A man, shot from the shoulders down, stands by a lake holding a Canon PowerShot G5 X Mark II in his hand.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

Маленькі та досконало створені фотографії: відкрийте для себе, чому камера Canon PowerShot G5 X Mark II – ідеальний компаньйон для ваших подорожей.

Джеймс Норт (James North) – фотограф об'єктів у русі та в стилі «Лайфстайл» побудував кар'єру подорожуючи світом. Він робить надзвичайні пригодницькі знімки, тому і вхопився за шанс відвідати австрійські Альпи, щоб сфотографувати зелені пасовища, кришталево чисті озера та засніжені вершини.
Джеймс хотів подорожувати з легкою валізою, тому він замінив свою звичайну УФ камеру – Canon EOS 5D Mark IV на нову компактну Canon PowerShot G5 X Mark II . Австрія виявилася ідеальним місцем, щоб перевірити можливості цієї камери. «Там було духмяно та зелено», – сказав він. «Сонце світило дійсно сильно, але якщо піднятися вище – місцями ще лежав сніг. Була чудова палітра кольорів, цікаві тони та текстури пейзажів і було щось нове для зйомки в кожному кутку».
Джеймс, який влаштувався у Лондоні вважає своїми клієнтами бренд Vans, який виробляє ковзани та співавторів журналу The Reason Snowboard, почав користуватися суперпортативною камерою – Canon PowerShot G5 X Mark II, щоб дізнатися про її можливості, він експериментував з її різними налаштуваннями. У цій компактній камері преміального класу використовується ширококутний преміум об'єктив із 5-кратним збільшенням, відкидний електронний видошукач (EVF) тa CMOS-сенсор типу 1.0 на 20,1 мегапікселя і багато іншого. Досконаліші технічні характеристики, ніж ви могли б собі уявити, в камері із фіксованим об'єктивом. Тут, Джеймс ділиться своїми порадами та рекомендаціями щодо максимального використання особливостей камери.

1. Увімкніть режим макрозйомки для чітких крупних планів

Спустіться та забрудніться, розкриваючи складні деталі та текстури речей, з якими ви стикаєтесь у своїх подорожах. Режим макрозйомки призначений для зйомки предметів крупним планом ідеально підходить для фотографування квітів та комах, а відкидний електронний видошукач (EVF) Canon PowerShot G5 X Mark II значно полегшує правильне наведення фокусу. Джеймс отримав найкращі результати, тримаючи камеру на відстані 20 см від об'єкта, коли фотографував крупним планом гострі та текстуровані навісні замки на мосту в Інсбруку та барвисту конюшину в полі.
«Ви фотографуєте дивовижні деталі на крихітних предметах, які були б занадто маленькими для більшості об'єктивів», – каже Джеймс. «Ви можете витратити тисячі євро на макрооб'єктиви для УФ камер, тому, що на компактній камері існує режим макрозйомки – це дивовижно».

2. Використовуйте панораму на широких, відкритих просторах.

Незалежно від того, чи дивитесь ви на зелену місцевість за містом, «рвані» берегові лінії або блискучі міські пейзажі, камера Canon PowerShot G5 X Mark II має режим панорами, який ідеально підходить для мальовничих знімків широкомасштабних пейзажів, які трапляються вам під час подорожі. Камера самостійно поєднує зображення під час панорамування, не розмиваючи їх. Джеймс використовував її для зйомки австрійських вершин, які «розганяють» хмари, він описує результат панорамування «безшовним».
Високоякісний об'єктив із 5 кратним збільшенням дає надзвичайні результати при будь-якій фокусній відстані, і Джеймс виявив, що це, особливо ефективно для зйомки широких кутів.

3. Покладайтеся на режим HDR, якщо світло правильне

Схожі статті
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

10 порад із туристичного фотографування

Фотограф і блогерка Діана Міллос поділилася найкращими порадами щодо створення дивовижних туристичних фотографій.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

ПОДОРОЖІ

Як використовувати потенціал камери на повну

11 корисних порад, які допоможуть вам передати дух урбаністичних джунглів.

canon-get-inspired-best-camera-travel-photography-related3-185x94

ФОТОГРАФІЇ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ

Як Мунро Мунволкер фотографує вершини гір на світанку

Саме так Алан Роуан використовує Canon SX740 HS, щоб отримати відмінні кадри, макро-знімки — насичені кольором та розмиті туманом вершини гір.

Джеймс був вражений режимом зйомки у високому динамічному діапазоні (HDR), яка знімає декілька експозицій одного пейзажу та поєднує їх, щоб отримати найкращі елементи з кожної з них – насичені деталі в тіні та яскравість світлих тонів, при цьому зображення не було занадто світлим чи надто темним.
Найкращі результати Джеймс отримав, завдяки режиму HDR, коли світлі та темні об'єкти найбільше виділені. «Режим HDR означає, що камера може експонувати їх правильно, створюючи композицію в одному знімку», – пояснює він.

4. Нахиліть екран, щоб спробувати різні кути нахилу фотографії

Камера Canon PowerShot G5 X Mark II обладнана 180-градусним РК-екраном, який ідеально підходить для зйомки під низьким кутом нахилу або для селфі. «Дійсно вигідно мати екран, який так нахиляється», – каже Джеймс. «Ви можете піднятися високо або, навпаки, спуститися вниз та спробувати по-експериментувати з кутами нахилу, але все одно ви зможете чітко бачити, що ви робите». Джеймс знайшов свій спосіб фотографування за допомогою нахилу РК-екрана, а потім перейшов до відкидного електронного OLED видошукача, коли йому потрібно було сконцентруватися на творчості.
Можливості сенсорного екрана камери Canon PowerShot G5 X Mark II дозволяють швидко та інтуїтивно регулювати всі елементи налаштування, такі як діафрагма, швидкість затвора та чутливість ISO. «Якщо ви намагаєтесь зняти цікаву композицію або відомий пейзаж з незвичного кута нахилу, а камера знаходиться в трохи незручному положенні, простіше використовувати РК-екран, а не прокручувати диск налаштувань фотоапарату», – пояснює Джеймс.

5. Знімайте відео у форматі 4 K для зручного і простого процесу постпродукції

Відео у форматі 4K пропонує чотирикратну роздільну здатність Full HD 1080 пікселів, з роздільною здатністю 3840 x 2160 пікселів. Це означає, що формат 4K забезпечує приголомшливу, неймовірну реалістичну деталізацію у порівнянні з форматом відео Full HD і без обрізання – ідеально підходить для зйомки орла, який летить над термальними джерелами або вашого товариша, який пірнає у кришталево чисті води озера. Зйомка у форматі 4K також надає вам можливість збільшувати масштаб, використовувати режим панорами та обробляти знімки до 200% та зберігати фільми у роздільній здатності Full HD.
Джеймс зняв кілька кадрів катання на скейтборді наCanon PowerShot G5 X Mark II, щоб перевірити якість. «Налаштування фільму було, безумовно, краще, ніж я очікував», – каже він. «Я пройшовся позаду машини і зняв свого асистента, який спускався по дорозі вниз – функція фокусування та відстеження об'єкту спрацювала дуже добре. Мене вразило те, як знімки виглядали в камері. Якщо треба оцінити – камера досить добре збалансована».

6. Не бійтеся експериментувати

Обладнання – це головна умова для чудових фотографій світу, який ви вивчаєте, а також це стосується майстерності та творчості. «Для фотографування ви, очевидно, використовуєте свої очі, а також камеру як інструмент», – каже Джеймс. «Вам потрібно знайти підхід до будь-якої камери, яку ви взяли у цей же спосіб, незалежно від того, чи фотографуєте ви в телефоні або на УФ камері. Ви просто пристосовуєтесь до того, як використовувати камеру згідно з її доступними функціями».
Отже, який висновок Джеймса щодо камери Canon PowerShot G5 X Mark II? «Ви, дійсно, не могли б бажати більшого у компактній камері», – каже він. «Вона дуже добра для ентузіаста та для всіх, хто насправді бажає вдосконалювати свої навички фотографії, поки грає з творчим керуванням».


Автор: Лорен Коттер (Loren Cotter)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів