Автоматичне фокусування

Автофокус, який не розчарує

Одна з найскладніших проблем у фотографії — досягнення надзвичайно чіткого фокусування на об’єктах, які швидко рухаються, у будь-якій точці кадру, але завдяки штучному інтелекту на базі алгоритмів глибокого навчання та системі автофокусування Dual Pixel CMOS AF II камера EOS R7 здатна зробити це з легкістю — і на фото, і на відео.
Canon EOS R7: перевага – автофокус, який перевершує очікування

Відстежуйте об’єкти, які швидко рухаються, незалежно від їх положення в кадрі

Завдяки штучному інтелекту на базі алгоритмів глибокого навчання, навченому й запрограмованому за допомогою тисяч реальних фотографій, камера EOS R7 здатна точно розпізнавати й відстежувати об’єкти, охоплюючи майже 100 % кадру.1

Під час фотографування людей камера завжди фокусується на очах, якщо їх видно. Якщо ж камера їх не бачить (наприклад, людина вдягнула сонцезахисні окуляри чи шолом або відвернула обличчя ), наступним пріоритетом EOS R7 є голова, а потім — тіло. Таким чином, камера постійно відстежує людей у кадрі, навіть якщо вони на мить відвернуться або навіть якщо закриють обличчя маскою. Камера здатна розпізнавати та фокусуватися навіть на перевернутих об’єктах та спортсменах у шоломі.

Canon EOS R7: перевага – автофокус
Canon EOS R7: перевага – автофокус
Canon EOS R7: автоматичне фокусування

Одна з найбільших проблем для фотографів дикої природи — фотографування птахів у польоті. Але EOS R7 розпізнає птахів і може ідеально відстежувати їх, коли вони пролітають над ландшафтом, фіксуючи кожен ледь помітний рух зі швидкістю до 15 кадрів на секунду за допомогою механічного затвора або 30 кадрів на секунду за допомогою електронного затвора.2 Алгоритм камери також здатен розпізнавати кішок і собак.

А для фотографів, що цікавляться автоспортом, камера EOS R7 також пропонує можливість відстежування транспортних засобів, зокрема мотоциклів та автомобілів. Вона може навіть розрізняти автомобілі із закритою та відкритою кабіною, фокусуючись на шоломі водія, якщо його видно.

Також можна встановити початкову точку або зону автофокусування для визначення точки початку зйомки, з якої камера починає відстежування.

Удосконалення автофокусування для ідеального зображення вашого об’єкта

Камера EOS R7 має функцію ручного визначення пріоритету одного типу об’єктів над іншим і навіть швидкості перемикання між різними об’єктами, які потрапляють у кадр — чудово підійде для фотографування, наприклад, одного конкретного спортсмена.

Налаштування, які підходять для одного об’єкта, можуть не підходити для іншого, тому ми розробили для камери EOS R7 чотири ситуації автофокусування — попередні налаштування фокусування, що мають різне призначення.

Ситуація 1:
Загальна. Ідеально підходить для зйомки більшості рухомих об’єктів

Ситуація 2:
Ігнорує перешкоди та продовжує відстежувати об’єкти. Добре підходить для зйомок на спортивних заходах і дикої природи, коли предмети чи люди на передньому плані можуть на мить закрити об’єкт зйомки.

Ситуація 3:
Швидке реагування. Для випадків, коли ви очікуєте на появу об’єкту в кадрі: наприклад, спортсмена на гірському велосипеді, який раптово опиняється в кадрі.

Ситуація 4:
Для об’єктів, які швидко прискорюються або сповільнюються, наприклад, мотоцикли, які входять у поворот або виходять із нього.

Ситуація A [АВТОМАТИЧНО]:
Дозвольте камері автоматично вибрати для об’єкта найбільш підходящу із наведених вище ситуацій.

Фокусування по всьому кадру

651 зона фокусування розподілена по всьому кадру. Використовуйте їх разом під час відстеження об’єктів, що швидко рухаються, а для більшої конкретики їх можна використовувати окремо чи групами. Гнучке зональне автофокусування камери EOS R7 дозволяє налаштувати розмір і положення зони автофокусування у точній відповідності до ваших вимог.

1-точкове автофокусування
Повністю керуйте процесом, фокусуючись на об’єкті за допомогою однієї точки автофокусування. Ідеальне рішення для макрозйомки

Точкове автофокусування
Фокусування на ще меншій площі, ніж 1-точкове автофокусування, для максимального вибіркового контролю.

Автофокусування на розгорнутій області (зверху, знизу, праворуч або ліворуч)
Оператор вибирає одну точку автофокусування, а камера додатково використовує точки фокусування зверху, знизу та збоку. Ця функція може стати в нагоді, коли потрібно визначитися з вибором, а об’єкт при цьому рухається.

Автофокусування на розгорнутій області (навколо)
Функція схожа на наведений вище варіант, але з більшою кількістю допоміжних точок фокусування для збільшення точності під час зйомки рухомих об’єктів.

Гнучке зональне автофокусування
Згрупуйте окремі точки автофокусування в зону, яку можна рухати кадром. Камера вибиратиме точки автофокусування лише з цієї зони, відстежуючи об’єкт, коли він рухатиметься в ній. Це хороший підхід, коли потрібно зосередити увагу на об’єктах у певній частині кадру.

Canon EOS R7: гнучке зональне автофокусування

Автофокусування на цілій ділянці
У цьому процесі задіяна 651 точка фокусування камери EOS R7 одночасно, що дозволяє знаходити та відстежувати об’єкти, незалежно від їх положення в кадрі.

