silhouette of surfer on wave

СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Зйомка водних видів спорту

Серфінг, справ по річці та інші водні види спорту — чудове джерело для захоплюючих знімків. Для досягнення високих результатів у світі пригод, складних прийомів, стрибків, поворотів й швидкості необхідні зусилля й терпіння. Ми підготували кілька порад, що допоможуть вам робити кращі знімки й друкувати результати своєї роботи.

  • Використання спортивного режиму
  • Зменшення небажаного розмиття
  • Використання режиму пріоритету витримки (Tv)
  • Використання зони автофокусування
  • Зйомка руху за допомогою швидких об’єктивів
  • Параметри якості зображення
  • Зйомка рухомих об’єктів
  • Правильна демонстрація своїх знімків
Незалежно від того, де саме ви збираєтеся знімати: серед величезних хвиль, на березі місцевого озера чи на пляжі, завжди звертайте увагу на оточення й дбайте про безпеку — свою та всіх, хто поряд. Щоб дізнатися більше, читайте далі.

Щоб зберегти свою камеру в безпеці біля води й на пляжі, використовуйте спеціальні водонепроникні футляри від Canon. Із цими твердими футлярами ви зможете знімати під водою на глибині 40 метрів, а пісок і бризки не будуть для вас проблемою. Футляри також обладнані герметичними кнопками, тож ви зберігаєте доступ до всіх функцій своєї камери.

Радимо розпочинати зйомку з повністю зарядженим акумулятором і вільною карткою пам’яті, щоб вам не доводилося зайвого разу розкривати футляр. Позбавитися вологи допоможуть кілька пакетиків із сілікагелем всередині футляра.

Якщо ви не плануєте занурюватися під воду, скористайтеся блендою, щоб мінімізувати відблиски, а також захисним фільтром, щоб пісок не пошкодив ваш об’єктив.

Зйомка динамічних сюжетів у спортивному режимі

Динамічні види спорту краще за все знімати в режимі, коли налаштування камери оптимальні для відстеження й фотографування рухомих об’єктів. Поверніть диск перемикання режимів у спортивний режим або ввімкніть SCN і виберіть спортивний режим на РК-дисплеї (якщо він є у вашій камері).

У спортивному режимі скорочена витримка затвора, що допомагає «заморозити» рух. У цьому режимі параметри автофокусування камери також налаштовуються для кращого відстеження рухомих об’єктів.

Для отримання найкращих результатів натискайте кнопку затвора наполовину й тримайте на ній палець, щоб активувати фокус, перш ніж об’єкт опиниться в ідеальному місці для знімка. У спортивному режимі камера також налаштована для безперервної високошвидкісної зйомки, тобто вона робить серію знімків, поки ви утримуєте кнопку затвора. Якщо ви часто знімаєте рухи, картка пам’яті з високою ємністю й швидкістю запису допоможе максимізувати кількість кадрів, що можна зробити послідовно.

Порада: у спортивному режимі часто буває краще за все створити кілька кадрів, зняти палець із кнопки й вибрати новий об’єкт.

Зменшення небажаного розмиття: стабілізатор зображення

Довші варіооб’єктиви зі стабілізацією зображення дозволяють зменшити ефект від тремтіння камери, але коли ви рухаєте камеру слідом за об’єктом, стабілізатор працює не так ефективно. Спробуйте знайти перемикач режимів 1 і 2 збоку об’єктива: якщо він є, виберіть режим 2. Деякі об’єктиви автоматично перемикаються до режиму 2, коли визначають панорамування.

Швидкий рух часто краще за все знімати з короткою витримкою. Установіть витримку затвора на рівні 1/500 с або швидше. Для зйомки крапель води може знадобитися витримка 1/2000 с. Захопившись динамікою та сюжетом, можна не помітити зміни в освітленні, і коли витримка затвора дуже швидка, об’єктиву може не вистачати власної швидкості для створення доброї експозиції. Швидким вважається об’єктив з більшою максимальною апертурою (малим значенням f), що здатний захопити більше світла за короткої витримки, щоб добре зафіксувати рух. Забезпечити оптимальну експозицію допоможе режим автоматичного ISO або користувацька функція безпечного зсуву з ISO.

Використання зони автофокусування

У камер EOS кілька точок фокусування, які розташовані по всьому кадру, і камера зазвичай фокусується на об’єкті, що найближчий до вас. Щоб знати точно, де саме в кадрі камера сфокусується, спробуйте вибрати меншу групу точок фокусування й зробіть так, щоб усі вони були на об’єкті зйомки.

Це потребує певних навичок, але результати себе виправдовують. Для більшості об’єктів, що швидко рухаються, однієї точки фокусування недостатньо для чітких знімків, тому що система автофокусування буде упускати об’єкт у кадрі. Можливість вибору точок автофокусування доступна лише в режимах творчої зйомки: P, Tv, Av або M.

Зйомка руху за допомогою швидких об’єктивів

Професійні спортивні фотографи Canon часто використовують білі об’єктиви серії L, які забезпечують максимальну апертуру й можуть збільшувати далекі об’єкти в кадрі.

Вибір об’єктива залежить від вашої дистанції до об’єкта зйомки. Що ви далі, то довший об’єктив вам потрібен, хоча надширококутний кадр також може стати дуже цікавою альтернативою.

Схожі статті
What settings are best for shooting water sports?

ФОТОГРАФУВАННЯ ВОДНОГО СПОРТУ

Які параметри найкращі для зйомки водних видів спорту?

Якщо вам цікава зйомка спортивних подій, але ви не можете знайти доступні об’єкти, які б були основою чудових зображень, зверніть увагу саме на водні види спорту.

Zoom in and capture fast action

ЗЙОМКА ОБ’ЄКТІВ, ЩО РУХАЮТЬСЯ

Зйомка об’єктів у русі з масштабуванням

Мистецтво фотографії полягає у фіксації неповторних моментів. Але якщо добре підготуватися, не доведеться надто поспішати.

Не забувайте знімати натовп

Із потужнішим збільшенням ви отримуєте можливість знімати об’єкти, що розташовані далеко від вас. Але можна скористатися й іншим підходом і зробити панорамний кадр, де видно і учасників, і глядачів. Ви можете помітити, що лише мала частина фотографій у газетах містять великий план, а інші — це кадри спортивних подій у контексті, де видно й місце, й натовп глядачів.

Параметри якості зображення

Коли ви знімаєте у форматі JPEG (а не RAW), камера здатна зробити набагато більше кадрів в одній серії. Вони також значно швидше записуються на карту пам’яті.

Поєднуйте фотографії з короткими відеокліпами

Хоча вас, можливо, більше цікавлять саме фотографії, кілька коротких відеозаписів допоможуть краще продемонструвати сюжет. У багатьох камер є спеціальна кнопка для записування відео, щоб не доводилося перемикати режими. У соціальних мережах зазвичай можна публікувати і фотографії, і відео.

Відеозйомка

Прибувши на місце подій, зробіть кілька знімків з широким кутом, щоб визначити сцену. Це дозволяє суттєво зменшити потребу в налаштуванні масштабу під час зйомки. Часто краще буває зробити паузу, змінити композицію, налаштувати кадр і масштаб, а потім продовжити записування. Деякі моделі LEGRIA підтримують режим Full HD зі швидкістю 50 кадрів на секунду, що дозволяє плавніше записувати рух — це ідеально для зйомки спортивних подій, тож використовуйте це налаштування, якщо воно у вас є.

Звук подій також може бути корисним, але зауважте, що посеред натовпу ви, швидше за все, записуватимете саме шум натовпу, тож поекспериментуйте з аудіорежимами, щоб вибрати той, де такий шум є мінімальним.

Замість зйомки з одного місця на штативі краще рухайтеся з камерою паралельно з подіями. Це простіше робити з ширококутним об’єктивом. Якщо на полі кілька учасників один за одним, спробуйте скористатися різними налаштуваннями масштабу для зйомки кожного з них. Пам’ятайте, що далекі об’єкти збільшуються, коли наближаються до вас, тож установіть такий масштаб, щоб об’єкт цілком потрапляв у кадр навіть із найближчій відстані.

Під час редагування радимо вибирати для спортивних сюжетів швидкі динамічні звукові доріжки. Додання звуку, який ви записали на місці подій, також зробить ваші відеокліпи більш вражаючими.

Правильна демонстрація своїх знімків

Для друку швидких спортивних подій чудово підходить глянсовий фотопапір Canon Pro Platinum PT-101 з оригінальними чорнилами Canon. Вони допоможуть вам надрукувати блискучі фотографії з бездоганною передачею деталей і жвавих кольорів.

Щоб зробити роздруківки ще красивішими, виберіть в налаштуваннях принтера друк без полів, якщо ваш принтер PIXMA підтримує цю функцію. У результаті фотографію друкуватимуться від самих країв паперу. У режимі друку без полів принтер збільшує розмір зображення, щоб воно заповнювало сторінку. Перевірте знімок в режимі попереднього перегляду, щоб переконатися, що по краях кадру нічого не зникло.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів