ТВОРЧИЙ ДРУК

Невигадливий спосіб декорування оселі: відкрийте для себе мистецтво вирізання з паперу

Художниця та майстер виробів із паперу Еймі Грехем (Aimee Graham) розповідає про покрокове створення красивих витворів мистецтва за допомогою вирізання з паперу.
Принтер серії Canon PIXMA TS8350, зображений на столі з виробом із паперу в рамці.

Для майстра з витворів із паперу Еймі Грехем (Aimee Graham) дотик ножиць до паперу — це спосіб заспокоїтися — невигадливий метод створення яскравих витворів мистецтва, які є одночасно втіленням особистих творчих задумів. Від абстрактних фігур і візерунків до силуетів тварин і пляжних сцен — накладання вирізок із паперу приносить радість для всієї родини. Цей спосіб можна використовувати для створення унікальних настінних прикрас або навіть вітальних листівок.

Еймі вперше захопилася рукоділлям після поїздки в Японію, де була зачарована стародавнім мистецтвом орігамі. Тут вона пояснює, як користуватися принтером Canon PIXMA TS8340 і ділиться оригінальними способами вирізання з паперу для створення надихаючих витворів мистецтва, які ідеально прикрасять вашу оселю.

1. Придумайте оригінальну та креативну ідею

Вирізаний із паперу лісовий пейзаж у рамці на помаранчевому фоні.

Першим кроком Еймі була ідея. Вона черпає натхнення від природи й рекомендує шукати в Інтернеті цікаві зображення і силуети, які можна накреслити.

«Я люблю працювати з папером, тому що це універсальний матеріал, — говорить Еймі. — Це натуральний продукт, його можна використовувати для дво- чи тривимірного мистецтва, і вам не потрібні спеціальні навички, щоб почати творити».

Еймі почала з пошуку в Інтернеті простих форм, які можна було б використовувати як шаблони. «Я живу біля моря і люблю гуляти на природі, тому почала з вивчення пейзажів океану та лісу, — пояснює вона. —

Процес завжди починається з пошуку натхнення. Ваші ідеї стають унікальними, коли ви втрачаєте себе в процесі і занурюєтеся у творчість. Ось тоді й відбувається магія».

2. Виберіть шаблони для друку.

Жінка за допомогою телефону розміщує два зображення на аркуші паперу для друку

Еймі використовувала графічний редактор Easy-PhotoPrint Editor, щоб швидко розмістити роздруківки на папері за допомогою смартфона.

Жінка виймає з принтера аркуш паперу з надрукованими на ньому зображеннями

«Принтером було дійсно просто користуватися, — каже Еймі. — Я встановила програму Canon PRINT на телефон, а підключити принтер до Wi-Fi виявилося дуже просто».

Еймі знайшла власні силуети тварин, людей, дерев і сонячних променів, шукаючи їх в Інтернеті, але ви також можете пошукати натхнення в програмі Creative Park.

Еймі розмістила зображення на сторінці за допомогою графічного редактора Easy-PhotoPrint Editor і роздрукувала їх на принтері Canon PIXMA TS8340. «Принтер дійсно дуже корисна річ, оскільки як тільки я знайшла силуети, які мені сподобалися, я одразу змогла розмістити їх у програмі та роздрукувати. Якщо у вас будуть реальні роздруківки, вам буде простіше взятися до роботи. Спочатку цей проєкт був непростим. Зазвичай я працюю з папером у 3D, тому думати в двох вимірах було трохи незвично».

3. Підберіть відповідний папір для роботи.

Принтер Canon PIXMA на кам’яній підлозі з килимком для різання, набором паперу та канцелярським приладдям.

Еймі використовувала матовий фотопапір, оскільки виявила, що він ідеально підходить для різання, зберігаючи при цьому міцність, без слідів згину або розриву, але ви можете використовувати глянсовий фотопапір чи поєднувати їх.

Щоб створити витвір мистецтва з паперу, вам знадобиться килимок для різання, ніж із висувним лезом або скальпель, ножиці та папір або картон.

«Папір має бути досить щільним, щоб утримувати форму після вирізання, досить міцним, щоб не рватися, але не надто товстим, інакше вирізати буде важко, — пояснює Еймі. — Я використовувала матовий фотопапір для друку своїх силуетів, оскільки він досить міцний, щоб працювати з ним, але з нього не важко вирізати».

4. Обережно зробіть вирізи

Людина збирає вирізану з паперу деталь, накладаючи виріз снігу на вершину гір.

Еймі пристосувалася до роботи у двох вимірах, накладаючи різні вирізи яскравих кольорів, щоб надати виробам більше глибини.

