Inside a blue-green ice cave.

ЗЙОМКА НА ВУЛИЦІ

5 порад щодо зйомки на холоді

Сніг, мороз і крига — незмінні атрибути видовищних зимових сюжетів. Але більшість камер рекомендовано використовувати тільки за плюсової температури, тож будьте обережні під час зйомки на морозі.

Коли навкруги багато снігу й криги, знімати доволі важко, до того ж можна пошкодити спорядження. Тому ми пропонуємо кілька практичних порад щодо зйомки в зимові місяці.

1. Використовуйте штатив

Якщо руки тремтять від холоду, складно отримати стабільне зображення. Зафіксуйте камеру в потрібному положенні за допомогою легкого портативного штатива, і ви зможете впевнено робити знімки. Тільки слідкуйте за тим, щоб не торкнутися штатива голими руками за мінусової температури: це може призвести до обмороження шкіри.

Тим, хто любить фотографувати взимку, Річард Вальх (Richard Walch), представник бренда Canon і фотограф, що захоплюється зимовими видами спорту, радить придбати спеціальні альпіністські рукавички. Це зручне спорядження захищатиме руки в перервах між знімками, а під час зйомки ви зможете вільно рухати кінчиками пальців.

2. Візьміть із собою додаткові елементи живлення

На холоді елементи живлення розряджаються швидше, ніж зазвичай, тому тримайте їх разом із камерою в сумці, щоб вони були в теплі якомога довше. Не забудьте також узяти із собою подвійний запас елементів живлення, щоб їх вистачило на весь час зйомки.

Схожі статті
A snowboarder in red trousers walks through the snow, carrying his board, with his back to the photographer.

ЗЙОМКА НА ВУЛИЦІ

Корисні поради щодо фотографування під час зимових свят

Професійний спортивний фотограф Рихарда Вальх надає поради з удосконалення зимової фотографії: від вибору камери до найкращих налаштувань.

A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

ЗЙОМКА ПЕЙЗАЖІВ

Вражаюча зйомка пейзажів

Як зробити ідеальне «пейзажне селфі» з фотографом-пейзажистом і інфлюенсером Асою Стейнарс.

How to take better winter photos

ЗИМОВА ФОТОГРАФІЯ

Як робити кращі знімки взимку

Скористайтеся всіма перевагами цієї чудової пори року за допомогою порад від Володимира Медведєва.

3. Повертайте кільця вручну

Якщо, працюючи з камерою на відкритому повітрі, не повертати кільце фокусування вручну або не використовувати якийсь час автофокус, механізм фокусування об’єктива та кільця трансфокатора можуть «замерзнути». Щоб цьому запобігти, коли камера не потрібна, обов’язково загортайте її та тримайте в спеціальній сумці. Не забудьте накрити камеру, якщо знімаєте під час снігопаду. Крім того, можна просто час від часу повертати кільце фокусування та кільце трансфокатора за допомогою двигуна автофокуса або вручну.

4. Слідкуйте за конденсацією

Якщо занести камеру з холоду в тепле приміщення, у ній може утворитися шкідливий для обладнання конденсат. Річард Вальх дає таку пораду: «Коли ви збираєтеся пообідати, зробіть це надворі або залиште назовні рюкзак із камерою. Якщо ви зайдете з холоду в тепло й спробуєте перевірити зображення, вважайте, що все пропало. Камера та об’єктив запітніють, і їх буде пошкоджено. Камеру необхідно тримати в умовах незмінної температури».

5. Використовуйте бленду

Під час снігопаду або завірюхи бленда може запобігти осіданню снігу на об’єктиві. Річард Вальх пояснює: «Бленда надзвичайно важлива, адже вона не дає сніжинкам, що кружляють навколо, потрапити на об’єктив. Якщо використовувати хорошу бленду, у вас із цим не буде жодних проблем. Тому обов’язково візьміть із собою бленду та принаймні кілька серветок для об’єктива, щоб висушити скло, перш ніж покласти камеру назад у сумку.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів