Автофокус — EOS-1D X Mark II

Фіксація, відстеження та зйомка

Створення таких різких знімків пов’язане з ризиком.

eos-1d-x

Сенсор виміру RGB+IR 0,36 МП

Камеру оснащено сенсором виміру RGB+IR із 360 000 ефективних пікселів (736 х 496, майже роздільна здатність WVGA). Оцінювальний вимір і оцінювальний вимір експозиції під час зйомки зі спалахом виконуються на основі визначених сенсором даних. Датчик має пікселі для виявлення інфрачервоного світла (IR), що допомагає системі визначення сюжету EOS аналізувати сюжети й поліпшувати точність автофокусування. Пікселі IR використовуються також разом з пікселями RGB для визначення яскравості, кольорів і облич у сюжеті. Алгоритм не лише враховує інформацію про відстань, а й забезпечує розпізнавання об’єкта на основі даних про визначення облич і відомостей про кольори.

Роботу сенсора виміру забезпечує окремий процесор DIGIC 6, який обробляє всю інформацію про кольори та дані визначення облич, щоб розпізнавати об’єкти зйомки з неймовірною точністю.

eos-1d-x
eos-1d-x

Система EOS iTR

Тепер функціями визначення облич і відстеження кольорів сенсора RGB+IR розміром 360 000 пікселів керує система інтелектуального стеження й розпізнавання (EOS iTR). У камері EOS-1D X MARK II ця система використовує вдосконалені алгоритми, успадковані від моделі EOS 7D Mark II, завдяки яким помітно підвищується точність стеження за об’єктами зйомки.

На додачу до режиму пріоритету облич, передбачено режим відстеження об’єктів, обличчя яких важко розгледіти, а також тварин та інших рухомих об’єктів.

eos-1d-x

Слідкуюче автофокусування AI Servo AF III+

Слідкуюче автофокусування Canon AI Servo AF III+ використовує новий алгоритм автофокусування, який, у поєднанні із системою інтелектуального відстеження й розпізнавання EOS іTR, підвищує чутливість відстеження в умовах, коли об’єкт може раптово починати рух. Це забезпечує високоточне фокусування навіть тоді, коли навести фокус украй складно.

У камері EOS-1D X Mark II можна вибрати оптимальні параметри АФ для об’єкта зйомки із шести доступних варіантів. Ці параметри передбачають три різні налаштування АФ для чутливості відстеження, відстеження прискорення/уповільнення й автоматичної зміни точки АФ. Їх можна налаштувати відповідно до особистих уподобань.

61-точкова розширена зона автофокусування

eos-1d-x

Розширення зони точок автофокусування користується великим попитом як у професійних фотографів, так і в початківців. У камері EOS-1D X Mark II точки АФ розташовано на ширшій площі: на 8 % більше по вертикалі в центральній зоні й на 24 % — у периферійній зоні. Завдяки цьому надається більше свободи в розташуванні об’єктів зйомки в кадрі.

41 точка АФ перехресного типу й 5 точок подвійного перехресного типу1 додатково розширюють можливості фокусування камери EOS-1D X Mark II. Точки АФ перехресного типу збільшують точність автофокусування на ширшій площі кадру, забезпечуючи точне встановлення фокусу, що особливо корисно для зйомки об’єктів, які швидко рухаються. Усі точки (61 точка автофокусування й 41 точка автофокусування перехресного типу) обираються окремо.

1 Кількість точок фокусування (зокрема, перехресного й подвійного перехресного типів) залежить від типу об’єктива.

eos-1d-x

Вибір точки автофокусування

Використовуйте 61 точку автофокусування разом або згрупуйте їх у рухомі зони, щоб охоплювати зміщені від центру кадру об’єкти. Або ж виберіть тільки одну точку автофокусування, щоб забезпечити точне фокусування на окремій частині сюжету.

До камери EOS 7D Mark II додано популярну функцію Large Zone (Велика зона), що набула популярності в моделі EOS 7D Mark II. Завдяки цьому стало можливим стеження за об’єктами, що рухаються, і підвищено точність композицій з такими об’єктами.

61 точка автофокусування й 21 точка автофокусування перехресного типу з діафрагмовим числом f/8

eos-1d-x

Знімаючи дику природу та спортивні заходи, часто доводиться використовувати супертелеоб’єктиви з телеконвертерами для наближення об’єктів. Відносний отвір об’єктива при цьому становить f/8, що обмежує можливості автофокусування. Сумісність одноточкового АФ із діафрагмою f/8 у моделі 1D X було значно вдосконалено для використання максимум 61 точки2 в камері EOS-1D X Mark II із 21 точками перехресного типу. Зональний АФ, що спрощує відстеження об’єктів, а також система автофокусування EOS iTR забезпечують потужну підтримку відстеження об’єкта навіть під час зйомки з супертелеоб’єктивом і телеконвертером.

2 Кількість точок фокусування (зокрема, перехресного типу) залежить від типу об’єктива.

eos-1d-x

Автофокус за показника EV-3

Система АФ спрощує фіксацію об’єкта у фокусі навіть у складних умовах освітлення. Обмеження низької інтенсивності АФ підвищено до показника EV-33, що полегшує зйомку за умов, раніше несприятливих для швидкого й точного автофокусування або для автофокусування загалом, наприклад у темних місцях.

3 Показник EV-3 в одній центральній точці АФ за значень f/2,8, 23 °C/73 °F та ISO 100.

Відображення точки АФ із червоним підсвічуванням

Функція, яку було вперше представлено в моделі EOS-1D Mark IV, — відображення червоної рамки АФ — повернулася на прохання користувачів OS-1D X. Моделі серії EOS-1 вирізняються рамкою з підсвічуванням, системою EOS інтелектуального аналізу сцени й оптичною системою відображення накладання. Завдяки легкому виявленню точки АФ у темних місцях і їх миттєвому вибору полегшується кадрування за умов недостатнього освітлення.

eos-1d-x

Виявлення мерехтіння

Якщо зйомка в умовах мерехтливого світла, наприклад від флуоресцентних ламп, здійснюється з коротшою витримкою, це може призвести до неправильної експозиції та неточного відтворення кольорів. Це пов’язано з частотою мерехтіння світла. Камера EOS-1D X Mark II так само, як і камери EOS 7D Mark II, EOS 5DS R і EOS 5DS, виявляє частоту мерехтіння джерела світла й адаптує витримку, щоб зробити знімок у момент піку яскравості та зменшити ефекти мерехтіння. Ця функція працює для частоти мерехтіння 100 Гц і 120 Гц і має вдосконалений алгоритм для запобігання неправильному виявленню мерехтливого світла.

0%