A portrait of a blonde woman outdoors, holding a soft blue checked fleece scarf close to her, taken with a Canon EF 85mm f/1.4L IS USM lens.

ПОРТРЕТИ

Винятковість, яку додає використання об’єктива

Більшість камер EOS постачаються із звичайним об’єктивом, який підійде для більш загальних цілей. Однак є ряд спеціалізованих об’єктивів, призначених для роботи у конкретних жанрах, наприклад, портретна фотографія. Використання таких об’єктивів, додасть особливості вашим знімкам. Портретні об’єктиви мають фіксовану фокусному відстані та максимальне значення діафрагми.

Вибір правильної фокусної відстані

Фокусна відстань — це відстань між об'єктивом та датчиком вашої камери, а сам об'єкт знаходиться у фокусі, який зазначено у мм. Об’єктиви зі змінною фокусною відстанню мають змінний фокусний діапазон який зазначено на корпусі, напр. 18-55mm. Зазвичай портретні об’єктиви мають фіксовану фокусну відстань, яка дорівнює 85 мм.

Фокусування на голову та плечі створюють класичну композицію, портретний об’єктив EF 85mm f/1.8 USM дозволяє досягти природного вигляду моделі та відділити деталі портрету від фону.

Для порівняння, використання коротшої фокусної відстані, наприклад, 24 мм, спотворить обличчя об'єкта зйомки, змінивши його пропорції. Також фон, зазвичай, помітніший при коротких значеннях фокусної відстані.

Більше значення діафрагми значно допомагає

Ще одним ключовим фактором при виборі об'єктива, який підходить для зйомки портретів, є значення його максимальної діафрагми. Діафрагма відноситься до розміру отвору об'єктива, який пропускає світло на датчик камери.

Значення діафрагми певного об’єктива вказано на його корпусі й становить від f/2.8 до f/5.6. Деякі об’єктиви зі змінною фокусною відстанню мають ширші діапазон змін діафрагми, який може бути від f/3.5 до 5.6. Чим менше значення діафрагми, тим більший максимальний отвір, це дає певні переваги для зйомки портретів за допомогою об'єктивів із більшим значенням максимальної діафрагми.

Більша діафрагма дозволяє отримувати більше світла через об'єктив у камеру, тому великі діафрагменні об'єктиви чудово підходять для зйомки при слабкому освітленні, наприклад, у приміщенні для зйомки портретів. Друга перевага полягає в тому, що зйомка з діафрагмою, встановленою на максимальну величину, яку часто називають «широко відкритою», створює більше розмиття у фоновому режимі, яке часто надає значну перевагу портретним знімкам.

Давайте розглянемо кілька прикладів фотографування портретів у різних діафрагмах, використовуючи камеру Canon EOS M5 з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM.

Схожі статті
A baby plays with an abacus.

ДИТЯЧА ФОТОГРАФІЯ

12 порад про фотографування малюків, якими ви можете скористатися просто зараз

Фіксуйте дорогоцінні моменти й закарбовуйте дорослішання вашої дитини за допомогою наших корисних порад, що зроблять фотографування дітей цікавішим та ефективнішим

A girl holds a frisbee in front of her face like a picture frame.

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Навчіться створювати ще кращі портрети: нове завдання — зробіть кумедні сімейні фотографії

Сімейний блогер Катя Гаскелл (Katja Gaskell) змінила смартфон на камеру Canon EOS M50 та була надзвичайно вражена результатом — спробуйте і ви, результат вас точно здивує.

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses. Photo by Christian Anderl.

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Як створювати природні, творчі сімейні фотографії

Професійний фотограф Крістіан Андерль (Christian Anderl) ділиться порадами, як за допомогою камери Canon створювати веселі сімейні знімки.

A composite of three portraits of a woman outdoors, in an orange waterproof. The left has a clear subject and background, the middle is in between and the right has a clear subject and blurred background. Photo by Richard Walch, taken with a with a Canon EF-M 32mm f/1.4 STM lens.

Ці три зображення зроблені на однаковій фокусній відстані, при цьому розмір діафрагми змінюється від малого (велике значення f) на першому знімку до широкого (мале значення f) на третьому кадрі. Намагаючись усунути відволікаючі фони на портретній фотографії, важливим є великий об'єктив діафрагми. На третьому зображенні увага глядача відведена від відволікаючого фону та на обличчя суб'єкта, що є набагато ефективнішим при портретній зйомці.

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів

Подібна продукція