший, ніж аналог із фокусною відстанню 100 мм, цей об’єктив забезпечить трохи більше гнучкості при кадруванні в умовах обмеженого простору. Завдяки телеоб’єктиву, 0,5-кратному збільшенню та мінімальній відстані фокусування 35 см можна без проблем наблизитись до об’єкта зйомки. Об’єктив має широку максимальну діафрагму f/2 та 5-ступеневу гібридну стабілізацію зображення, що дозволяє робити чіткі та деталізовані знімки за будь-яких умов освітлення. Крім того, об’єктив має оптичне покриття Super Spectra для усунення ореолів та відблисків, що корисно в умовах, коли освітлення важко контролювати, наприклад на гастрономічних заходах на відкритому повітрі.

Найкращий об’єктив для фуд-влогерів: Canon RF 16mm F2.8 STM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Молода жінка сфотографована зі спини, направляє камеру Canon EOS R6 на стійку бару, повну мисками з різнокольоровими салатами.

Елегантний та доступний за ціною об’єктив Canon RF 16mm F2.8 STM забезпечує чудову якість зображення в широкому полі зору.

Жінка в кафе тримає круасан перед камерою, установленою на невеликому штативі на столі перед нею.

Неймовірно чіткий надширокий кут робить цю камеру ідеальним варіантом для зйомки фуд-влогів.

На нижньому рівні спектра фокусних відстаней кожен міліметр має значення. Якщо вам потрібен додатковий простір, а можливість пересуватись обмежена, наприклад, під час зйомки в невеликому ресторані або під час зйомки великого плаского знімку, вам на допомогу прийде об’єктив Canon RF 16mm F2.8 STM із надзвичайно великою шириною. Переймаєтеся через бочкоподібні викривлення надширококутних знімків? Не переймайтесь: усі камери лінійки Canon EOS R, у тому числі Canon EOS R, EOS RP та EOS R6 оснащені вбудованою системою корекції спотворень об’єктива, тому ваші знімки завжди виглядатимуть природно.

Цей надзвичайно компактний об’єктив вагою всього 165 г має мінімальну фокусну відстань лише 13 см, що навіть менше ніж у деяких об’єктивів із підтримкою макрозйомки, тому ви зможете максимально наблизитись до об’єкта й отримати деталізоване зображення. Як і інші прості об’єктиви із цього списку, RF 16mm F2.8 STM також має яскраву максимальну діафрагму для гнучкої роботи з глибиною різкості та освітленням.

Найкращий об’єктив зі змінною фокусною відстанню для фотографування їжі: Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Сумісний з: камерами лінійки EOS R

Знімок крупним планом шматка білого тосту з невеликим шматочком масла, що тане.

Якщо ви шукаєте один об’єктив для задоволення творчих потреб за будь-яких умов, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM є ідеальним варіантом. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM з витримкою 1/13 с, діафрагмою f/4 та ISO 400.

Універсальний об’єктив Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM з діапазоном масштабуванням від 24 мм до 105 мм ідеально підходить для зйомки з будь-якої позиції. Мінімальна фокусна відстань складає лише 13 см, а 0,5-кратне збільшення при ручному фокусуванні із фокусною відстанню 24 мм робить його чудовим варіантом для фуд-фотографів, які роблять знімки апетитних страв крупним планом.

Можливо, найбільш вражаючим в об’єктиві RF 24-105mm F4 7.1 IS STM є те, що його неймовірно широкий діапазон масштабування і 5-ступенева стабілізація вміщуються у корпусі довжиною менше 9 см і вагою лише 395 грам. Завдяки такому мініатюрному форм-фактору об’єктив легко поміщається в компактну сумку та дозволяє легко знімати з рук і отримувати максимально чіткі знімки.



Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)

Пов’язана продукція

  • Ширококутний об’єктив

    RF 16mm F2.8 STM

    Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту.
  • Стандартний об’єктив

    RF 50mm F1.8 STM

    Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
  • Об’єктиви RF

    RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

    Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
  • Об’єктиви RF

    RF 85mm F2 MACRO IS STM

    У компактному й легкому телеоб’єктиві RF 85mm F2 MACRO IS STM виняткова універсальність знімання крупним планом поєднується з можливостями майстерного стиснення та 5-ступеневою стабілізацією зображення.
  • Макрооб’єктиви

    RF 100mm F2.8L Macro IS USM

    Професійний макрооб’єктив RF 100mm F2.8L MACRO IS USM ідеально підходить для зйомки з рук у реальному масштабі з 1,4-кратним збільшенням і зйомки приголомшливих портретів із якістю, притаманною об’єктивам серії L.
  • Об’єктиви RF

    RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

    Ідеальний об’єктив для щоденної зйомки для власників повнокадрових бездзеркальних камер. Надзвичайно зручна у користуванні, камера RF 24-105mm F4-7.1 IS STM надзвичайно легка та компактна, здатна вивести вашу зйомку на новий рівень.
  • Бездзеркальні камери

    EOS R6

    Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
  • Бездзеркальні камери

    EOS RP

    Ця компактна, легка та інтуїтивно-зрозуміла повнокадрова бездзеркальна камера була спеціально розроблена для фотографування під час подорожей та повсякденної зйомки.
  • Бездзеркальні камери

    EOS M50 Mark II

    Фотографії, відео або прямі трансляції — створюйте високоякісний контент для своєї аудиторії з власним творчим стилем.

Схожі статті