ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Як створити відеосюжет

Десять порад і прийомів, які допоможуть вам зняти все необхідне для створення власних мініфільмів.
Знімок камери Canon EOS R50 у стилі Flat Lay, зовнішній мікрофон і штатив-рукоятка на рожевому дерев’яному фоні, навколо лежать матеріали для творчості.

Ким би ви не були — документаліст-авантюрист, відеоблогер, що робить огляди продуктів, або ж шеф-кухар, який знімає для соціальних мереж, — ви маєте знати, як створювати відеосюжети. Незалежно від формату — це може бути сюжет як для TikTok, так і для великого екрана — відеозйомка обертається навколо побудови історії.

Як створити захоплюючий відеосюжет? По-перше, вам потрібне обладнання, яке буде відповідати вашим творчим задумам. Камери Canon EOS R розроблені з урахуванням сучасних гібридних технологій зйомки. Наприклад, камера Canon EOS R50 легка й зручна в користуванні, але при цьому дозволяє знімати з надлишковою дискретизацією у форматі 4K, а також має низку професійних функцій для створення високоякісного контенту, як-от зйомка в режимі сповільненого руху зі швидкістю до 120 кадр/с, сенсорний екран зі змінним кутом огляду та інтелектуальне автофокусування Dual Pixel CMOS AF II.

Проте якість і професіоналізм ваших відеороликів також залежать від необхідних навичок та технік зйомки. Ось десять порад для створення цікавого відеосюжету від початку до кінця.

 1. Сплануйте зйомку
 2. Визначте обстановку зйомки
 3. Зберігайте стійкість
 4. Фокусуйтеся на деталях
 5. Експериментуйте з різними ракурсами
 6. Погляньте з іншого боку на композицію
 7. Експериментуйте зі швидкістю і часом
 8. Записуйте чіткіший звук
 9. Створюйте напругу
 10. Насолоджуйтеся процесом, але залишайтеся зосередженими

1. Сплануйте зйомку

Руки кладуть камеру Canon EOS R50 у чорну сумку для камери.

Модель Canon EOS R50 неймовірно компактна для камери з такими потужними можливостями відеозйомки. Це робить її ідеальним інструментом для створення контенту, оскільки вона досить легка і її можна брати із собою будь-куди.

Спланувавши зйомку, ви зможете гарантувати, що знімете все, що потрібно. Занотуйте, що саме ви хочете показати і як це можна зняти, або складіть приблизну розкадровку — це допоможе вам впорядкувати план зйомки в голові ще до її початку.

Це також дозволить продумати, як має виглядати ваше відео. Камера Canon, як-от EOS R50, має низку творчих колірних профілів для створення красивого й естетичного відео. Поекспериментуйте із цими налаштуваннями, перш ніж вирішити, яку атмосферу ви хочете створити для свого відеоролика.

Також важливо підготувати обладнання перед зйомкою: зарядити акумулятори, почистити об’єктиви та відформатувати карти пам’яті.

Нарешті, перевірте, щоб ваш смартфон або планшет було підключено до програми Canon Camera Connect — це дозволить вам віддалено регулювати налаштування та швидко пересилати відео з камери.

2. Визначте обстановку зйомки

Жінка в коричневому пухнастому пальті стоїть із парасолькою на брукованій вулиці поруч із підсвіченими вітринами магазинів. Знято на камеру Canon EOS R50.

Експериментуйте з глибиною різкості, щоб виділити об’єкт зйомки або розташувати його в кадрі. Багато об’єктивів Canon RF і RF-S пропонують широкі максимальні діафрагми для досягнення м’якого розмитого фону, але ви можете вмістити в кадр навколишнє оточення за допомогою вузької глибини різкості, щоб створити контекст. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 45 мм, витримкою 1/40 с, діафрагмою f/6,3 та ISO3200.

Бічний профіль жінки в коричневому пухнастому пальті, яка тримає руку біля окулярів. Знято на камеру Canon EOS R50.

Ви можете покластися на інтелектуальне автофокусування Canon Dual Pixel CMOS AF II, яке за допомогою технології відстеження обличчя і очей завжди утримуватиме обличчя вашої моделі в різкому фокусі. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 18 мм, витримкою 1/500 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 800.

Під час зйомки на відкритому просторі створіть контекст за допомогою ширококутних знімків навколишнього середовища. Поєднуйте їх із деталями та дуже крупними планами довкілля. Рухайтеся по сцені й намагайтеся не знімати з однієї точки. Намагайтеся знімати принаймні по десять секунд у кожному початковому відеофрагменті, які потім можна вирізати на свій розсуд під час монтажу.

Якщо ви знімаєте інших людей, представте ключових дійових персонажів відео: покажіть докладніше, де вони перебувають і що роблять. Зробіть кілька записів персонажа в русі, поекспериментуйте з незвичними композиціями й стилями освітлення.

3. Зберігайте стійкість

CINC_EOS R50_Movie IS mode

Для того щоб уникнути ефекту тремтіння в кадрі й забезпечити професійну якість відзнятих матеріалів, важливо підтримувати камеру та об’єктив. Тримайте камеру обома руками й притискайте лікті до боків.

Камера Canon EOS R7 оснащена вбудованою системою стабілізації зображення (IBIS) з переміщенням сенсора, яка забезпечує компенсацію руху камери до восьми ступенів залежно від об’єктива, що використовується і тому дозволяє досягнути кращої якості відео під час зйомки з рук. Камеру Canon EOS R50 також оснащено вбудованою технологією для мінімізації тремтіння камери під час зйомки відео. Цифрова стабілізація відеозображення, показана на відео вище, забезпечує плавність і чіткість відеозйомки з рук.

Також можна використовувати об’єктив із внутрішньою стабілізацією, наприклад Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM. Цей недорогий об’єктив зі змінною фокусною відстанню оснащений 4,5-ступеневим оптичним стабілізатором зображення, що забезпечує чіткість відео під час зйомки з рук, а також має універсальний діапазон масштабування для зйомки різних кадрів.

4. Фокусуйтеся на деталях

Ви можете привертати увагу глядача до певних моментів та об’єктів за допомогою крупних планів. Об’єктиви зі змінною фокусною відстанню Canon RF і RF-S допоможуть максимально наблизити об’єкт зйомки, щоб зробити його в кадрі більшим і при цьому творчо виділити його на фоні.

Ви також можете використовувати макрооб’єктив з фіксованою фокусною відстанню, наприклад Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, який дозволяє сфокусуватися на кожній деталі навіть із короткої відстані. Макрооб’єктив для фокусування на коротких відстанях особливо корисний під час зйомки продуктів, їжі або косметики, оскільки глядачі бажають побачити найдрібніші деталі.

Камера EOS R50 оснащена функцією корекції ефекту дихання під час фокусування, показаною у відео вище, яка зберігає кут огляду під час зміни фокусу, забезпечуючи фокус на потрібних об’єктах і надаючи відео більш природного та професійного вигляду.

5. Експериментуйте з різними ракурсами

Камера Canon EOS R50 із прикріпленим мікрофоном стоїть на вертикальній підставці об’єктивом униз. На сенсорному екрані камери зі змінним кутом огляду видно сковорідку.

Сенсорний екран камери Canon EOS R50 зі змінним кутом огляду дозволяє знімати практично під будь-яким кутом.

Чоловік дивиться на сенсорний екран камери Canon EOS R50, яку він тримає в руках, знімаючи тарілку з їжею.

Сенсорний екран зі змінним кутом огляду також дозволяє перевіряти композицію і експозицію під час зйомки з рук.

Знімайте об’єкти з незвичайних ракурсів, щоб зробити відео більш динамічним. Не всі кадри виглядатимуть добре, але якщо не пробувати, нічого й не вийде. Ви можете змінити точку зйомки, піднявшись над її об’єктом та знімаючи згори донизу або, навпаки, з рівня землі догори.

Зміна ракурсу також допомагає в створенні сюжету, наприклад зйомка з низького ракурсу дозволить передати, що людина в кадрі має владу або домінує над глядачем.

Змінити ракурс можна також за допомогою об’єктивів. Якщо ви хочете привернути увагу до чогось на задньому плані, виберіть оптимальну точку фокусування, щоб зробити фон чіткішим, і розмийте передній план за допомогою спеціального кінематографічного ефекту. Цього можна досягти, установивши вузьку діафрагму. Об’єктив RF із широкою максимальною діафрагмою, як-от Canon RF 50mm F1.8 STM, забезпечує неймовірно малу глибину різкості та м’яке розмиття, створюючи кінематографічний ефект.

6. Погляньте з іншого боку на композицію

Камера Canon EOS R10, установлена на штативі між вигнутими поручнями, знімає жінку на відстані.

Сильні композиційні лінії, як-от ці вигнуті поручні, спрямовують погляд глядача від переднього плану до заднього. Розташування камери внизу дозволяє досягти максимального ефекту.

Подумайте, як краще за все розташувати елементи в кадрі. Зазвичай оптимальними є перевірені підходи до компонування, як-от правило третин і головні лінії. Але також варто спробувати інші точки зйомки. Наприклад, використовуючи симетрію, щоб зробити альтернативні кадри. Це може бути просто: можна зробити крок вліво або вправо, перемістити камеру вище або нижче, присісти або лягти.

