Стаття

Гарантовані високоякісні знімки з камерою Canon EOS C200

Group of people pouring coulored powder on a woman.

Кінорежисер Девід Ньютон, під час зйомки сюжету «Пекельне весілля» за допомогою камери EOS C200

Девіду Ньютону дуже хотілось спробувати EOS C200. В короткому фільмі «Пекельне весілля» він повною мірою скористався перевагами універсальності камери та її потенціалом: він встановлював її на підйомниках і безпілотних апаратах, а також в повній мірі використовував її передові функції автофокусування.

Девід Ньютон характеризує себе як фотограф-кінорежисер. «Я один із тих, хто перейшов від звичайної зйомки, я використовую дзеркальну камеру та рухаюсь далі, відповідно до вимог проекту.»

Перейшовши від зйомки за допомогою дзеркальних фотоапаратів до камер з лінійки Cinema EOS, Ньютон провів багато часу на тренування з камерою Canon і прагнув якнайшвидше працювати з новим EOS C200.

«Цей проект стався через те, що Canon заявив, що хоче випустити C200 і хоче працювати з тими, хто вже перейшов від дзеркальних до кінематографічних камер. Ця камера ідеально підходить до високопродуктивних технологічних процесів, для великих зйомок; та вона також підходить і для тих, хто знімає сам, чи з малою групою, насамперед, завдяки її ергономічним особливостям». Останнє, за словами Ньютона саме його спеціалізація. «Я частіше працюю один, або з малою командою. На мою думку, з такою камерою легко впоратись самостійно». Треба відзначити, що він вже використовував камеру C 200 під час зйомок в Дубаї: «Я вже мав досвід роботи з нею.»

Враховуючи компактні розміри, малу вагу та вбудовану функцію високоякісної зйомки у форматі Cinema RAW Light, Ньютон вважає, що багатогранність камери чимось схожа на сюжет оповідання «Химерна історія доктора Джекіла і містера Гайда». «Що дійсно вразило мене, так це запис у форматі 4K RAW на внутрішню пам’ять — це просто неймовірно! Камера із середнього сегменту, якщо ураховувати ціну та розміри, але таку якість знімків може забезпечити тільки камери, які записують у форматі RAW. Ми звикли знімати у форматі MP4, аналог формату JPEG, з дуже обмеженими можливостями, тепер ми отримуємо п’ятнадцятиступенивий динамічний діапазон (оброблений файл Cinema RAW Light)». На думку Ньютона, це дозволяє робити більш реалістичні відео, та надає більше можливостей під час пост-обробки. «Навіть якщо ви бажаєте знімати в HDR, тепер це можливо. А коли ви знімаєте в режимі Rec709, він дає вам стільки свободи, і я вам кажу, навіть якщо ви припуститесь помилки (це ще ніколи зі мною не траплялось), вона її виправить!»

Ньютон швидко визнав переваги формату RAW та стисненого запису. «Ви отримуєте RAW-файл, а ще можете його стиснути. Ви отримуєте стиснутий файл із зображенням у неймовірній якості. За правильного налаштування камери, результат який ви отримуєте в MP4 вас просто вразить. Варто відзначити, коли ви знімаєте за допомогою технології «хромакей», краще вимкнути режим RAW. При зйомці на більш простих кодеках, наприклад під час зйомки весілля або інших подій, де не потрібно відстежувати всю інформацію про дані зйомки, чи зйомка в RAW не потрібна.»

Canon video camera in action

Що ж стоїть за універсальним датчиком та форматом запису?

Ньютону, зокрема, дуже подобається функція автофокусування C200. «Система автофокусування Dual Pixel CMOS це просто щось неймовірне. Це дуже важко — перебороти себе і змінити підхід до зйомки, адже ми роками наводили фокус вручну, тепер, я познайомився з функцією автофокусування, якій я довіряю на всі 100». Система автофокусування на C200 використовує сенсорний екран, який робить процес фокусування більш зручним і більше не потребує додаткової корекції.

У випадках, коли неможливо уникнути використання ручного фокусування, Ньютон відмічає допоміжну функцію, яка використовує технологію Dual Pixel. «Треба обрати точку фокусування, а потім з’являються стрілки, за допомогою яких можна вибрати передній чи задній фокус. Це особливо зручно, коли вам треба виставити фіксовану фокусну відстань. З об’єктивом EF —тепер не потрібен оператор з наведення фокусу, як і не потрібна окрема система фокусування. В тебе більше свободи і ти можеш працювати швидше». Згадуючи ті часи, коли зйомки велись за допомогою дзеркальних камер, Ньютон відмічає, що йому подобаються системи для зйомки за допомогою спеціальної відеокамери. «От наприклад такі камери, як 7D Mk. В мене була така, і я радий бачити її аналог, вбудований у кінематографічну камеру.»

Group of people laughing whilst pouring coloured powder on woman

Зручне використання завдяки ергономічному розташуванню кнопок керування та портів підключення, в поєднанні з вже знайомим меню. «Всі кнопки розташовані зліва, порти підключення справа. Ви не будете здивовані не зручним розташування кнопок. Вони згруповані разом. Тепер працювати стало ще легше та швидше. Байдуже, чи знімаєте ви на дзеркальну камеру Canon, або Cinema EOS — ви переконаєтесь, що тепер процес налаштування став значно легшим. Всі меню та кнопки організовані за одним принципом, і всі вони мають відповідні помітки»

Враховуючи те, що на «Пекельному весіллі» може трапитись що завгодно, Ньютон особливо оцінив компактний розмір C200. «Вона чудово збалансована, тому її дуже зручно кріпити на дрон та використовувати з ним. Камера показала себе неймовірно у парі з DJI 1000. Така підступність відкриває нові можливості.»

Із сучасними камерами з високою чутливістю, все частіше з’являється потреба використання нейтрального світлофільтру. А при встановленні на штатив або дрон, вага відіграє ключову роль, до того ж Ньютону дуже сподобалась 10-ступенева фільтрація. «Якщо ви збираєтесь зберігати відзняти фото в форматі RAW і вам потрібен найкращій динамічний діапазон, тоді я б радив використовувати ISO 800. Така камера дозволяє встановлювати 2- або 10-ступеневе фокусування, це збереже багато часу.»

Я БУВ ВРАЖЕНИЙ, БЕЗПЕРЕЧНО, ТАКА КАМЕРА БУДЕ В МОЄМУ НАБОРІ

«Я був вражений», — зазначив Ньютон і додав, «безперечно, така камера має бути в моєму наборі». Це одна з тих камер, яку було приємно використовувати і результати зйомки були вражаючими, відверто кажучи, неможливо переоцінити те, на скільки я нею задоволений. В лінійці Cinema EOS головна роль належить камері. Під час зйомки хочеться працювати з об’єктами, які розвивають тебе як майстра. Зйомка насичена подіями, тож якби пристрої були більш простіші в керування, це значно економило б час. А під час зйомки, його завжди не вистачає.»

Для того, щоб повернутись до перегляду EOS C200, натисніть тут

Автор James Bennett, Televisual Media UK Ltd


Пов’язані