В умовах недостатнього освітлення камера EOS R7 все одно здатна миттєво й точно фокусуватися на об’єкті за рівнів освітлення -5EV3 . Завдяки такій чутливості автофокусування також можливе з дуже вузькими максимальними діафрагмами — аж до f/22. Тому камера здатна автоматично фокусуватися навіть у разі використання ультрателеоб’єктивів із телеконвертерами.

Canon EOS R7: АФ по всій зоні

Можливість індивідуалізації, керованість, зручність.

Узявши в руки EOS R7, ви помітите, що ваш великий палець природно спирається на чотирипозиційний контролер автофокусування, призначений для переміщення активної точки фокусування або області навколо кадру. Цей контролер встановлений у колесі управління, який можна налаштувати за власним смаком, і вам не доведеться шукати інші функції.

Canon EOS R7: настроювані елементи управління

Піднісши камеру до очей, ви також можете рухати активну точку фокусування дотиком і перетягуванням, використовуючи сенсорний екран, як трекпад на ноутбуці.

Для любителів афтофокусування за допомогою кнопки на задній частині у цій камері можна виконати фокусування саме цією кнопкою замість неповного натискання на кнопку спуску затвора камери. Цю кнопку автофокусування також можна використовувати для запуску й припинення відстеження та зміни режимів орієнтації автофокусування.

Фокусування саме там, де воно потрібне

Коли ви знімаєте крупним планом, глибина різкості є невеликою, тому функція брекетингу фокусування камери EOS R7 є відмінною перевагою для макрофотографів. Одне натискання на кнопку спуску затвора запускає серійну зйомку, при цьому фокусування автоматично налаштовується від початкового положення до нескінченності.

Для ідеальної поздовжньої глибини різкості отриману серію знімків із дещо різними точками фокусування можна об’єднати в єдине складене зображення за допомогою нашого програмного забезпечення Digital Photo Professional. До того ж функція складання глибини різкості камери EOS R7 тепер дозволяє виконувати цей процес на камері, а кадрування глибини різкості дає фотографу можливість вказати момент спадання фокусу.

Dual Pixel RAW
Кожен піксель на 32,5-мегапіксельному сенсорі камери EOS R7 розділений на два фотодіоди, кожен з яких має дещо інший погляд на світ — як і людські очі. Ця невелика різниця (відома як паралакс) дає змогу камері автофокусуватися швидко й точно.

Зазвичай, під час зйомки сигнали з обох фотодіодів об’єднуються для утворення остаточного зображення. Але якщо перевести камеру в режим Dual Pixel RAW, сигнал кожного фотодіоду зберігатиметься окремо, як два зображення в одному файлі формату RAW.

Під час редагування таких файлів Dual Pixel RAW для налаштування кінцевого результату в програмному забезпеченні Canon DPP можна визначити певні параметри.

Мікрокоригування зображення
Якщо зображення недостатньо чітке в певній області, завдяки інформації про глибину різкості у файлі зображення його можна відрегулювати задля досягнення критичної чіткості.

Зміщення боке
Технологія Dual Pixel RAW дає змогу відкоригувати положення областей поза фокусом (ефект боке), щоб поліпшити композицію, наприклад прибрати розфокусовані предмети на передньому плані, які відволікають увагу від об’єкта.

Зменшення ореолів
Світло, що потрапляє безпосередньо в об’єктив, може відбиватися від внутрішніх елементів, утворюючи так звані «ореоли». Цей ефект можна контролювати за допомогою технології Dual Pixel RAW й звести його до мінімуму ретельним коригуванням.

 1. Застосовується, якщо під час відстеження відображається рамка зони об’єкта, а з камерою використовується сумісний об'єктив, разом із тим активовано автофокусування з повним діапазоном або об’єкт успішно виявлено в іншій зоні. Детальну інформацію про підтримувані об’єктиви див. у розділі [Додаткова інформація] для камери [EOS R7] на сайті “https://cam.start.canon/”.
 2. Швидкість серійної зйомки може змінюватися залежно від різних умов (детальніше див. в технічних характеристиках).
 3. Під час фотозйомки з об’єктивом f/1.2, центральна точка автофокусування, покадрове автофокусування, за 23 °C (73 °F), ISO 100. За виключенням об’єктивів RF з покриттям для згладжування розфокусування.

Схожі статті

 • ПЕРЕВАГИ

  Швидкість і якість

  Ідеальний момент фотозйомки може тривати менше секунди, тому ми зробили камеру EOS R7 надзвичайно швидкою.

 • ПЕРЕВАГИ

  Якість зображення

  Неважливо, знімаєте ви фото або відео. 32,5 мегапіксельний CMOS-сенсор камери EOS R7 та процесор DIGIC X для обробки зображень забезпечать приголомшливі результати.

 • ПЕРЕВАГИ

  Перехід на бездзеркальну камеру

  Бажаєте оновити цифрову дзеркальну камеру Canon? Доповнена новими технологіями і схожа у використанні на дзеркальну камеру, EOS R7 надає вам інтуїтивно зрозуміле керування з комфортною звичністю.

 • ПЕРЕВАГИ

  Новий рівень стабілізації зображення

  Уявіть, що ви можете робити фото в режимі тривалої експозиції з рук, навмисно розмиваючи рухомі об’єкти, й не дістаючи при цьому штатив.

 • ПЕРЕВАГИ

  Постійний зв’язок з аудиторією

  EOS R7 — це камера, яка завжди підключена до мережі. А програма Canon Camera Connect дозволяє їй працювати разом зі смартфоном, планшетом або комп’ютером.

 • ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

  Підпишись зараз для додаткового джерела натхнення

  Не проґав найостанніші пропозиції від Canon: поради та рекомендації, новини та запрошення на локальні події.