Професійні відеокамери

Canon XF305

Компактність, надійність і потужність у поєднанні з високою ефективністю, зручністю та гнучкими можливостями для творчості.

Переваги

 • Запис файлів формату MPEG-2 на дві CF-картки зі швидкістю 50 Мбіт/сек (4:2:2)

 • Повна підтримка NLE

 • Об’єктив Canon серії L із 18-кратним збільшенням

 • CMOS-сенсор Canon типу 1/3 Full HD (3 шт.)

 • РК-екран із діагоналлю 10,1 см (1,23 млн точок); 1,3 см(1,55 млн точок) з електронним видошукачем

 • Широкий спектр швидкостей передачі кадрів

Характеристики

 • Найвища якість зображення на ринку відеокамер.

  XF305 пропонуює неперевершену якість зображення. Уперше за всю історію портативних відеокамер у новій моделі застосовується кодек для запису MPEG-2 Full HD з колірним семплюванням 4:2:2 та швидкістю потоку даних до 50 Мбіт/с, що дає змогу отримувати відеоматеріали телевізійної якості з високим рівнем деталізації.Щоб використовувати весь потенціал цього кодека, що забезпечує в два рази більше колірну роздільну здатність порівняно з HDV та іншими форматами запису 4:2:0, компанія Canon створила нову систему HD-відео, що включає оновлений процесор DIGIC DV III, нові сенсори зображення Canon CMOS та спеціально розроблений об’єктив з 18-кратним збільшенням Canon серії L, взявши за основу об’єктив для ефірного телебачення. Три 1/3-дюймові CMOS сенсори Canon гарантують точність кольоропередачі, широкий динамічний діапазон і низький рівень шумів. Високошвидкісна технологія зчитування даних, що розроблена компанією Canon, зводить до мінімуму ефект «rolling shutter» – спотворення, що може виникнути в інших відеокамерах із сенсорами CMOS.

 • Інтеграція із системами обробки відео

  Обидві нові моделі XF записують файли MXF. Цей формат файлів є відкритим промисловим стандартом і підтримується сучасними професіональними системами, що використовуються для роботи з відео. На момент випуску відеокамери XF повністю сумісні з основними пакетами ПЗ для монтажу і обробки відеоматеріалів Adobe Systems Incorporated, Apple Inc., Avid Technology Inc. та Grass Valley, завдяки чому відеооператори можуть з легкістю інтегрувати XF305 та XF300 у свої робочі процеси.Нова камера XF записуює відео напряму на картку Compact Flash (CF) в одному з двох доступних слотів. У процесі записування картку, що не використовується в даний момент, можна замінити, що гарантує безперервну зйомку протягом багатьох годин. Модель також підтримує естафетне записування, що дає змогу камері після заповнення однієї картки автоматично перемкнутися на іншу.Для зручності перегляду та оперативного керування записаними відеофрагментами модель постачається разом із прикладною програмою Canon XF Utility для PC та Mac, що призначені для резервного копіювання матеріалів, редагування метаданих, збережених у MXF-файлах, попереднього перегляду та записування файлів назад на картки CF.

 • Чудова якість оптики Canon: об'єктив серії L

  Об’єктиви Canon отримали визнання більшості професіоналів у галузі телебачення за чудову роздільну здатність, відмінну контрастність та низький рівень хроматичних аберацій. Нова відеокамера XF305 оснащена об’єктивом HD Video серії L, в якому фокусна відстань 29,3 мм (в ширококутному положенні) поєднується з високою світлосилою (F1,6) та 18-кратним зумом, за рахунок чого досягається універсальність і найвища якість зйомки у всьому діапазоні зумування: від ширококутного положення до телефото.Кільця зумування та фокусування мають фізичні обмежувачі для швидкого та точного керування в ручному режимі. Незалежне кільце призначене для керування діафрагмою, а два перемикачі – для ручного керування зумом. Унікальна система Canon Instant AF здійснює швидке та точне автофокусування.Оптичний елемент з високим коефіцієнтом заломлення та надзвичайно малою дисперсією (Hi-UD), що раніше використовувався в об’єктивах Canon для телебачення, розміщено в передній частині об’єктива для усунення хроматичних аберацій. Окрім елемента Hi-UD, в об’єктиві використовується також UD-лінза (з ультранизькою дисперсією), асферична (UA) лінза з надвисоким показником заломлення та два двосторонніх асферичних елементи, що забезпечує чітке, деталізоване зображення без хроматичних аберацій.Об’єктив Canon з оптичними компонентами найвищої якості був спроектований таким чином, щоб найкращим чином доповнювати систему трьох CMOS-сенсорів Canon з горизонтальною роздільною здатністю до 1000 ліній. Новий стабілізатор зображення (IS) має три режими стабілізації: стандартний, динамічний і вдосконалений. Це дає змогу досягти вражаючих результатів при корекції тремтіння камери.

