2 young men dressed in black leap around on a rooftop between Turkish domes with stone lanterns on top

ЗЙОМКА ОБ’ЄКТІВ, ЩО РУХАЮТЬСЯ

Зйомка захоплюючого паркуру з Само Відічем

Ось уже 20 років Само Відіч (Samo Vidic) займається професійною спортивною фотографією. Як посланець Canon він постійно висвітлює найважливіші спортивні події для журналів і газет, а також знімає портрети найвідоміших атлетів-зірок і рекламу для крупних брендів. З 2005 року він є фотографом змагань для Red Bull.

Нещодавно в Стамбулі, Туреччина Само знімав команду з паркуру Storror. Йому вдалося створити вражаючі образи спортсменів у момент стрибків, кульбітів і перевертів у повітрі на різній висоті. Отже ми звернулися до Само Відіча за порадами для фотографів, які прагнуть підкорити складні умови зйомки фрірану й інших високошвидкісних вуличних видів спорту.

Вибирайте найкращі види

«Першочерговим завданням є підготовка до зйомки, зокрема, коли мова йде про такий швидкісний і непередбачуваний вид спорту, як паркур, – каже Само. – Начебто банальні речі, але насамперед слід переконатися, що ви маєте все потрібне обладнання: правильні об’єктиви, заряджені акумулятори й запасні картки пам’яті». 

За словами Само, у день зйомки важливо досконально спланувати свої подальші дії. «Перш ніж дістати з футляра свій Canon EOS-1D X Mark II, я спілкуюся зі спортсменами й ретельно вивчаю місцевість, щоб точно визначити найкращі точки для створення бездоганного кадру», – каже він. 

Не менш важливо правильно підібрати об’єктив. Само пояснює: «Для зйомки слід вибирати універсальні й надійні об’єктиви, оскільки в процесі обладнання не рідко може зазнати кількох ударів».

"Знімайте за різного освітлення, під різними кутами, з нових ракурсів і перспектив."

Знімайте швидко та вишукуйте деталі

«Для якісної зйомки високошвидкісних вуличних видів спорту я рекомендую ширококутний об’єктив, як-от EF 16–35mm f/2.8L III USM від Canon. Чудовим вибором для зйомки з великої відстані буде об’єктив Canon EF 70–200mm f/2.8L IS II USM, який дозволяє зафіксувати деталі й виокремити спортсмена на фоні інших об’єктів».
Паркуристи завжди перебувають у русі, максимально ускладнюючи процес зйомки цього виду спорту. Щоб отримати якісні фото, Само радить контролювати налаштування параметрів експозиції.

Схожі статті
Action photography: tips from a pro

СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Фотографування динамічних подій: поради від професіонала

Дізнайтеся більше про динамічну спортивну зйомку із цього заняття з інструктором – майстром подорожування на гірських велосипедах.

5 top tips for shooting action

ЗЙОМКА ОБ’ЄКТІВ, ЩО РУХАЮТЬСЯ

5 головних порад щодо дії зйомки

Дізнайтеся, як робити цікаві й креативні фотографії під час своїх пригод кожного дня, з порадами від професійного фотографа Тома Бінга.

Get to grips with shutter speed

ВИТРИМКА

Оволодійте технікою роботи з витримкою затвора

Ці п’ять основних порад допоможуть вам оволодіти навичками роботи з витримкою затвора під час фотографування рухомих об’єктів і завдяки цьому покращити якість своїх фотографій об’єктів у русі.

4 men running up a crane on to shipping containers

«Щоб закарбувати динаміку, я рекомендую знімати за мінімально можливої витримки, – каже він. – Використовуйте витримку 1/1000 с або менше, слідкувальне АФ та щонайвищу кадрову частоту».

На думку Само, тим, хто робить перші кроки в спортивній фотографії, якнайкраще підійде нова бездзеркальна камера від Canon – EOS M50. «Вона легка, може знімати зі швидкістю до 10 кадрів на секунду, надвисокою чіткістю у форматі 4K, а також дозволяє з легкістю передавати зображення в хмарне сховище чи на смартфон», – каже фотограф.

Удосконалюйте свою майстерність

Якщо ви прагнете набути досвіду в зйомці паркуру чи інших вуличних видів спорту, порада від Само – знімайте якомога більше. «Знімайте за різного освітлення, під різними кутами, з нових ракурсів і перспектив, – радить професіонал.

A casually-dressed young athlete seen from below in mid-jump

Почніть зі свого місцевого спортивного клубу, де ви зможете відточити свої навички фотографії та краще зрозуміти функціональні можливості власної камери. Успіх потребує наполегливої праці з вдосконалення. Забудьте про звичне, робіть щось нове й нестандартне».
Щоб побачити інші роботи посланця Canon, Само Відіча, відвідайте його веб-сайт і ознайомтеся з його проектом, присвяченим спортсменам-інвалідам, який представлено тут.

Створено Девідом Кларком (David Clark)
Фотограф та журналіст

Дізнайтесь про зручність та універсальність використання камер Canon 4K.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів