Компанія Canon прагне досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2050 року

Canon_Carbon Emissions_Infographics
1526_Energy Tree_Sustainability Pavilion_

Внесок у низьковуглецеве майбутнє

Компанія Canon працює над скороченням викидів CO2 в усіх сферах своєї діяльності

Ми всі відчуваємо на собі руйнівний вплив зміни клімату, особливо через глобальне збільшення кількості стихійних лих, спричинених екстремальними погодними явищами. Настав вирішальний момент, коли всі повинні діяти.

Наша мета — захистити навколишнє середовище шляхом зменшення впливу нашої продукції на нього. Ми прагнемо скоротити викиди CO2 в атмосферу на всіх етапах виробництва, починаючи із закупівлі та використання сировини й комплектуючих та закінчуючи операційною діяльністю на виробничих об’єктах і логістикою.

Досягнення нульового рівня викидів вуглецю

Ми прагнемо досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2050 року.

Нульовий рівень викидів досягається у тому випадку, коли кількість вуглецю, що викидається в атмосферу, не перевищує кількість вуглецю, яка видаляється з атмосфери.

Щоб досягти цієї мети, ми активно скорочуємо викиди парникових газів. Ми проводимо кількісну оцінку викидів протягом усього життєвого циклу продукції, щоб скоротити викиди на кожному етапі.

Наша мета — щороку скорочувати викиди CO2 протягом життєвого циклу нашої продукції на 3%. Якщо нам удасться підтримувати цей показник, то до 2030 року викиди скоротяться приблизно на 50% порівняно з 2008 роком.

Наразі ми перебуваємо на шляху до досягнення цієї мети: у період з 2008 по 2022 роки середнє зниження викидів становило 4,1%. Сукупне скорочення викидів з 2008 року становить 43%.

GREEN

Підтвердження наших цілей

З 2008 року ми досягли значного прогресу в досягненні цієї та інших цілей, поставлених перед компанією. Наші зобов’язання ніколи не змінювалися. Ми на постійні основі проводимо регулярний аналіз наших довгострокових цілей, щоб переконатися, що наш внесок відповідає нашій меті — сприяти розвитку низьковуглецевого суспільства та досягненню нульового рівня викидів до 2050 року.

Недостатньо просто аналізувати власні прогнози та досягнення, необхідно мати цілі, розроблені відповідно до останніх даних кліматичних досліджень і вимог, необхідних для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди. Саме тому ми подали заявку на підтвердження в рамках ініціативи SBTi (Science Based Targets initiative).

Розуміння цифр, що стоять за нашими цілями

Canon застосовує у своїй діяльності як цільовий показник інтенсивності викидів, так і показник абсолютного скорочення викидів.

Наш цільовий показник інтенсивності передбачає скорочення викидів, орієнтоване на життєвий цикл нашої продукції. Ми поставили за мету скоротити до 2030 року викиди CO2 на 50% порівняно з рівнем 2008 року впродовж усього життєвого циклу продукції. Під цим ми розуміємо процес розробки, виробництва, доставки та використання продукції споживачем.

Цільовий показник абсолютного скорочення викидів враховує загальний обсяг викидів підприємства, наприклад, робота офісів, транспорт, яким користуються наші співробітники, способи енергозабезпечення та робота виробничих об’єктів, а також ланцюги поставок.

Для отримання сертифіката SBTi ми маємо вказати цільовий показник абсолютного скорочення викидів з базовим показником за період не раніше 2015 року щодо загальних викидів компанії.

Ми прагнемо скоротити абсолютний показник викидів парникових газів у сферах 1 і 2 на 42% та абсолютний показник викидів парникових газів у сфері 3 (категорії 1 і 11) на 25% до 2030 року порівняно з базовим 2022 роком, відповідно до критеріїв SBTi.

Наші заходи зі скорочення викидів та загальні цілі не змінилися, і ми, як і раніше, прагнемо зменшити свій вплив на навколишнє середовище та досягти нульового рівня викидів до 2050 року.

CDP

Нашу компанію було внесено до списку «А» організації CDP

У 2023 році Canon отримала оцінку «A» у сфері зміни клімату від CDP. Це втретє, коли нашу компанію було включено до найавторитетнішого списку «А», який охоплює 2 % найкращих компаній у цій категорії.

CDP — це міжнародна екологічна некомерційна організація, яка оцінює ініціативи великих компаній і організацій у всьому світі щодо вирішення екологічних проблем.

Перехід на відновлювані джерела енергії

82% електроенергії на наших підприємствах в Європі виробляється із відновлюваних джерел

Ми максимально використовуємо відновлювані джерела енергії на наших підприємствах в Європі й продовжуємо розширювати їхнє застосування з метою зниження викидів CO2.

У 2021 році 45% загальних потреб енергії нашої компанії в Європі припадало на електроенергію. З них 82% було отримано із відновлюваних джерел. На нашому виробничому об’єкті у місті Пойнг, Німеччина, використовується 100% відновлюваної енергії.

Наша нова штаб-квартира в регіоні EMEA, а також штаб-квартири у Великобританії та Ірландії отримали оцінку BREEAM* Excellent за енергоефективне проектування та використання відновлюваних джерел енергії. Завдяки новій системі BMS і фотоелектричним панелям на даху нам вдалося досягти зниження споживання енергії майже на 50%.

У нашій будівлі у місті Венло, Нідерланди, використовується система теплових насосів, ефективні системи зберігання гарячої та холодної води, а також світлодіодне освітлення з метою зменшення енергоспоживання. Крім того, на обох об’єктах встановлені сонячні батареї та зарядні станції для електромобілів.

Ми прагнемо максимально використовувати відновлювані енергоресурси як ефективне джерело енергії задля досягнення нульового рівня викидів CO2 до 2050 року.

Докладніша інформація

Більш детальну інформацію про наші глобальні зусилля зі зниження впливу на навколишнє середовище можна знайти на сторінках нашого веб-сайту: