ТВОРЧИЙ ДРУК

Поекспериментуйте з їжею: здорові їстівні фотопроекти, які можна поставити в рамку

Створюйте фотографічні шедеври зі звичайних продуктів.
Дівчинка робить обличчя з їжі на тарілці.

Важко повірити, як просто створити неймовірний друкований шедевр за допомогою кількох творчих ідей. У цьому посібнику ми дізнаємося, як власноруч створювати предмети мистецтва з продуктів їжі, а потім фотографувати їх на камеру й робити яскраві відбитки, якими можна похвалитися. Це цікавий проект для всієї родини: ймовірно, у вас під рукою уже є все необхідне, а після роботи ви зможете просто з’їсти те, що вийде.

1. Виберіть продукти

Фрукти, овочі та хліб у тарілках на підносі.

Знайдіть у холодильнику кольорові фрукти та овочі й виберіть інші продукти, що допоможуть відтворити риси обличчя: спагеті для волосся, полуницю для губ, родзинки для очей тощо.

Мати з двома дітьми розташовую продукти на зеленій тарілці у формі обличчя.

Експериментуйте з різними продуктами, змінюючи вигляд свого витвору просто під час роботи.

Підберіть кілька кольорових продуктів для створення обличчя. Ідеально підійдуть фрукти та овочі – не лише через їхні кольори та здатність приймати різну форму, а й завдяки тому, що це здорова їжа. Помідори, перець, полуниця й морква – цілий спектр кольорів, а маленькі ягоди й горіхи добре підходять на роль очей та інших дрібних рис обличчя. Також у нагоді стануть розсипчасті продукти, як-от сочевиця або насіння. Деякі продукти, як-от бублики або млини, мають природну форму обличчя, що спростить роботу для ваших дітей.

2. Розташуйте їжу

Людина, зроблена з їжі, у тому числі огірка, апельсина та яблука, на білій тарілці.

Обличчя з продуктів їжі – чудовий спосіб залучити до мистецтва членів родини, а під час роботи можна і щось скуштувати. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1,3 с, діафрагмою f/8 та ISO 100.

Тепер найцікавіше. Зберіться всією родиною, виберіть тарілку й розташуйте продукти у формі обличчя, всієї фігури або в будь-якій іншій формі. Вибирайте кольори, що доповнюватимуть один одного або контрастуватимуть, і пам’ятайте, що деякі свіжі продукти швидше змінюють кольори на повітрі, тож залиште яблука й банани на самий кінець. Що стосується тарілок і кухонних приладів, краще за все підійдуть звичайні тарілки різних кольорів: уникайте тарілок з візерунками, тому що вони відволікатимуть від їжі. Підготуйте ніж і дошку для нарізання, тому що вам знадобиться відтворювати дрібні деталі.

3. Створіть креативний сендвіч

Мати із сином створюють вежу з їжі у формі лондонської годинникової вежі Біг-Бен.

Відтворення відомих місць і веж з їжі дозволяє залучити до процесу всю родину.

Статуя вежі з годинником Біг-Бен у Лондоні, зроблена з хліба, сиру та огірка.

Не обмежуйте себе та створюйте з їжі славетні пам’ятники світу, як цей витвір, що вшановує лондонський Біг-Бен. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 100.

Спробуйте перетворити звичайнісінький сніданок на вражаючу конструкцію на кшталт цього сендвіча у вигляді Біг-Бена. Такі продукти, як хліб, печиво або тістечка, можна легко встановлювати один на інший, а щоб вони не перегорнулися, їх можна скріпити всередині шампуром для кебаба. Дітям дуже сподобається створювати з їжі славетні місця, а потім – знищувати їх на сніданок.

4. Підготуйте знімок

Мати тримає дитину, налаштовуючи камеру на штатив для зйомки згори тарілки з їжею у формі обличчя,

Якщо ваша камера підтримує відповідну функцію, увімкніть спуск затвора сенсорним натисканням, щоб дозволити знімати дітям.

Екран камери Canon зі змінним кутом, на якому показано 2-секундний таймер для фотографування тарілки з їжею.

Двосекундний таймер допомагає уникнути тремтіння камери через натискання кнопки затвора. Це дозволяє налаштувати положення камери перед зйомкою.

Створивши шедевр із продуктів, беріть камеру й готуйтеся до зйомки. Якщо ви будете знімати згори, можна покласти під тарілку аркуш кольорового паперу, щоб створити яскравий фон. Виберіть колір, що контрастуватиме з тарілкою. Якщо у вас є штатив, скористайтеся ним. Так ви зможете збільшити витримку, а через це – зменшити ISO, щоб позбавитися шуму на зображенні. Якщо у вас немає штатива, можна знімати і з руки, але в цьому випадку ISO має бути вище. Установивши камеру на штатив, вам буде простіше змінювати композицію знімка.

5. Використовуйте світло з вікна

Жінка фотографує вежу з їжі на камеру зі штативу біля великого вікна.

Скористайтеся м’яким світлом із вікна для зйомки своїх натюрмортів.

Дівчинка тримає синій аркуш паперу за вежею з їжі у формі Біг-Бена.

Паперовий аркуш дозволяє створити нейтральний фон, утримуючи фокус на об’єкті.

Освітлення з вікна ідеально підходить для фотографування таких натюрмортів. Через вікно надходить дуже багато м’якого та рівномірного світла. Виберіть місце поруч із великим вікном (але пам’ятайте, що прямих сонячних променів слід уникати, та поекспериментуйте з напрямком світла – згори чи збоку). Якщо вам здається, що світло з одного боку надто яскраве, можна встановити аркуш білого паперу, що відбиватиме промені на затінені ділянки з протилежного боку.

6. Налаштуйте параметри камери

Камера Canon ззаду, закріплена на штативі для зйомки згори.

Деякі штати обладнані центральною колоною, яка висувається горизонтально, що дозволяє розташувати камеру просто над їжею.

Банан, розрізаний і складений у формі жінки в трав’яній спідниці, на чорній тарілці з жовтими плямами.

Творчі експерименти дозволяють перетворювати їжу на шедеври, які навіть не нагадують продукти, з яких зроблені – як ця жінка, що танцює, зроблена з банана. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1,3 с, діафрагмою f/8 та ISO 100.

Ви можете використовувати будь-які налаштування, але є зручний стандартний параметр експозиції спеціально для зйомки зі штатива: переведіть камеру в режим пріоритету діафрагми, виберіть середню діафрагму (наприклад, f/8) і встановіть ISO 100. Камера саме вибере ідеальну витримку. З такими налаштуваннями витримка має бути достатньо довгою, тож установіть 2-секундний таймер, щоб камера не тремтіла, коли ви натискатимете кнопку затвора, або скористайтеся програмою Canon Camera Connect для дистанційної зйомки з мобільного пристрою.

7. Підготуйтеся до друку

Чотири фотографії тарілок з їжею, перетворені на колаж за допомогою програми Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Окрім друку окремих фотографій, ви також можете створювати прості колажі в програмі Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Зробивши фото свого шедевра, варто його надрукувати. Ви можете легко підготувати знімок до друку за допомогою програми Canon Easy-PhotoPrint Editor. Перенесіть фотографії на смартфон за допомогою програми Canon Camera Connect app або сайту image.canon, потім відкрийте їх у програмі Easy-PhotoPrint Editor, виберіть формат паперу та скористайтеся функцією обтинання, щоб позбавитися зайвих країв. Ви також можете покращити кольори за допомогою цілої низки фільтрів. Не забудьте вибрати в налаштуваннях друку тип носія – матовий або глянсовий, і встановити найкращу якість друку. Також варто зберегти параметри друку в шаблоні (у розкривному списку «Попередні налаштування», щоб їх можна було вибрати в одне-два натискання для друку знімків їжі в майбутньому).

8. Надрукуйте й виберіть рамку

Дівчинка дивиться на принтер Canon PIXMA TS8351, якій друкує яскраві фотографії з обличчями з їжі.

Принтер серії Canon PIXMA TS8340 ідеально підходить для бездротового друку з комп’ютера або телефона й дозволяє створювати жваві деталізовані відбитки. Для цього також можна скористатися будь-яким принтером лінійки Canon PIXMA.

Дівчинка ставить рамку з колажем фотографій із обличчями з їжі на камінну полицю.

Надрукувавши відбиток, виберіть рамку, і ви отримаєте витвір мистецтва, який можна продемонструвати на стіні або камінній полиці.

Установіть у принтер кілька аркушів матового фотопаперу і починайте друк. Коли все буде готово, виберіть рамку. Ви також можете скористатися магнітним фотопапером Canon і прикріпити свої твори на холодильник або за допомогою пристрою Canon SELPHY Square QX10 надрукувати їх просто на квадратних фотоналіпках! Ваші кольорові шедеври фантастично виглядатимуть у формі фотоколажу на стінці чи камінній полиці – а чи існує кращий спосіб зберегти в пам’яті чудовий день, проведений разом?

Автор: Джеймс Патерсон (James Paterson)

Пов’язана продукція

 • Домашні принтери

  SELPHY SQUARE QX10

  Зберігайте свої особливі спогади як прекрасно виготовлені знімки, які ви можете робити будь-де.
 • Струминні принтери

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Зробіть свої фотороздруківки креативнішими та інтерактивнішими з магнітним фотопапером Canon MG-101.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Glossy Photo Paper GP-501

  Завдяки з’єднанню Wi-Fi і підтримці технології AirPrint можна виконувати друк зі смартфонів, планшетних ПК та пристроїв Apple.
 • Схожі статті