The EOS 5D Mark IV captures a wedding in low light

Джефф Аскоф

Одружені на небесах

Широко відомий весільний фотограф і посол Canon Джефф Ескоф разом зі своєю дружиною та партнером зі зйомок Сарою розповідають, як визначні технічні досягнення камери EOS 5D Mark IV допомогли їм віднайти нові та цікаві підходи до весільної фотографії.

Джефф і Сара Ескофи помічають найдрібніші деталі. Удостоєні багатьох нагород фотографи з Великобританії здобули добру репутацію майстрів репортажної зйомки за винятково прекрасні й деталізовані зображення.

Тож, коли нещодавно в Джеффа й Сари з’явилася нагода випробувати досерійний зразок 5D Mark IV на весіллі в Румунії, вони загорілися бажанням перевірити якість цифрових зображень, отриманих за допомогою CMOS-сенсора 30,4 МП. Чи відмовилися вони б від своїх «робочих конячок» 5D Mark III і 6D заради неї? Їм знадобилося близько хвилини, щоб усвідомити, що підхід до формату RAW докорінно змінено...

«Файли були дивовижні, — зазначає Джефф. — Коли я вперше відтворив зображення на екрані, Сара подумала, що я вже обробив їх. Я не сумнівався, що це були зображення JPEG. І я подумав, що взагалі немає потреби записувати RAW, адже JPEG-файли були бездоганні. Приємні відтінки шкіри, значно плавніші переходи від світлих до дуже світлих тонів. Тож я міг зберегти значно більше деталізації тіней, не залишаючи шумів. Динамічний діапазон набагато ширший».


Проблеми освітлення

Весільна зйомка відбувалася на відкритому повітрі в умовах непостійного та контрастного світла. За 38-градусної спеки випробування було надскладним не тільки для обладнання, а й для самого фотографа.

«Освітлення були жахливе, — згадує Джефф. — Ми із Сарою знімали під сонцем майже весь день. Усе було залите яскравим нерівним світлом, тому контрасту дуже бракувало. У мене сяйнула думка, що EOS 5D Mark IV, особливо з новим об’єктивом EF 24-105mm f/4L IS II USM, блискуче подолає ці перешкоди. Я відразу ж відчув упевненість».

У ту мить Сару теж приголомшила продуктивність камери. «Я не дуже технічно підкована, — зазначає вона, — тож мені потрібна камера, що знімає так, як мені потрібно, і коли це потрібно. Джефф налаштовує камери відповідно до нашого стилю зйомки, а потім залишає мені достатньо часу закарбувати особливі моменти.

Я помітила величезні відмінності у фокусуванні, особливо за слабкого освітлення. Тоді як із 6D треба було докласти зусиль, щоб отримати різке зображення, 5D Mark IV відразу ж зафіксувала фокус і не відпускала його, навіть коли гості починали рухатися. Для мене це надзвичайна перевага.

Мені відразу сподобалося працювати з EOS 5D Mark IV. До того ж, вона зовсім не громіздка або важка. Хоча я вже звикла до EOS 6D в роботі, я відразу зрозуміла, що перейду на цю нову модель, щойно вона з’явиться в продажі».

Джеффу сподобався об’єктив не менш ніж сама камера. Для весільного фотографа це бездоганне поєднання. «Об’єктив сам по собі — просто фантастичний, — захоплено каже він. — Це зовсім не той об’єктив, що використовувався в попередній моделі. Грандіозна зміна!»

Він продовжує: «Останнім часом під час весільної зйомки нас просять знімати довше та більше, тож ми намагаємося носити із собою менше приладдя. Я люблю об’єктиви зі змінною фокусною відстанню, але в них є одна проблема: наприкінці дня чутливість ISO спадає, тож для цього доводиться підключати швидкий преміум-об’єктив. Завдяки високій чутливості ISO з камерою 5D Mark IV ви отримаєте додаткову ступінь, що є вирішальною перевагою під час зйомки з діафрагмовим числом f/4. Я можу знімати цілий день тільки з цим одним об’єктивом, якщо тільки мені не потрібні ефекти глибини різкості. Особисто я відчуваю себе так, ніби можу виконати будь-яке завдання тільки з однією цією камерою з цим об’єктивом. З нею я можу більше зосередитися на роботі, не відволікаючись на змінення об’єктивів, тож працюю впевненіше. Це виняткова стабілізація та зовсім новий рівень різкості».

"Це зовсім не той об’єктив, що використовувався в попередній моделі. Грандіозна зміна!"

Суцільна перевага

Щоб ретельно порівняти характеристики 5D Mark IV та 5D Mark III, Джеффу знадобилося вимкнути всі функції. «Я вимкнув усі автоматичні виправлення, навіть Digital Lens Optimizer, щоб отримати зображення без прикрас. Безсумнівно, ця камера значно краща в усіх відношеннях. Вона легша, а це важливо для камери, яку потрібно використовувати весь день, знімаючи з двома картками пам’яті та не переймаючись обмеженнями буферної пам’яті. Крім того, ця швидка й чутлива камера — ідеальний супутник».

У моделі EOS 5D Mark IV з’явилася підтримка Wi-Fi. Саме цієї популярної функції дуже бракувало Джеффу. «Wi-Fi розширює можливості весільного фотографа, — роздумує він. — Зараз багато говорять переваги онлайнових платформ для весільних фотографій, адже вони дають змогу відтворювати відзнятий на весіллі матеріал просто на екрані камери. Це поки щось нове, але з 5D Mark IV ви зможете задовольнити навіть таку забаганку клієнта».

Ефективне фокусування

Крім високої якості файлів, Джефф високо оцінив можливість швидкого фокусування. «Здебільшого я використовую фокусування за центральною точкою, і на 5D Mark IV це можна робити помітно швидше, ніж на моделі покоління III. Під час весілля я фотографував дівчину, що в сутінках спускалася сходами ніби до мене. Усі чотири чи п’ять зображень були різкі, адже я відстежував її фокусом. Було в них щось таке, чого б я не вловив за допомогою старої камери. Це було ніби одкровення».

Крім того, Джеффу сподобалося те, як легко було налаштовувати й використовувати камеру 5D Mark IV, порівняно з його моделлю Mark III. «Усі налаштування меню інтуїтивно зрозумілі та зручні, як і в попередній моделі. Я запросто налаштував камеру для свого стилю роботи».

"Навіть не знаю, як тепер повернутися до своєї старої EOS 5D Mark III."

«Навіть не знаю, як тепер повернутися до своєї старої EOS 5D Mark III, — зазначає він. — Коли камера з’явилася п’ять років тому, я подумав, що її можливостей вистачить мені на ціле життя. А тепер навіть їх поліпшено в цій новій моделі! Цей величезний крок уперед можна усвідомити тільки на власному досвіді. Щойно ви візьмете до рук цю камеру, ви не захочете її відпускати!»

«Ви не пізнаєте EOS 5D Mark IV, доки не почнете користуватися нею. Для мене це найкраща камера».

Історії речників

Canon Ambassador Lorenzio Agius uses EOS 5D Mark IV

Натхнення

Дізнайтеся, як фотокамера EOS 5D Mark IV розкриває себе в руках професійних фотографів

Докладніше