A father and son flick through the pages of a recipe book together.

ПОРАДИ З ДРУКУ

Усі інгредієнти, що потрібні для створення власної книги рецептів

У більшості з нас є улюблені рецепти — наприклад, власна варіація якоїсь класичної страви або сімейна спадщина, що передається з покоління в покоління. Створити власну книгу з рецептами таких страв, які мають для вас особливе значення, — цікавий і креативний друкарський проект, який можна легко реалізувати просто з дому.

Лондонський фотограф Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani), що робить апетитні знімки їжі й напоїв, є визнаним експертом у цьому виді фотографування й може поділитися купою корисних порад для створення ефектних кулінарних фотографій. А коли ви будете готові надрукувати свої зображення й скласти власний фотоальбом, ви зможете легко відібрати найкращі знімки й перетворити їх на якісні роздруківки за допомогою бездротового принтера на кшталт Canon PIXMA TS3350.

Вибір рецептів

Вибирайте рецепти та інгредієнти, що ефектно виглядатимуть. Ця чорниця — інгредієнт для ранкового кексу — чудово виглядає на знімках крупним планом.

Наташа вибрала для своєї книги рецептів кекс, що подається на сніданок, тому що хотіла додати кілька знімків інгредієнтів. «Щоб зробити книгу цікавішою й додати кольори, не обмежуйтесь лише знімками готової страви, — каже вона. — У рецепті свого кексу я приділила особливу увагу чорниці. Мені дуже подобається робити знімки їжі крупним планом».

Вона також вибрала рецепт мускатного гарбуза й тарта з рікоти, прикрашеного листям руколи. «Мені були потрібні рецепти, що виглядають яскраво», — пояснює вона.

Для своєї фотосесії Наташа скористалася камерою Canon EOS 5D Mark IV і двома об’єктивами — Canon EF 50mm f/1.8 STM та Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. «Макрооб’єктив — це ідеальний варіант, якщо ви хочете зробити знімок із дуже малої відстані», — розповідає вона. Об’єктив EF 100mm f/2.8L Macro IS USM має максимальне збільшення 1:1 (або 1x), тобто об’єкти потрапляють на сенсор у своєму натуральному розмірі. Можливість знімати зблизька, але з широкою діафрагмою, як в об’єктива Canon EF 50mm f/1.8 STM з дуже малим значенням f, дозволяє досягти дуже малої глибини різкості. Як каже Наташа, «це означає, що я можу зробити чудове розмиття, що перетікає у фон».

Об’єктив Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM — це доступніша альтернатива моделі Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, що також забезпечує неймовірну чіткість знімків.

Створення фотографій

Такі предмети, як склянки з водою або столові прибори по краях кадру, додають вашим фотографіям автентичності й допомагають зробити їх частиною більшої композиції.

Наташа використовувала штатив і зв’язала свою камеру з комп’ютером, щоб мати змогу відразу переглядати результати й коригувати композицію. Для більшості зі своїх знімків вона встановила діафрагму f/8 або f/9, завдяки чому об’єкти були у максимальному фокусі.

«Перш ніж починати, подивіться на інгредієнти й поекспериментуйте з різними кутами, — каже вона. — Якщо їжа виглядає пласкою, можна зробити знімок зверху. Я завжди стежу за тим, щоб у мене щось виходило за межі кадру: це може бути лише край тарілки, але він підкреслює, що кадр — лише частина більшої сцени».

Що стосується освітлення, для отримання професійних результатів вам потрібне спеціальне обладнання. «Я зробила ці знімки вдома, зі світлом від великого вікна, а для освітлення темніших, затінених ділянок скористалася відбивачем, — каже Наташа. — Мені подобається працювати з природним освітленням. Якщо у кадрі сонячне світло, можна зняти чудовий яскравий відблиск. Якщо ви хочете зробити знімки м’якішими й більш атмосферними, можна знімати за слабшого освітлення вранці чи ввечері. Простежте за тим, як и коли світло потрапляє у ваш дім, щоб отримати бажаний результат».

Друк фотографій

A PIXMA printer prints an image of a sweet potato tart. A child takes the image from the printer.
Наташа скористалася функцією друку без полів на своєму принтері серії Canon PIXMA TS3340, тому її знімки можна наклеювати відразу після друку: обрізати краї не доведеться.

Для друку своїх знімків Наташа скористалася принтером серії Canon PIXMA TS3350, який підтримує бездротове передавання даних, що прискорює процес і робить його ефективнішим. «Цей принтер чудовий, — каже вона. — Він швидкий, і його легко налаштувати. Чорнильні картриджі легко встановлюються й забезпечують живі й точні кольори».

Наташа вибрала глянсовий фотопапір Canon Photo Paper Plus Glossy II, що забезпечує високу якість, і поекспериментувала з різними розмірами паперу. «Я надрукувала знімки у форматах 13×18 см, 10×15 см і 13×13 см, а завдяки функції друку без полів мені не довелося обрізати краї». Принтер серії Canon PIXMA TS3350 підтримує друк без полів для розмірів до 13×18 см, а також працює з різними форматами паперу до A4 з подаванням аркушів через регульований задній лоток.

Як і всі бездротові принтери Canon PIXMA, модель PIXMA TS3350 сумісна з цілою низкою програм Canon для друку. У програмі Canon Easy-PhotoPrint Editor є різні параметри, макети й шаблони, що розширюють творчі можливості й можуть бути адаптовані для книги рецептів, а сама програма сумісна зі смартфонами й планшетами. Також є класична версія для комп’ютерів з macOS і Windows.

«Друкувати через програму Canon Easy-PhotoPrint Editor дуже просто й швидко, — розповідає Наташа. — За допомогою кнопки "Огляд" я вибираю знімки їжі з комп’ютера». Програма також може підключатися до цілої низки інших хмарних платформ і соціальних мереж включно з Google Диском та Instagram.

Кінцевий результат

A top-down shot of a printer, a recipe book and muffins on a cooling rack.
Фотографування своїх улюблених страв та їхнє збереження в привабливій книжці рецептів — чудовій спосіб створити пам’ятну сімейну річ.

Тож наступного разу, коли попрямуєте на кухню, згадайте рецепти, які хотіли б закарбувати у власній книжці, щоб поділитися з родичами й друзями. Фотографування їжі й розроблення дизайну для книги рецептів — це не лише цікаво: ви також створюєте пам’ятну річ з описом смачних страв та апетитними зображеннями, яку передасте наступним поколінням.

Підготувала Клер Гільо (Claire Gillo)

Схожі статті
A young girl creating a face out of food on a plate.

ТВОРЧИЙ ДРУК

Творче використання їжі

Поекспериментуйте з фуд-фотографією для створення унікальних натюрмортів.

A hollow chocolate ball filled with ice cream and garnished with petals and chocolate sprinkles.

ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ

Найкращі об’єктиви для фотографування їжі

Робіть найапетитніші кулінарні фото з нашими ретельно відібраними об’єктивами Canon.

A low-light shot, featuring a table of cakes and flowers.

ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ

Опануйте мистецтво фотографування їжі

Фотограф і власник кулінарного блоґа Ліна Ломеліно (Lina Lomelino) ділиться своїми порадами щодо створення неперевершених знімків їжі.

Пов’язана продукція

Пов’язана продукція

Пов’язана продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів