ДИКА ПРИРОДА

Монокуляр чи бінокль для спостереження за птахами: що підходить саме вам?

Монокулярні пристрої та біноклі пропонують різні переваги під час спостереження за дикою природою, але який із цих варіантів краще за все підходить для ваших потреб? Ми розглянемо різні можливості.
Чоловік стоїть серед листя в пташиному заповіднику, тримаючи в одній руці камеру Canon PowerShot Zoom, а на шиї — бінокль Canon.

Спостереження за птахами в дикій природі або в саду потребує концентрації уваги та всіх відчуттів, тобто неймовірного зосередження. А з величезним розмаїттям голосів, візерунків оперення та поведінки птахів завжди є щось нове, на що варто звернути увагу. Існує кілька способів спостереження та зйомки птахів зблизька для початківців — але який із них краще за все підійде саме вам?

Бінокль — традиційний інструмент для спостереження за птахами, який забезпечує неймовірне збільшення, а також є легким і компактним, але він не здатен записати те, що ви бачите.

Canon PowerShot ZOOM — це монокулярна камера, яка поєднує потужний довгий об’єктив із корпусом достатньо компактним для того, щоб поміститися в кишені. Завдяки універсальному ступеневому збільшенню на рівні 100 мм, 400 мм та 800 мм вона дозволяє наближатися до цікавих об’єктів, а також, звісно, знімати насичені й барвисті фото та відео.

Крім того, така компактна камера, як Canon PowerShot SX740 HS, поєднує високу роздільну здатність фотографій і потужний 40-кратний оптичний зум та ідеально підходить для спостерігачів за птахами, які бажають розширити свій фотографічний потенціал.

У цій статті ми розглянемо переваги монокуляра над біноклем і порівняємо Canon PowerShot ZOOM з біноклями Canon 8x20 IS та Canon 10x30 IS II, а також компактними камерами, щоб допомогти вам зробити найкращий вибір для спостереження за птахами.

Монокуляр проти бінокля: за й проти

Чоловік сидить на березі струмка, піднісши до очей камеру Canon PowerShot ZOOM.

Камера Canon PowerShot ZOOM має просту, акуратну й компактну конструкцію та доступна в білому та чорному кольорах.

Чоловік притулився до дерев’яного паркану, піднісши до очей бінокль Canon.

Завдяки оптичним видошукачам біноклів Canon 8x20 IS та Canon 10x30 IS II ви не напружуватимете очі під час тривалого спостереження.

Монокулярні камери, як-от Canon PowerShot ZOOM, забезпечують збільшення для одного ока, на відміну від бінокля, який охоплює обидва. Це зазвичай робить монокуляри зі ступенем збільшення аналогічно біноклю легшими й меншими пристроями.

Завдяки легкій вазі й портативності PowerShot ZOOM можна порівняти зі смартфоном, але він дає змогу отримувати набагато детальніші та якісніші зображення на відстані. Деякі смартфони можуть підтримувати довгофокусне масштабування, але для фото- і відеозйомки на відстані використовується комбінація альтернативних технологій, таких як цифрове масштабування, гібридне масштабування і складена оптична конструкція. Це означає, що стабілізація зображення обмежена, а якість зображення дуже часто незадовільна, що не можна сказати про випадки, коли використовується окрема камера. Камера PowerShot ZOOM має малу вагу й кишеньковий розмір, як у смартфона, але оснащена набагато потужнішим високоякісним об’єктивом.

Якщо ви цінуєте оптичну якість, то бінокль Canon 8x20 IS має прецизійну оптику й покриття Super Spectra, яке використовується в знаменитій лінійці об’єктивів Canon EF, і це забезпечує неймовірно яскраве зображення з точним передаванням кольорів, завдяки чому ви побачите птахів у максимальній красі.

Такий само компактний і легкий бінокль Canon 10x30 IS II має 10-кратне збільшення та ідеально підходить для спостережень за природою і спортом, а також подорожей. Головною перевагою бінокля є те, що в ньому застосовано ту саму технологію оптичної стабілізації зображення, що й в об’єктивах камер Canon. Вона забезпечує величезну чіткість і зменшує тремтіння, щоб можна було легко спостерігати за об’єктами на далекій відстані. Бінокль також має оптичний дисплей, тоді як в PowerShot ZOOM — електронний видошукач (EVF).

Пара рук тримає перед собою чорний бінокль Canon 8x20 IS.

Бінокль Canon 8x20 IS важить лише 420 г, тож ви ледь помітите, що він висить у вас на шиї, дозволяючи вам сконцентруватися відразу, щойно ви помітите рух вдалині.

Рука кладе камеру Canon PowerShot ZOOM до кишені пухнастої кремово-жовтої куртки.

Завдяки невеликим розмірам із вагою приблизно 145 г (разом із картою) / 144 г (лише корпус), можливості заряджання через USB-C та тривалому часу роботи камеру Canon PowerShot ZOOM можна носити в кишені або на зап’ясті для створення ідеальних знімків дикої природи.

Однак більший розмір і більша вага біноклів означає, що вони не завжди є практичними, і більшість із них не помістяться в кишені. Вони також не дозволяють робити знімки або змінювати рівень наближення. Коли ви виходите на прогулянку й не хочете носити з собою зайве обладнання, камера PowerShot ZOOM — це ідеальний варіант. Вона непомітна, але наближає вас до птахів, оскільки дає змогу миттєво збільшувати масштаб і легко фотографувати. Просто ввімкніть, налаштуйте кадр і знімайте — навіть однією рукою завдяки простому розташуванню кнопок і відсутності складних меню.

Швидкість — це одна з головних переваг PowerShot ZOOM. Завдяки повній автоматичності ви можете наводити камеру та відразу знімати, не витрачаючи час на вибір найкращих налаштувань.

Справжня світлосила довгофокусного об’єктива в корпусі кишенькового розміру

Усміхнений чоловік підносить Canon PowerShot ZOOM до обличчя, дивлячись у вікно пташиної будиночка.

Повністю автоматична камера Canon PowerShot ZOOM із потужним процесором DIGIC 8 заощаджує час, роблячи все за вас і даруючи вам можливість зловити чарівну мить, перш ніж вона зникне.

Пара рук тримає смартфон поруч із камерою Canon PowerShot ZOOM, демонструючи підключення за допомогою програми Canon Camera Connect.

Камеру Canon PowerShot ZOOM можна підключити до телефона через Wi-Fi або Bluetooth за допомогою програми Canon Camera Connect, яка дозволяє легко додавати до знімків геолокаційні дані GPS, а також переглядати знімки й вибирати найкращі.

Монокуляр Canon PowerShot ZOOM пропонує унікальний досвід спостереження за птахами, адже його набагато зручніше тримати в руці, ніж телефон або компактну камеру. І на відміну від бінокля, цей пристрій може робити деталізовані зображення з роздільною здатністю 12 Мп зі швидкістю 10 кадр/с, що ідеально підходить для спостереження за птахами в польоті.

Для спостереження за птахами та фотографування дикої природи вам знадобиться достатнє збільшення, щоб заповнити кадр своїм пернатим об’єктом. Цю можливість пропонує камера Canon PowerShot ZOOM, яка дозволяє робити фотографії та знімати відео у форматі Full HD із застосуванням технології ступеневого збільшення, що передбачає дві оптичні фокусні відстані — 100 або 400 мм, — і має 2-кратний цифровий перетворювач, що дає змогу збільшити відстань до 800 мм. Ви можете миттєво перемикатися між режимами збільшення одним натисканням перемикача, щоб наблизити віддалені об’єкти, не відриваючи очей від надзвичайно чіткого 2,36-мегапіксельного видошукача, яким можна користуватися навіть за яскравого денного світла без відблисків на екрані. Завдяки вбудованому 4-осьовому оптичному стабілізатору зображення ваші очі також не відчуватимуть вібрацій, що зменшує їхню втому.

На відміну від традиційного монокуляра, PowerShot ZOOM підтримує технології підключення Wi-Fi і Bluetooth, які поєднують її з програмою Canon Camera Connect для користування деякими зручними функціями. Наприклад, ви можете підключити пристрій до телефону, щоб прив’язати до своїх знімків географічні мітки, що ідеально підходить для відстеження птахів, яких ви спостерігали, і їхнього місцезнаходження. Ви також можете поділитися зображенням у реальному часі, щоб інші побачили те ж саме, що й ви.

Повністю автоматичний режим контролює для вас експозицію, а ви можете легко змінювати налаштування в простому меню.

Монокуляр, бінокль чи компактна камера: що вам більше підходить?

Знімок Canon PowerShot ZOOM, бінокля Canon та камери Canon, що лежать на дерев’яній лавці у схованці для спостереження за дикою природою.

Монокуляр Canon PowerShot ZOOM із діапазоном фокусування 100–800 мм забезпечує неймовірне збільшення дрібних і віддалених об’єктів. Його 0,39-дюймовий електронний OLED-видошукач забезпечує чітке та різке спостереження з роздільною здатністю 2,36 млн точок і частотою оновлення 59,94 кадр/с. Це ідеальне доповнення до комплекту будь-якого спостерігача за птахами або хороша альтернатива громіздкому й важкому обладнанню.

Приголомшливі біноклі зі стабілізацією зображення від Canon пропонують неймовірне збільшення та якість під час спостереження за птахами. Біноклі були незмінними супутниками багатьох поколінь спостерігачів, і на те є вагомі причини. Однак якщо вам потрібен дещо менший і легший пристрій із можливістю створення зображень, то Canon PowerShot ZOOM пропонує порівнянну з телеоб’єктивом дальність, а також можливості фото- та відеозйомки у форматі Full HD.

І Canon PowerShot ZOOM, і біноклі Canon забезпечують потужне збільшення, але монокулярна камера Canon дає можливість вийти за межі простого перегляду та одночасно знімати об’єкт спостереження. Цей пристрій також миттєво вмикається, тому ви можете взяти його в руки й відразу ж почати зйомку, щоб не проґавити момент.

Якщо найважливішою частиною спостереження за птахами для вас є саме фотографування, то вам краще обрати компактну камеру, як-от Canon PowerShot SX740 HS. Її 40-кратний зум ідеально підходить для зйомки зблизька, зберігаючи при цьому дистанцію, а 20,3-мегапіксельна матриця забезпечує високу роздільну здатність зображення, яке можна роздрукувати та з гордістю продемонструвати. Камера PowerShot SX740 HS більша за PowerShot ZOOM, але має екран, а не електронний видошукач, тому може краще підійти людям, яким це зручніше.

У світі безліч прекрасних птахів, яких можна сфотографувати, і будь-який із пристроїв PowerShot — а також бінокль під рукою — обов’язково допоможе вам у вашій подорожі. Чому б не піти до лісу на околиці міста або не вийти на задній двір і не спробувати зробити це вже сьогодні?Автор: Лорен Скотт (Lauren Scott)

Пов’язана продукція

 • Компактні цифрові камери

  PowerShot ZOOM

  Камера PowerShot розміром із долоню для зйомки чарівних миттєвостей у колі сім’ї або дикої природи з фокусною відстанню 100 мм, 400 мм2 або 800 мм із цифровим збільшенням.
 • 8x20 IS

  Компактний, простий у користуванні і найлегша існуюча модель з 8-кратним стабілізатором зображення, бінокль, який ідеально підходить для подорожей, спостереження за дикою природи та спортивними подіями.
 • Компактні цифрові камери

  PowerShot SX740 HS

  Нова камера — легко розміститься вашій кишені та дозволяє знімати усе в деталях, завдяки 40-кратному оптичному збільшенням та можливістю відео-зйомки у надвисокій якості 4К.

Схожі статті

 • ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

  Зануртеся в природу

  Фотограф дикої природи Толга Актас (Tolga Aktas) про те, як PowerShot ZOOM допомагає не втратити момент.

 • ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

  Поради з фотографування дикої природи

  Професіонал Дені Коннор ділиться з фотографами-початківцями дикої природи найкращими порадами для успіху в цій галузі.

 • ПОРТАТИВНІ КАМЕРИ

  Зазирніть дальше: PowerShot ZOOM

  Дізнайтеся, чому ця компактна камера кишенькового розміру ідеально підходить для сімейних пригод.

 • ДИКА ПРИРОДА

  Як фотографувати птахів

  Поради та краще обладнання для початківців для фотографування птахів.