Article

Sustainable IT:
What’s the difference between Remanufactured and Refurbished?

imageRUNNER Advance C5500 ES

Сталий розвиток займає важливе місце в житті як споживачів, так і підприємців. Дедалі частіше підвищення екологічності бізнес-операцій передбачає ретельний аналіз ІТ-інфраструктури.

Це пов’язано з тим, що електронні відходи є величезною проблемою. У 2007 році на таку продукцію, як ПК, ноутбуки та смартфони, припадало 1 % світового вуглецевого сліду, але вже зараз ця цифра потроїлася, і до 2040 року вона перевищить 14 %1.

Коли йдеться про вибір екологічно безпечного рішення, підприємства повинні враховувати вуглецевий слід принтера не лише на етапі його використання, але й упродовж усього життєвого циклу. Це означає, що вуглецевий слід не є одноразовим вимірюванням. Це оцінка всього життєвого циклу продукції, починаючи із закупівлі сировини й закінчуючи виробництвом, транспортуванням, використанням та переробкою наприкінці терміну експлуатації. За оцінками Canon, принаймні 50 % вуглецевого сліду багатофункціонального принтера формується на ранніх стадіях постачання сировини та виробництва2, тому підхід до розрахунку вуглецевого сліду пристрою на основі його життєвого циклу є вирішальним.

Саме тут важливу роль відіграють модернізовані й відновлені пристрої. Модернізація і відновлення є чудовими методами вдихнути нове життя в існуюче обладнання та компоненти й значно зменшити вплив процесів постачання сировини та виробництва на навколишнє середовище протягом життєвого циклу продукції3, одночасно сприяючи розвитку циркулярної економіці. Однак не слід плутати ці два поняття, оскільки вони мають важливі відмінності. І ось чому.

Що таке відновлений пристрій?

Відновлення — це процес, під час якого відбувається повторне розподілення продукції (зазвичай електричного та електронного обладнання), поверненої виробнику або продавцю. Це можуть бути «нові» непотрібні вироби, дефектні товари, повернені за гарантією, або товари, які потрібно оновити (часто це стосується смартфонів).

Процес відновлення включає різні етапи: від проведення кількох простих тестів до ретельного очищення і відновлення виробу. На відміну від уживаної продукції, відновлені товари проходять перевірку, щоб переконатися, що вони працюють і функціонують належним чином. Гарантії на відновлену продукцію також бувають різні: від аналогічних гарантій на нові товари до повної їхньої відсутності.

Відновлені вироби можуть стати хорошим варіантом для компаній, які бажають поповнити свій парк друкарської техніки за доступною ціною, без ризиків, які виникають у разі використання неперевірених пристроїв, що були у вжитку.

Як ми відновлюємо пристрої?

Схвалені Canon відновлені принтери, фірмові CU або сертифіковані вживані принтери, повинні відповідати нашим суворим стандартам якості та продуктивності. Крім того, вони мають допомагати підприємствам здійснювати екологічно відповідальну закупівельну діяльність.

Нашою програмою відновлення керують регіональні офіси, що дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу, пов’язані з потенційно тривалим транспортуванням із єдиного центрального офісу в Європі. Наші місцеві офіси проводять сортування та відбір обладнання після закінчення терміну служби, щоб знайти пристрої, придатні для відновлення. Після відбору такі пристрої проходять ретельне тестування, очищення та ремонт на місцевих підприємствах із відновлення і можуть бути передані новому власнику.

А що таке модернізація?

Ключовою відмінністю модернізованих пристроїв є ретельність, стандартизація та повнота процесу. Модернізоване обладнання збирається заново з окремих компонентів, що дозволяє задовольнити очікування клієнтів, які висуваються до нових пристроїв. Це забезпечується шляхом відновлення продукції відповідно до технічних характеристик оригінального виробу з використанням повторно використовуваних, відремонтованих і нових деталей.

Щоб виріб можна було класифікувати як «модернізований», потрібно виконати ремонт або заміну зношених або застарілих компонентів і модулів. Важливо зазначити, що під час модернізації усі зношені деталі замінюються в рамках контролю якості.

Наш процес модернізації

У Canon ми стежимо за відповідністю модернізованих пристроїв нашим суворим стандартам якості та продуктивності на кожному етапі. Наша лінійка багатофункціональних пристроїв imageRUNNER ADVANCE ES розроблена з метою зниження споживання ресурсів і впливу на довкілля завдяки методу модернізації.

