Якість зображення — EOS-1D X Mark II

Якість, деталізація та діапазон

Роздільна здатність, чутливість і діапазон — тепер усе під контролем.

hero.jpg
sensor

Повнокадровий CMOS-сенсор 20,2 МП

Розроблений і виготовлений компанією Canon, повнокадровий CMOS-сенсор 20,2 МП знижує рівень шуму за високої й низької чутливості ISO. У цьому унікальному сенсорі мікролінзи розташовані щільно, без проміжків, що забезпечує високу якість зображення за будь-яких умов зйомки. Щільне розташування мікролінз запобігає втраті світла, яке потрапляє на кожен піксель: усі промені, що падають на сенсор, спрямовуються вниз до пікселів. Таким чином збирається більше світла та покращується співвідношення «сигнал/шум».

Завдяки збільшенню розміру в пікселях для записування (порівняно з камерою EOS-1D X) сенсор 20,2 МП камери EOS-1D X Mark II розширює можливості кадрування зображення, зберігаючи винятковий рівень деталізації. У той же час збільшений інтервал експозицій дає змогу створювати композиції з надмірною або недостатньою витримкою без суттєвої втрати деталей.

high_iso.jpg

ISO 51 200

Висока чутливість ISO

Світлочутливість відіграє велику роль у будь-якому професійному середовищі, а підвищена гнучкість показника ISO особливо корисна для зйомки в умовах недостатнього освітлення або в сутінках. Максимальна власна чутливість ISO камери EOS-1D X MARK II дорівнює 51 200, але її можна підвищити до ISO 409 600 для зйомки за дуже поганого освітлення. І це ще не все. Навіть в автоматичному режимі ISO можлива витримка до 1/8000 с, тоді як експокорекція доступна в ручному режимі.

eos-1d-x

Корекція аберації об’єктива засобами камери

У перших моделях EOS-1D X було передбачено функції корекції світлосили та хроматичних аберацій, і функція корекції спотворень з’явилася вже в моделі EOS 7D Mark II. Поліпшені версії цих вбудованих засобів обробки реалізовано в моделі EOS-1D X Mark II. Крім того, ця камера вирізняється новою функцією корекції дифракції, яку можна застосовувати до зображень у форматі JPEG під час зйомки. Ця функція дає змогу працювати з меншою діафрагмою, не погіршуючи якість зображення через дифракцію.

Раніше для цього потрібно було реєструвати дані для корекції аберації об’єктива за допомогою службової програми EOS Utility1. Однак у камері EOS-1D X Mark II вже є2 інформація про яскравість на периферії знімка, а також дані для корекції хроматичної аберації та спотворень, тож немає потреби виправляти аберації об’єктива для зображень у форматі JPEG на комп’ютері. Крім того, ця функція приймає дані для корекції аберації від будь-яких моделей об’єктивів, які містять такі дані, тож тепер їх не потрібно реєструвати за допомогою службової програми EOS Utility.

1 Дані для корекції аберації об’єктива не потрібні для корекції дифракції.

2 У деяких об’єктивів немає даних для корекції аберації.

Вбудована функція Digital Lens Optimizer (Цифровий оптимізатор об’єктива)

eos-1d-x

У програмному забезпеченні Digital Photo Professional, яке компанія Canon розробила для камери EOS-1D X, можна коригувати різні аберації об’єктива та зображення. У моделі EOS-1D X Mark II ці функції корекції вбудовані в камеру разом із окремою функцією цифрової оптимізації об’єктива.

Функція Digital Lens Optimizer (Цифровий оптимізатор об’єктива) імітує роботу об’єктива: за допомогою певних математичних функцій здійснюється реплікація кожного етапу проходження світла оптичним шляхом. На основі цієї інформації функція Digital Lens Optimizer (Цифровий оптимізатор об’єктива) коригує деякі типові оптичні аберації та втрату роздільної здатності, спричинену низькочастотним фільтром камери. Для цього до кожного знімка застосовується обернена функція, що дає змогу надати зображенню природного вигляду. Таким чином створюються деталізовані високоякісні зображення, а фотографи отримують гнучкі можливості для роботи з великими й малими діафрагмами, не турбуючись про аберації та дифракції.

Корекцію аберацій об’єктива можна застосовувати до файлів JPEG під час зйомки зображень, натомість функція Digital Lens Optimizer (Цифровий оптимізатор об’єктива) використовується в процесі оброблення файлів RAW за допомогою камери.

Стиль зображення з чіткими деталями

menu

menu

Камера EOS-1D X Mark II успадкувала стиль зображення «Деталі», розроблений для камер EOS 5DS і EOS 5DS R. У цьому режимі можна максимально збільшити кількість деталей, які здатен зафіксувати 20,2-мегапіксельний сенсор камери. Ця настройка визначає пріоритет діапазону тонів і підкреслює дрібні деталі. Стиль «Деталі» призначено для зображень, які використовуються безпосередньо з камери, без додаткової обробки та монтажу.

Для стилю зображення «Деталі» передбачено три регульовані параметри різкості, що дає змогу точніше настроювати різкість файлів JPEG за допомогою камери. Ці параметри схожі на настройки фільтра Unsharp Mask (Нерізке маскування) в Adobe Photoshop і програмному забезпеченні Canon DPP.

Положення повзунка «Інтенсивність» визначає ступінь збільшення різкості країв зображення. Положення повзунка «Чіткість» визначає розмір деталей, різкість яких збільшується. Щоб зробити різкішими найдрібніші деталі, перемістіть його ліворуч. Положення повзунка «Поріг» визначає, контраст фрагмента зображення, який можна вважати краєм, різкість якого потрібно збільшити. За низьких значень цих параметрів різкішими можна зробити навіть невиразні краї.

Автоматичний баланс білого: пріоритет оточення та пріоритет білого

2.1.6 part 1

2.1.6 part 2

Камера EOS-1D X Mark II має дві настройки автоматичного балансу білого, що уможливлює різні підходи до зйомки зі штучним освітленням. Пріоритет оточення дає змогу зберегти більше теплих відтінків від штучних джерел світла, щоб відтворити атмосферу сцени (таку ж функцію виконує традиційна настройка автоматичного балансу білого на інших камерах EOS). Натомість використання пріоритету білого усуває більшість теплих відтінків від світла лампи розжарювання та дає змогу отримати зображення здебільшого з нейтральними кольорами.