corgi runs through grass

Зйомка об’єктів у русі з масштабуванням

Мистецтво фотографії полягає у фіксації неповторних моментів. Ви маєте поринути у гру, мчати за сноубордистами або балансувати, намагаючись уловити момент, коли серфінгіст опановує хвилю. Але якщо добре підготуватися, не доведеться надто поспішати.

Щоб точно отримати вдалі кадри за допомогою телеоб’єктива або трансфокатора, налаштуйте камеру заздалегідь. Коли події наближатимуться до апогею, ви зможете повністю зосередитися на них, не переймаючись настройками й фокусуванням.

Камери смартфонів не забезпечують належної якості зображення в разі масштабування або деталізованої зйомки динамічних сцен. Цифрові дзеркальні, а також бездзеркальні та покращені компактні камери дають змогу наблизитися до виру подій і отримати значно кращу якість і керованість при динамічній зйомці завдяки точному масштабуванню за допомогою телеоб’єктива.

Коротка витримка — обов’язкова умова динамічної зйомки

Для фотографування об’єктів у русі витримка — найважливіша річ. Якщо вона завелика, ви отримуватимете розмиті знімки, які одразу ж видалятимете.

Тож, застосовуючи цифрову дзеркальну фотокамеру, виберіть витримку 1/125 секунди або коротшу. Часто встановлюють витримку 1/500 секунди та навіть меншу — залежно від швидкості руху об’єкта.

Щоб за короткої витримки забезпечити потрапляння достатньої кількості світла в камеру, потрібно настроїти широку діафрагму (мале діафрагмове число, наприклад f/2.8). За широкої діафрагми та короткої витримки утворюється глибина різкості, тобто об’єкт виділяється на м’якому, розмитому фоні. Або ж, якщо на камері можна налаштувати чутливість ISO, спробуйте збільшити її, наприклад, від 400 до 800, щоб зробити сенсор чутливішим до світла.

Серійна зйомка

У спорті, зокрема в річковому серфінгу, події відбуваються дуже швидко, і ваша камера має бути готова до цього. Скористайтеся режимом безперервної, тобто серійної зйомки, щоб зробити багато знімків і збільшити ймовірність отримання ідеального кадру. Цей режим доступний на більшості камер і на деяких смартфонах.

Безперервне фокусування

Якщо ви маєте цифрову дзеркальну камеру, імовірно, на ній настроєно звичайне фокусування. Це означає, що половинне натискання кнопки затвора дає змогу зафіксувати фокус, а повне — зробити знімок. Але для зйомки динамічних або масштабованих кадрів спробуйте безперервне фокусування в режимі стеження («Слідкуюче автофокусування» або «Слідкуючий АФ» на камерах Canon). У цьому режимі камера може автоматично змінювати фокус, щоб відстежувати об’єкт, що рухається, тому легко отримати різкі й деталізовані знімки.

Майстер кадрування із зумом Canon

При масштабуванні, особливо на значній фокусній відстані, ви настільки сильно наближаєтесь до об’єкта, що можете легко його випустити з поля зору. Компанія Canon розробила інтелектуальний метод, щоб вирішити цю проблему.

Майстер кадрування із зумом, доступний на певних компактних камерах Canon PowerShot із великим коефіцієнтом масштабування, дає змогу тримати об’єкти в полі зору, зменшуючи масштаб, коли вони наближаються до краю кадру. А у випадку попадання об’єкта в центр кадру камера знов виконує наближення. Цей метод надасть вам можливість використовувати масштабування максимально ефективно без втрати перспективи чи об’єкта.