Компанія Canon давно інвестує в циркулярну економіку, а пристрої серії ES дозволяють скоротити використання сировини у виробництві щонайменше на 90 % порівняно з аналогічними новими моделями. Ось як це працює:

 • Ми збираємо наші найпопулярніші моделі по всій Європі та відправляємо на спеціальне підприємство Canon із модернізації в місто Гіссен, Німеччина.
 • Потім їх перевіряють на придатність до модернізації.
 • Далі пристрої повністю розбирають, кожен компонент ретельно очищають, перевіряють на якість і за потреби ремонтують чи замінюють.
 • Після цього пристрій збирають на стандартній заводській лінії з використанням існуючих і нових деталей. Жорсткий диск стирається та переформатується, а на пристрій установлюється нова прошивка. Лічильники обнуляються, і пристрій стає як новий.
 • На кожен модернізований пристрій надається нова гарантія того самого стандарту, що й на нові пристрої, що свідчить про нашу впевненість у наших виробах.
 • Нарешті, перед тим як залишити завод, кожен пристрій серії ES проходить низку випробувань та суворий контроль якості, що гарантує його бездоганний стан перед продажем.


Настільки суворим є наш процес модернізації, увесь асортимент ES отримав сертифікат Британського інституту стандартів (BSI) за кодом BS8887-220 — Процес відновлення — Специфікація, що підкреслює нашу відданість якості.

Циркулярна економіка: чи може ваша компанія зробити свій внесок?

Модернізовані вироби не слід розглядати як вживані, відновлені, відремонтовані або повторно використовувані. Натомість ми говоримо про процес відновлення, розбирання, ремонту й очищення компонентів для повторного продажу з тією ж якістю, продуктивністю і технічними характеристиками, що й у нового виробу.

Процес, якому піддаються пристрої серії ES, є критично важливим, оскільки щорічно у світі продається понад 100 мільйонів принтерів і копіювальних апаратів4. Для клієнтів, які хочуть зробити свій внесок у розвиток циркулярної економіки або зміцнити свою екологічну репутацію, відновлені пристрої можуть зняти частину навантаження на ресурси, продовжуючи забезпечувати при цьому чудову якість друку.

Обираючи модернізовані пристрої, компанія робить свій внесок у циркулярну економіку, продовжуючи термін служби повторно використовуваних елементів і створюючи більшу споживчу цінність. У результаті підприємства, що використовують один або кілька модернізованих виробів, також роблять свій внесок у формування більш екологічно раціонального суспільства.

Незважаючи на те, що модернізація дорожча за відновлення, кінцевим результатом є продукція вищого стандарту, що частково пояснюється ретельністю процесу. Звичайно, те, що підходить для одного підприємства, не завжди підходить для іншого, і будь-яка організація, що розглядає можливість використання «зелених» інформаційних технологій або більш екологічних пристроїв, повинна бути впевнена, що це не призведе до погіршення якості або функціональності. Саме тому ми рекомендуємо вивчити можливості модернізації для вашої компанії з точки зору балансу між соціальною відповідальністю та ефективною підприємницькою діяльністю.

 1. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S095965261733233X?via%3Dihub
 2. https://ecoleaf-label.jp/pdf_view.php?uuid=ab422241-a95d-4f23-96ba-fd1c56e842f9.pdf&filename=JR-AI-22232C_ENG.pdf
 3. https://ecoleaf-label.jp/pdf_view.php?uuid=7b71fe5d-7756-4eb3-a14a-9681b739169f.pdf&filename=JR-AI-23017C_ENG.pdf
 4. https://www.statista.com/outlook/cmo/consumer-electronics/computing/printers-copiers/worldwide#revenue

Related Products

 • Кольорові багатофункціональні принтери

  Серія imageRUNNER ADVANCE C5500 ES

  Підвищте ефективність і продуктивність роботи офісу за допомогою багатофункціональних пристроїв формату A3, розроблених для підтримки вашої діяльності у сфері сталого розвитку.
 • Багатофункціональні чорно-білі принтери

  imageRUNNER ADVANCE 4545i ES

  Підтримуйте циклічну економіку та вдосконалюйте характеристики екологічності свого виробництва за допомогою чудових модернізованих монохромних пристроїв.
 • Explore Further

 • ARTICLE

  Circular economy, sustainability and business opportunities

  Creating value while safeguarding the environment.

  12 Feb 2021

 • ARTICLE

  3 reasons your business should care about sustainability

  Being sustainable is more than an environmental gesture - it makes long-term economic sense.

  12 Feb 2021

 • ARTICLE

  Sustainable Future

  Find out about Canon’s Sustainability strategy, targets for improvement and management of sustainability-related compliance and certification.

 • ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ТА ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАШИМИ ЕКСПЕРТАМИ