Canon EOS 5D Mark IV with Dual Pixel RAW

Dual Pixel RAW

Що таке «Dual Pixel RAW»?

Dual Pixel RAW — це інноваційна технологія Canon, що передбачає використання обох фотодіодів на CMOS-сенсорі автофокусування Dual Pixel із роздільною здатністю 30,4 МП камери EOS 5D Mark IV.

Canon EOS 5D Mark IV sensor with Dual Pixel RAW

Принцип роботи

Пікселі сенсору Dual Pixel складаються з двох фотодіодів. Завдяки такій конструкції сенсор може приймати від об’єкта сигнали A та B й виявляти будь-який зсув фаз між ними, що дає змогу досягати фокуса за технологією Dual Pixel AF. Під час зйомки сенсор отримує дані зображення з двох об’єднаних сигналів зображення (A та B). Таким чином, для фокусування та зйомки зображень використовується один сенсор. 


Під час зйомки у форматі Dual Pixel RAW в одному файлі формату RAW зберігається два зображення. Одне зображення складається з даних, отриманих від об’єднаних сигналів зображення A+B, а інше містить лише дані сигналу А. Отже, файли Dual Pixel RAW містять не тільки звичайне зображення, а й усі виміряні дані про зміщення об’єкта, а також відомості про відстань до об’єкта, отримані шляхом інтерполяції. Оскільки файл Dual Pixel RAW містить два зображення, його розмір удвічі більший, ніж звичайних зображень формату RAW. 


Функція Dual Pixel RAW Optimizer в програмному забезпеченні Canon Digital Photo Professional дає змогу використовувати дані Dual Pixel, записані в режимі Dual Pixel RAW, щоб мікрокоригувати положення максимальної різкості з використанням інформації про глибину, що міститься у файлі.

Canon EOS 5D Mark IV sensor Dual Pixel RAW

Мікрокоригування зображення

Коли зображення не досить різке на певних ділянках, наприклад в області очей об’єкта, його можна скоригувати, відновивши різкість на потрібній ділянці.

Зміщення боке

Технологія Dual Pixel RAW дає змогу відкоригувати положення областей поза фокусом (боке), щоб поліпшити композицію, наприклад розфокусувати предмети, які відволікають увагу від об’єкта.

Зменшення ореолів

На відміну від відблиску об’єктива, який іноді використовується для створення ефекту зниженої контрастності й тьмяності об’єкта, ореоли — це небажані ефекти, що виникають через внутрішнє відбиття світла в об’єктиві. Цей ефект можна контролювати за допомогою технології Dual Pixel RAW й звести його до мінімуму ретельним коригуванням.

Найкращі результати

Щоб максимально ефективно використовувати технологію Dual Pixel RAW, потрібно точно налаштувати параметри зйомки EOS 5D Mark IV. Щоб отримати найкращі результати, знімайте з фокусною відстанню об’єктива принаймні 50 мм, діафрагмою щонайбільше f/5.6 і значенням чутливості не більше 1600 одиниць ISO.

Ефекти можуть відрізнятися залежно від формату (портретний або вертикальний), тому, щоб отримати найкращі результати, знімайте з такими параметрами:

Фокусна відстань

Відстань до об’єкта

50 мм

1–10 м

100 мм

2–20 м

200 мм

4–40 м