Людина акуратно вирізає силует жінки.

Ви можете почати з простіших форм, перш ніж переходити до вирізання більш детальних силуетів, де потрібна точність.

«Я знала, що хочу створити кілька різних сцен, які потім поставлю в рамки, — говорить вона. — Використовуючи рамки як орієнтир розміру, я почала накладати вирізки шарами, гратися з композицією і обирати колірні схеми».

Точне вирізання вимагає терпіння і практики, тому Еймі радить спочатку почати з простих форм, особливо якщо ви вперше працюєте з ножем із висувним лезом.

«Я роблю квіти з гофрованого паперу, тому в мене є крихітні й дуже гострі ножиці для бахроми, що ідеально підходять для цієї роботи. Я почала з вирізання найпростіших фігур, працюючи як ножицями, так і ножем із висувним лезом, — говорить вона. —

Перевага використання ножа над ножицями полягає в тому, що ви можете зберегти як контур, так і фактичну форму вирізу, за умови, що ваші вирізи є акуратними». «Я вирізала таким чином обриси повислої берези, і це надихнуло мене на створення абсолютно нового витвору — генеалогічного древа», — говорить вона.

5. Завершіть оформлення шаблонів

Білий аркуш паперу на столі з вирізаними повислими березами.

Після того як ці дерева були вирізані, папір, що лишився, також можна використовувати як фон для іншого витвору.

Зелено-білий ліс із паперу з іменами, написаними поруч із деревами.

Однією з ідей Еймі був ліс, прикрашений іменами членів родини, як сучасна інтерпретація «генеалогічного дерева».

Включення контурів у вирізи з паперу дозволило Еймі додати новий вимір до шаблону свого генеалогічного дерева.

«Я зіскребла тонкий шар білої і коричневої фарби по центру паперу-основи, помістила поверх нього контур дерева, а потім додала окремий виріз дерева. На цьому етапі я уявляла це як генеалогічне древо, тому зробила кілька вирізів з іменами, намалювавши контури від руки, щоб завершити свій витвір».

6. Зробіть вирізання сімейним заняттям

Ряд виробів із паперу різних розмірів у рамці, що стоять на столі.

«Цей проект демонструє, як можна робити витвори мистецтва, вирізаючи основні фігури, дотримуючись принципу простоти та доробляючи більш складні фігури, такі як детальні силуети», — говорить Еймі.

Еймі використовувала складні фігури для своїх шаблонів, вирізаючи їх саме ножем із висувним лезом. Проте, можна досягти не менш вражаючих результатів, використовуючи більш прості фігури й звичайні ножиці, а це означає, що вирізання з паперу може стати прекрасним сімейним заняттям.

«Дітям вирізання фігур насправді корисно, бо допомагає покращити зорово-моторну координацію і зміцнити моторні навички, якщо це безпечно, а діти перебувають під наглядом».

«Скільки себе пам’ятаю, я завжди займалася творчістю. Я росла з творчими мамою і татом, які могли створити що завгодно, — говорить вона. — Я відчуваю глибокий зв’язок із собою, коли займаюся творчістю. Ця робота дозволяє встановити зв’язок із внутрішньою дитиною і є не тільки є корисною, але й приносить задоволення».

Для отримання додаткового натхнення в роботі з паперовими виробами, підпишіться на нас у Pinterest. Не забувайте ділитися своїми витворами в соціальних мережах із додаванням хештегу #MadeWithPIXMA.Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Пов’язана продукція

 • PIXMA TS8340 FRA

  Домашні принтери

  PIXMA TS8340

  Розкрийте свій творчий потенціал завдяки широкому вибору носіїв і робіть яскравіші й цікавіші роздруківки завдяки підтримці технології FINE і 6 окремим чорнилам.
 • Струминні принтери

  Glossy Photo Paper GP-501

  Завдяки з’єднанню Wi-Fi і підтримці технології AirPrint можна виконувати друк зі смартфонів, планшетних ПК та пристроїв Apple.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.

Схожі статті

 • ДРУК

  Найкращі принтери для творчості

  Від сімейних проєктів до професійних робіт — у Canon знайдеться ідеальний принтер саме для вас.

 • ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Ідеї для створення мініатюрних картин із Canon SELPHY Square QX10

  Зробіть власну мінігалерею з порадами й підказками від фахівців зі створення діорам Оле Фрідріха та Естер Мори Чаваррія.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Прикраси для столу з паперу

  Створіть красиві прикраси для столу на всі випадки життя за допомогою Creative Park.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Архітектурні пам’ятки з паперу

  Відтворіть особливі місця за допомогою принтера Canon PIXMA та програми Creative Park.