 • Простота керування, ефективність і надійність

  XF305 оснащена електронним видошукачем (1,55 млн. точок) зі 100% охопленням зображення та унікальним, винесеним вперед РК-дисплеєм із високою роздільною здатністю, який можна однаково зручно використовувати зліва та справа від поздовжньої осі камери відповідно до особистих побажань та умов зйомки. Найбільший РК-екран в цьому класі відеокамер – 10,1 см (4”), роздільна здатність 1,23 млн. точок – забезпечує безпрецедентну чіткість та ідеально підходить для зйомки HD-відео.Велику увагу приділено ергономічності нових моделей XF, при цьому були враховані побажання професіональних користувачів. Завдяки більшим кнопкам підвищилась зручність керування; для досягнення оптимального балансу ручка захоплювання розташування в центрі. Ці вдосконалення конструкції виконують роботу операторів комфортною та дають змогу використовувати відеокамери XF в найрізноманітніших ситуаціях.

 • Розширені можливості індивідуальної настройки

  В моделі XF передбачені можливості індивідуальної настройки, що підвищують ефективність та гнучкість та універсальність. Власники відеокамер можуть конфігурувати до 26 користувацьких настройок зображення, контролюючи понад 50 параметрів. Оператори також мають можливість призначити одну з 30 функцій для кожної з 13 користувацьких кнопок. Таким чином, відеокамера буде повністю відповідати їхнім персональним вимогам, умовам навколишнього середовища або стилістичним особливостям зйомки.Оператор може вибрати один із численних стандартних варіантів гама-корекції, що найкраще підходять для конкретної ситуації. Наприклад, матеріал може бути оптимізовано з урахуванням побажань замовника або з метою перенесення на плівку.Для кожної відеокамери можуть бути збережені до дев’яти варіантів користувацьких настройок зображення, включаючи три захищені стандартні настройки – VIDEO.C, CINE.V і CINE.F. Бажані настройки можна зберігати та копіювати з однієї камери на іншу за допомогою карток SDHC. Це особливо корисно для збереження стилю зйомки під час зміни камери чи для організацій, котрим потрібен єдиний набір параметрів для кількох відеокамер.Функції сповільненої та прискореної зйомки розширюють творчі можливості. Прискорена зйомка дає змогу збільшувати швидкість дії, що знімається, за рахунок записування меншої кількості кадрів за секунду. При сповільненій зйомці записується більша кількість кадрів за секунду, завдяки чому під час відтворення з нормальною частотою кадрів зображення сповільнюється. Для створення різних візуальних ефектів відеооператорам пропонується на вибір 20 значень швидкості зйомки.

 • Розширені можливості записування звуку та підключення

  Обидві моделі записують звук у форматі Linear PCM (лінійна імпульсно-кодова модуляція) з розрядністю 16 бі? і частотою дискретизації 48 кГц, забезпечуючи високу якість аудіосигналу, потрібну для професіональних цілей і телебачення. Камери оснащені вбудованим стереомікрофоном, додатково через роз’єми XLR можуть підключатися зовнішні мікрофони та інші джерела звуку.Крім того, для підключення до студійного обладнання чи інших камер в моделі XF305 передбачені вихід HD-SDI, вхід GENLOCK та вхід/вихід для тайм-коду.

 • Кодек MPEG-2, 4:2:2, 50 Мбіт/с

  Найпоширеніші формати записування використовують стискання, щоб зменшити потік даних і розмір відеофайлів Full HD до більш прийнятного рівня. MPEG-2 — професійний формат стискання, який широко підтримують виробники як апаратного, так і програмного забезпечення. Цей формат менш вимогливий до апаратного забезпечення порівняно з AVCHD.Формат стискання MPEG-2 використовує надлишок між сусідніми кадрами, які часто містять аналогічну відеоінформацію (під час переходу від одного кадру до іншого зображення незначно змінюється).Частота вибірки 4:2:2 ґрунтується на особливостях природних обмежень людського зору та дає змогу видалити надлишкову колірну інформацію без візуальної втрати якості. Як відомо, око людини чутливіше до деталей в складовій яскравості (монохромній, або Y), чим у колірній. Частота вибірки 4:2:2 ґрунтується саме схожому співвідношенні між кількістю інформації в полі яскравості (Y) та колірному. Цей тип дискретизації більш оптимальний та актуальний під час компоузингу чи кольорової корекції, тобто у випадках, коли потрібна складна обробка зображення.Модель XF305 дає змогу отримати в два рази кращу колірну деталізацію, ніж відеокамери з частотою вибірки 4:2:0, що в поєднанні з потужним процесором Canon DIGIC DV III та трьома сенсорами CMOS забезпечує неперевершену якість зображення.

 • Формат файлів MXF

  Відеокамера Canon XF305 здійснює записування у файли Material eXchange Format (MXF). MXF є відкритим промисловим стандартом, який є форматом-контейнером для обміну відео- та аудіоматеріалами по мережі передачі даних. Стандарт MXF офіційно опублікований, та отримав широке розповсюдження. Компанія Canon використовувала MXF в якості «упаковки» для кодованого потоку відеоданих MPEG-2 4:2:2 та аудіоданих в лінійному форматі PCM, котрі записують відеокамери XF305 та XF300. Ще до офіційного випуску моделі XF305 було розроблено додаткові модулі для основних пакетів ПЗ, що дозволяють найбільш популярним нелінійним редакторам (NLE) працювати з файлами MXF нових камер:- Apple — Final Cut Pro- Adobe — Premier- AVID — Media Composer- Grass Valley — EdiusІснує цілий ряд профілів, які описують те, яким чином відео- та аудіодані зберігаються у файлах MXF. XF305 використовує профіль OP1a, який є одним із версій формату MXF, що широко підтримуються, та дає змогу зберігати один потік відеоданих і два потоки аудіоданих разом із метаданими камери та користувача.Контейнер MFX зберігає метадані, які можуть містити дані користувача та камери, такі як, наприклад, інформація про вміст відеофрагмента чи місце та час зйомки. Ця функція допомагає здійснює пошук та видобування інформації з архівів або великих бібліотек вмісту.

 • Об’єктив Canon HD Video серії L

  Відеокамеру обладнано новим об’єктивом, який поєднує в собі багаторічний досвід компанії Canon у цій галузі. Наші спеціалісти прагнули досягнути максимально високої якості HD-об’єктива та в той же час забезпечити оптимальний розмір і вагу для комфортної відеозйомки з рук.В об’єктиві знайшли своє втілення передові оптичні технології, що створені компанією Canon, кожна з яких значно розширює його користувацькі якості. Скло Hi-UD (високий коефіцієнт заломлення, надзвичайно мала дисперсія) допомагає усунути хроматичні аберації (CA) та зменшити загальний розмір об’єктива; елементи UD (надзвичайно мала дисперсія) забезпечують подальше усунення хроматичних аберацій, зокрема, в довгофокусному режимі; елементи UA (асферичні лінзи з надвисоким показником заломлення) дають змогу досягнути менших габаритів і ваги та у поєднанні зі стандартними асферичними елементами дозволяють отримати зображення з надвисокою роздільною здатністю. Новий об’єктив містить загалом 17 елементів у 14 групах, включаючи п’ять асферичних, і має колосальну світлосилу (f1,6 – f2,8 у всьому діапазоні 18-кратного зумування), залишаючись при цьому надзвичайно компактним.Суттєве збільшення довговічності забезпечують металева ірисова діафрагма (шість пелюсток) та три скляних фільтри ND. Об’єктив також оснащений покращеною системою оптичної стабілізації зображення.Поєднання перелічених технологій гарантує високу якість зйомки та встановлює нові стандарти в цьому сегменті продукції.

 • Система оптичної стабілізації зображення

  Об’єктив моделі XF305 має удосконалену систему оптичної стабілізації зображення, розроблену спеціально для зйомки з рук чи під час руху. Розпізнавання руху здійснюється за допомогою датчиків кутової швидкості, а датчики зображення визначають його вектор. Поєднання цих функцій дало змогу покращити компенсацію тремтіння камери.Передовий оптичний стабілізатор зображення (OIS) Canon має три режими стабілізації.Динамічний Градус кутової корекції змінюється залежно від положення зуму. Цей режим забезпечує максимальну компенсацію тремтіння рук оператора під час ширококутної зйомки і розроблено спеціально для корекції ефектів, що найчастіше виникають під час руху.Стандартний Постійний кут стабілізації у всьому діапазоні зумування забезпечує максимальну гнучкість у роботі.Удосконалений Розроблено з метою усунення вібрації під час зйомки в режимі телефото.

 • CMOS-сенсор Canon Full HD

  Сьогодні, після багатьох років розвитку та вдосконалення технологій, компанія Canon володіє багатим досвідом розробки та виробництва сенсорів зображення за технологією CMOS. У 2006 році інвестиції Canon у внутрішньо корпоративні дослідження та розробки привели до створення першого сенсора CMOS для відеозйомки високої чіткості.Постійні зусилля, направлені на вдосконалення цієї провідної галузі технології, дали змогу компанії Canon розробити нову систему трьох 1/3-дюймовых сенсорів CMOS. Число ефективних пікселів кожного сенсора під час відеозйомки Full HD становить 2,07 мегапікселя (1920 пікселів по горизонталі х 1080 пікселів по вертикалі). Кожен сенсор уловлює один з трьох основних кольорів, забезпечуючи надзвичайну точність кольоропередачі, широкий динамічний діапазон і низький рівень шумів.Порівняно з традиційними сенсорами CCD CMOS мають багато переваг під час зйомки HD. Ці сенсори забезпечують багатоканальне зчитування інформації, що означає швидшу обробку даних високої чіткості. Технологія CMOS дає змогу інтегрувати допоміжні системи обробки сигналу на кристал мікросхеми сенсора зображення, що забезпечує підвищення ефективності обробки сигналу. Кожен сенсор Canon CMOS Full HD має вбудовану систему усунення шумів та підсилення сигналу. Порівняно з CCD сенсор CMOS відрізняється меншим енергоспоживанням, а також нижчим рівнем тепла, що виділяється, що збільшує термін дії акумулятора. Крім цього, на відміну від сенсорів на основі технології CCD, CMOS дає змогу уникнути «змазування» зображення по вертикалі, що викликане накладенням сусідніх пікселів. Цей ефект можна спостерігати, коли в кадрі присутні кілька яскраво освітлених областей.Швидкість зчитування кожного сенсора CMOS удвічі вища за звичайну, що зменшує перекіс зображення, який, зазвичай, виникає під час зйомки об’єктів, що швидко рухаються.*

 • Програмне забезпечення Canon XF Utility

  Комплект поставки відеокамери XF305 включає програмне забезпечення Canon XF Utility для роботи зі знят?м відеоматеріалом. Відеокліпи легко ідентифікувати завдяки ескізам зображень і відтворити на відповідній швидкості, навіть якщо зйомка виконувалась у прискореному або сповільненому режимі. Крім того, можна переглянути та відредагувати записані метадані. Потім вибрані кліпи можна скопіювати та відправити в архів. Програмне забезпечення Canon XF Utility представлене у версіях як для Windows, так і для Mac.* не застосовується для прогресивних режимів 1080