Сталий розвиток займає важливе місце в житті як споживачів, так і підприємців. Дедалі частіше підвищення екологічності бізнес-операцій передбачає ретельний аналіз ІТ-інфраструктури.
Це пов’язано з тим, що електронні відходи є величезною проблемою. У 2007 році на таку продукцію, як ПК, ноутбуки та смартфони, припадало 1 % світового вуглецевого сліду, але вже зараз ця цифра потроїлася, і до 2040 року вона перевищить 14 %1.
Коли йдеться про вибір екологічно безпечного рішення, підприємства повинні враховувати вуглецевий слід принтера не лише на етапі його використання, але й упродовж усього життєвого циклу. Це означає, що вуглецевий слід не є одноразовим вимірюванням. Це оцінка всього життєвого циклу продукції, починаючи із закупівлі сировини й закінчуючи виробництвом, транспортуванням, використанням та переробкою наприкінці терміну експлуатації. За оцінками Canon, принаймні 50 % вуглецевого сліду багатофункціонального принтера формується на ранніх стадіях постачання сировини та виробництва2, тому підхід до розрахунку вуглецевого сліду пристрою на основі його життєвого циклу є вирішальним.
Саме тут важливу роль відіграють модернізовані й відновлені пристрої. Модернізація і відновлення є чудовими методами вдихнути нове життя в існуюче обладнання та компоненти й значно зменшити вплив процесів постачання сировини та виробництва на навколишнє середовище протягом життєвого циклу продукції3, одночасно сприяючи розвитку циркулярної економіці. Однак не слід плутати ці два поняття, оскільки вони мають важливі відмінності. І ось чому.