СТАТТЯ

Canon EOS-1D X Mark III: якості зображення

Canon EOS-1D X Mark III
© Маріна Кано (Marina Cano) – посол Canon

Добре освітлення, погане освітлення, майже ніякого освітлення… за будь-яких умов Canon EOS-1D X Mark III забезпечує неперевершену якість фотографій. Глибина різкості, точність відтворення кольорів — ви можете бути впевнені, що ваші знімки виглядатимуть просто неймовірно.

Спеціальний 20,1-мегапіксельний сенсор CMOS

У камері Canon EOS-1D X Mark III використовується нове покоління нашої передової технології обробки зображення CMOS. Спеціально розроблений повнокадровий сенсор має роздільну здатність 20,1 МП — це ідеальний баланс між якістю зображення, продуктивністю і швидкістю роботи.

Canon EOS-1D X Mark III

У порівнянні з попередниками, камера Canon EOS-1D X Mark III має ширший динамічний діапазон, краще знижує шуми за будь-якого значення ISO і швидке зчитує дані зображень. Власна чутливість ISO тепер має діапазон від 100 до 102 400, але ви можете розширити його до неймовірних значень — 50–819 200, і це новий стандарт роботи за слабкого освітлення.

Камера Canon EOS-1D X Mark III також має гаусовий низькочастотний фільтр (LPF), який видаляє муар ще ефективніше ніж звичайні LPF фільтри, забезпечуючи чіткіше й більш деталізоване зображення.

Процесор обробки зображень DIGIC X

Камера Canon EOS-1D X Mark III обладнана одним процесором обробки зображень DIGIC X, який виводить продуктивність фотографів на новий рівень і не допускає жодних компромісів. Цей процесор також встановлює новий стандарт з точки зору енергоефективності. Насправді ця камера працює від акумулятора вдвічі довше, ніж EOS-1D X Mark II*.

Ви зможете знімати зі швидкістю 20 кадрів на секунду в режимі Live View або 16 кадрів на секунду з оптичним видошукачем Canon EOS-1D X Mark III — і все це з безперервним автофокусуванням і автоекспозицією, а також буфером пам’яті на понад 1000 знімків. Але DIGIC X — це не просто швидкість.

Цей процесор також забезпечує нижчий рівень шуму за будь-якого значення чутливості ISO, покращену чіткість завдяки новій технології регулювання й розширений динамічний діапазон через удосконалений автоматичний оптимізатор освітлення (ALO) і передову технологію пріоритету світлих тонів.

* Відповідно до стандартів CIPA

Canon EOS-1D X Mark III

Процесор DIGIC X також лежить в основі системи автофокусування Canon EOS-1D X Mark III на базі глибокого навчання та вбудованого цифрового оптимізатора об’єктива. Ця технологія обробки зображень коригує будь-які оптичні проблеми, що не можна виправити лише через конструкцію об’єктива (наприклад, аберації та дифракцію). Оскільки цифровий оптимізатор об’єктива взагалі не сповільнює роботу камери Canon EOS-1D X Mark III, цією моделлю тепер можуть користуватися фотографи новин, спортивних подій і дикої природи, яким необхідна максимальна швидкість зйомки.

Різні формати файлів

З камерою Canon EOS-1D X Mark III ви можете вибрати будь-який з великої кількості файлових форматів, що найкраще підходить для вашого завдання саме сьогодні.

Файли CR3 RAW

Файловий формат CR3 RAW тепер підтримується і камерами серії EOS-1D.

  • У цьому форматі можна знімати без стискання, а величезний динамічний діапазон і 16 384 градацій відтінків на кольоровий канал дозволяють досягти максимальної якості зображення. Це ідеальний вибір на випадок, коли ваші знімки піддаються значному обробленню на післязйомочному етапі.
  • Або ж ви можете налаштувати стиснення файлів безпосередньо в камері, що зберігає вам до 40 відсотків у розмірі з майже непомітним погіршенням якості.

Файловий формат CR3 RAW повністю підтримує наше програмне забезпечення Digital Photo Professional, яке надається безкоштовно разом із камерою Canon EOS-1D X Mark III, а також продукти більшості основних виробників програмного забезпечення, таких як Adobe і Apple.

Файли JPEG і HEIF

Коли вам потрібно швидко передати комусь свої фотографії, формату JPEG просто немає альтернативи — точніше, не було до цього моменту. З камерою Canon EOS-1D X Mark III ви також можете робити знімки у форматі HEIF (High Efficiency Image Format, тобто високопродуктивний формат зображення), в основі якого — відеокодек HVEC.

HEIF-файли мають кращу за JPEG якість, але при цьому майже такий самий розмір. Цей формат підтримує 10-бітну глибину кольорів, що дозволяє розширити динамічний діапазон і робити фотографії HDR PQ.

Підтримка формату HEIF стає дедалі ширшою, але камера також може перетворювати їх на звичайні JPEG-файли.

Надточне вимірювання експозиції

Спеціальний сенсор виміру 400K RGB+IR підіймає точність визначення експозиції на нову висоту: його 400 000 пікселів згруповані по 216 зонах вимірювання. Коли ви працюєте з оптичним видошукачем камери, яскравість оцінюється в кожній зоні, завдяки чому експозиція розраховується з надзвичайною точністю.

Цей сенсор експозиції бачить світ саме так, як і ви — тобто в повному кольорі. Він здатний визначати обличчя та інші об’єкти, допомагаючи системі автофокусування вашої камери тримати їх у чіткому фокусі, поки вони переміщуються в кадрі.

Canon EOS-1D X Mark III

Сенсор визначає як інфрачервоне, так і видиме світло, що дозволяє розпізнавати об’єкти з високою відбивною здатністю, компенсуючи це під час розрахування експозиції. Крім того, чутливість в інфрачервоному діапазоні допомагає позбавлятися помилок автофокусування в умовах неоднорідного освітлення, а також покращує точність таких технологій, як автоматичний баланс білого, стиль зображення, автоматичний оптимізатор освітлення й визначення мерехтіння.

Canon EOS-1D X Mark III
© Marino cano

Баланс E-TTL

Сенсор виміру 400K RGB+IR у камері Canon EOS-1D X Mark III також дозволяє точно визначати експозицію спалаху, а новий параметр балансування E-TTL допомагає фотографам краще контролювати змішування світла від спалаху та навколишнього освітлення.

Ви можете встановити пріоритет навколишнього освітлення (коли основним джерелом є природне світло, а спалах його доповнює) або пріоритет спалаху (коли ролі протилежні). Також доступний стандартний режим, у якому спалах і навколишнє освітлення мають однакову вагу, як в існуючих камерах EOS.


< Повернутись до огляду Canon EOS-1D X Mark III

Схожі статті