Якщо ви знайшли певну композицію, яка підходить для вашого об’єкта зйомки, удоскональте її та додайте щось своє, щоб відео виглядало дійсно неповторно. Багато кінематографістів здобули визнання завдяки власному стилю композиції, тож вам також варто поекспериментувати з різними правилами й спробувати їх порушити, щоб передати атмосферу відеоролику і ваш особистий стиль.

7. Експериментуйте зі швидкістю і часом

Зробити відео динамічнішим допомагають переходи. Зробіть серію схожих відеофрагментів з одного ракурсу, а потім створіть переходи між різними моментами в межах однієї серії.

Ідеальним способом зйомки динамічних сцен є запис із високою частотою кадрів. Зйомка у форматі Full HD зі швидкістю 120 кадр/с на камеру EOS R50 дозволяє створювати уповільнене відео, фіксуючи кожен момент під час відтворення відео з нормальною швидкістю.

Можна також спробувати залучити глядача за допомогою прискореної послідовності, щоб стиснути не дуже динамічний сюжет у менший інтервал часу, або спробувати створити відео-хайку.

8. Записуйте чіткіший звук

Жінка тримає в руках камеру Canon, до якої прикріплено стереомікрофон Canon DM-E1 і знімає чоловіка з дрилем.

Під час створення відеосюжету звук має дуже важливе значення, тому варто придбати зовнішній мікрофон, наприклад стереомікрофон Canon DM-E1.

Якість звуку так само важлива, як і якість зображення: якісний звук покращує відеосюжет, створюючи контекст і атмосферу. Більшість камер обладнана вбудованим мікрофоном, що здатен записувати звук, але для кращої якості аудіо потрібен зовнішній мікрофон на кшталт стереомікрофона DM-E1 або DM-E100 від Canon.

Використання разом із камерою об’єктива Canon STM, як-от Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM, є ідеальним варіантом під час запису звуку, оскільки кроковий двигун STM забезпечує плавне та безшумне фокусування.

9. Створюйте напругу

Важливо використовувати елементи візуальної напруги, особливо коли відео наближається до фіналу. Для цього можна чергувати кілька прийомів, наприклад серії знімків, дуже крупні або навпаки загальні плани. Чудовий спосіб зняти фінал — перевести камеру з нейтрального об’єкта на головну фінальну сцену.

Робіть відеофрагменти коротшими для створення напруги. Пам’ятайте, що завжди можна скоротити довший фрагмент, тож намагайтеся залишати по кілька зайвих секунд відео до й після того контенту, який хочете продемонструвати.

10. Насолоджуйтеся процесом, але залишайтеся зосередженими

Незважаючи на те, що знімати трохи більше, ніж потрібно — це хороша ідея, можна легко захопитися і зробити надто багато кадрів, тому намагайтеся зберігати об’єктивність і дотримуватися мети. Ви подякуєте собі пізніше, коли приступите до редагування і вам не доведеться переглядати безліч непотрібних кадрів.

Зрештою, намагайтеся насолоджуватися процесом і пам’ятайте: іноді зйомка йде не за планом, але з таких ситуацій завжди можна багато чому навчитися. У відеосюжеті є частка вашої особистості, тож спробуйте насолодитися його створенням.

Peter Wolinski

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R50

  Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R10

  Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Стандартний об’єктив APS-C для камер серії EOS R ідеально підходить для зйомки повсякденних ситуацій, як-от сімейна зйомка, зйомка сцен із життя, портретів і святкувань.
 • Ширококутний об’єктив із фіксованою фокусною відстанню

  RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

  Компактний і легкий 24-міліметровий об’єктив із фіксованою фокусною відстанню, який ідеально підходить для зйомки пейзажів, влогів та інтер’єрів, а також макрозйомки.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Звук

  Стереомікрофон DM-E100

  З легкістю записуйте звук у чудовій якості завдяки стереомікрофону невеликого розміру, який не потребує налаштування і завжди готовий до записування.

Схожі статті

 • ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

  Оживіть свої сюжети на відео

  Відзначений нагородами відеодокументаліст і посланець Canon Джоель Сантос (Joel Santos) ділиться корисними порадами щодо того, як демонструвати цікаві сюжети у відео.

 • ВІДЕО

  Поради щодо покращення якості відео в соціальних мережах

  Чотири творці обговорюють, як знімати вражаючий контент і виділятися з поміж інших в Інтернеті.

 • СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГІВ

  Створення контенту з камерою EOS R50

  Виведіть якість ваших публікацій у соціальних мережах на новий рівень із камерою Canon EOS R50.

 • ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

  Поради щодо зйомки відео вночі

  Відкрийте для себе новий світ творчості з нашим посібником зі зйомки відео вночі.