АВТОФОКУСУВАННЯ

Фокус на найважливішому

Передова технологія автофокусування Dual Pixel CMOS AF II дозволяє камері EOS R6 знаходити та відстежувати об’єкти, як це раніше не вміла робити жодна бездзеркальна камера. Різкість забезпечуються саме в тих місцях, де вона має бути, і ви можете бути впевнені, що з EOS R6 ви зніматимете як професіонал.

Система автофокусування камери працює на базі процесора DIGIC X, що використовує алгоритми штучного інтелекту на базі глибокого навчання для визначення та відстеження очей об’єкта, його обличчя, голови й тіла. Люди залишаються в зоні різкості навіть у профіль або в ситуації, коли видно лише одне око. А якщо ваш об’єкт на секунду відвернувся (наприклад, під час зйомки динамічних спортивних подій), EOS R6 продовжить знімати його голову або тіло, щоб зберегти фокус на обличчі, щойно він повернеться назад.

Можливість відстеження таких елементів, як тіло й голова, а не просто обличчя, дуже важлива під час фотографування спортивних подій, де гравці раптово повертаються спиною (наприклад, у футболі чи хокеї) або мусять носити шоломи, що закривають частину обличчя.

У камері EOS R6 ця технологія охоплює навіть котів, собак і птахів, суттєво спрощуючи відстеження фокусу під час фотографування дикої природи.

Камера відстежує людей, навіть коли на них надітий шолом із маскою або сонцезахисні окуляри. Під час знімання автоспорту завдяки оновленню мікропрограми камера може розпізнавати мотоцикли й гоночні автомобілі та навіть розрізняти, закрита чи відкрита кабіна, точно визначаючи положення шолома водія, коли той у полі огляду.

Couple performing ballet in the theatre

© Wanda Martin / Canon Ambassador ® Teatro Massimo

Надчутливе фокусування

Система автофокусування Dual Pixel CMOS II камери така чутлива, що здатна фокусуватися лише за 0,05 секунди3, й працює за рівнів освітлення від –6,5EV1 (це приблизно яскравість повного місяця). Модель EOS R6 — перша камера в лінійці EOS з таким рівнем чутливості, завдяки чому здатна фокусуватися з максимальною діафрагмою від f/22. Це дозволяє використовувати телеконвертери з об’єктивами з відносно вузькою діафрагмою, включаючи наші надпортативні супер-телеоб’єктиви, як-от RF 800MM F11 IS STM та RF 600MM F11 IS STM.

Постійне ручне керування об’єктивом

Вручну уточнюйте або скасовуйте налаштування фокусування в режимі автофокусування без потреби використовувати перемикач. Ця функція, популярна серед користувачів попередніх моделей об’єктивів EF USM, була переосмислена для об’єктивів RF і їхніх двигунів фокусування нового покоління.

Брекетинг фокусування

У камері EOS R6 реалізовано технологію брекетинга фокусування, яка дозволяє фотографам створювати складені знімки з кількох окремих фотографій, що були зроблені з різним фокусом, з набагато більшою глибиною різкості, ніж можна було б очікувати під час зйомки з малою діафрагмою. Це особливо корисна функція для зйомки макрозображень, де глибина різкості є природно малою.

У режимі брекетинга фокусування камера EOS R6 робить послідовність кадрів з одним натисканням кнопки, починаючи з визначеної фокусної відстані, а потім поступово збільшуючи її до нескінченності з кожним знімком. Ця серія об’єднується у фінальний знімок на етапі подальшої обробки в програмі на кшталт Digital Photo Professional, яка входить до комплекту постачання камери.

Жінка в балетній позі

Чудова якість зображення за не дуже чудових умов

У серці моделі EOS R6 — технології, що вона взяла з нашої флагманської камери EOS-1D X Mark III.

«Функція відстеження обличчя дозволила мені впевнено знімати модель, ловлячи всі динамічні та емоційні зміни її поз».

Робота системи відстеження

Налаштувати роботу системи слідкуючого автофокусування можна за допомогою таких параметрів, як «Чутливість відстеження» чи «Відстеження прискорення/сповільнення», чи шляхом вибору однієї з чотирьох конфігурації, що ідеально підходять для різних типів динамічної зйомки.

За замовчуванням (або під час першого використання камери EOS R6) активовано конфігурацію A, яка автоматично адаптується з урахуванням того, який саме рух ви знімаєте.

Використання автофокуса на камері EOS R6

Легкий вибір фокусної точки

Зона автофокусування камери EOS R6 охоплює майже 100 % кадру2; цю функцію можна використовувати в окремих точках, зонах або як єдину зону фокусування з числом позицій до 6072. Також додано функцію точкового АФ, яка використовує надмалу зону АФ для максимальної точності.

Фотографи можуть вручну керувати положенням точки або зони фокусування на екрані за допомогою багатопозиційного джойстика. Чутливість цього елемента керування (який легко контролювати, тримаючи камеру біля ока) можна встановити на одному із трьох рівнів відповідно до вподобань.

Крім того, для встановлення положення активної фокусної точки можна скористатися сенсорним екраном: достатньо натиснути й потягнути під час зйомки в режимі Live view або скористатися перетягуванням, коли камера біля вашого ока.

Схожі статті

Прочитайте ці статті й дізнайтеся, чому саме камера Canon EOS R6 така вдала.

 • ГІБРИДНЕ ВІДЕО

  Одна камера для фото й відео

  Окрім чудових фотографій, камера EOS R6 також створює відео виключної якості.

 • ЯКІСТЬ ЗОБРАЖЕННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ

  Чудова якість зображення за не дуже чудових умов

  У серці моделі EOS R6 — технології, що вона запозичила в нашої флагманської камери EOS-1D X Mark III.

 • ШВИДКІСТЬ

  EOS R6: тиха безперервна зйомка

  З камерою EOS R6 ви зможете вести безшумну безперервну зйомку з неймовірною частотою 20 кадрів на секунду.

 • КЕРУВАННЯ Й ПІДКЛЮЧЕННЯ

  Від Canon, спеціально для вас

  Дизайн камери EOS R6 здасться вам знайомим з перших моментів.

  1. Під час фотозйомки з об’єктивом f/1.2, центральна точка автофокусування, покадрове автофокусування, за 23 °C (73 °F), ISO 100. За виключенням об’єктивів RF з покриттям для згладжування розфокусування
  2. Зона охоплення автофокусування 100 % за горизонталлю × 100 % за вертикаллю (макс. прибл.); у разі перегляду об’єкта в кадрі в режимі визначення обличчя та автофокусування з відстеженням, а також з використанням об’єктивів RF (за винятком RF600mm F11 IS STM/RF800mm F11 IS STM та екстендера Extender RF), об’єктивів EF (за винятком деяких поточних моделей) або екстендера Extender EF (III) (залежно від режиму зони АФ на головному об’єктиві). Може не застосовуватися до деяких сцен та об’єктів зйомки. Докладніші відомості про сумісні об’єктиви див. на офіційному сайті підтримки Canon.
  3. Найбільша в світі швидкість автофокусування 0,05 с серед цифрових бездзеркальних камер зі змінними об'єктивами, що включають повнокадрові сенсори зображення, еквівалентні 35 мм, з автофокусуванням із визначенням відмінності фаз у площині зображення і автофокусуванням з визначенням контрасту. Швидкість автофокусування камери EOS R6 така сама, що й у камерах EOS R, EOS RP та EOS R5. Доступно на ринку з 9 липня 2020 р. (За даними дослідження компанії Canon.) Розраховано на основі результатів вимірювання швидкості автофокусування відповідно до рекомендацій CIPA. (Залежить від умов зйомки та об’єктивів.) Внутрішній метод вимірювання. [Умови вимірювання] Яскравість фокусування: EV 12 (кімнатна температура, ISO 100); режим зйомки: M; використовуваний об’єктив: RF24-105mm F4L IS USM (за фокусної відстані 24 мм); фотографування за допомогою кнопки спуску затвора; метод автофокусування: 1-точкове автофокусування (із центральною точкою автофокусування); режим роботи автофокусування: покадрове автофокусування