Three cyclists ride around a velodrome; the cyclists are in sharp focus, with everything else blurred.

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Навчіться використовувати панорамування для створення кращих фотографій динамічних подій

Техніка панорамування зазвичай використовується, коли потрібно передати відчуття руху на фотографіях динамічних подій. Вона полягає в тому, що фотограф переміщує камеру з не дуже короткою витримкою затвору в напрямку руху об’єкта. Якщо робити це правильно, зображення об’єкта залишатиметься різким, а фон і статичні об’єкти в кадрі розмиваються.

Панорамування додає фотографії відчуття руху, дозволяє створити художній ефект і розмити фон, роблячи додатковий акцент на об’єкті.

Яку б мету ви перед собою не ставили, навичка панорамування вам ніколи не завадить, а щоб опанувати її, потрібно практикуватися. Для панорамування необхідно впевнено керувати камерою, і в цьому нічого не замінить досвід. Практикуватися зручніше за все на спортивних подіях, де учасники рухаються по колу, адже у вас буде багато спроб, коли вони в черговий раз рухатимуться повз вас.

Налаштування камери

Переведіть камеру в режим пріоритету витримки або повністю ручний режим і виберіть витримку затвора. Витримка залежить від кількох факторів: швидкості руху об’єкта, відстані між вами, об’єктива, що ви використовуєте, а також бажаної інтенсивності ефекту розмиття.

Розпочніть зі значення витримки 1/60 с і поступово збільшуйте його, якщо відчуватимете, що зможете зробити гарний кадр. Не забудьте вимкнути стабілізацію зображення об’єктива (якщо тільки об’єктив не підтримує функцію режиму 2: у такому разі використовуйте її).

Застосування техніки панорамування — це чудовий спосіб зробити цікавішими фотографії динамічних подій за похмурої погоди. Ширококутний об’єктив і наближення до об’єкта дозволяють робити знімки, які «занурюють» глядачів у те, що відбувається.

Завчасно налаштуйте фокус

Щоб камера не змінювала фокус автоматично під час панорамування, налаштуйте об’єктив заздалегідь. Вирішіть, де саме ви хочете зняти об’єкт, і сфокусуйте камеру на цьому місці, а потім перемкніть об’єктив у режим ручного фокусування.

Коли об’єкт наближатиметься, уважно спостерігайте за ним через видошукач, установіть на ньому квадрат автофокусування і продовжуйте відстежувати його через видошукач, коли він рухатиметься повз вас. Починайте плавно переміщувати камеру в напрямку руху, намагаючись мінімізувати вертикальний рух. Завчасно ввімкнувши режим безперервної зйомки, натисніть кнопку спуску ще до того, як об’єкт досягне точки, де ви встановили фокус, і зробіть серію знімків до моменту, як від пройде цю точку.

Перевірте зображення на екрані камери. Якщо об’єкт у фокусі, а фон дещо розмитий (м’яке розмиття), можна вважати, що вам вдалося досягти мети. Але, імовірно, вам доведеться зробити щонайменше кілька спроб!

Схожі статті
A river flowing through a landscape of mossy rocks.

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Навчиться вірно використовувати експозицію

Дізнайтеся, як регулювати кількість світла на своїх фотографіях, щоб надати їм нового вигляду.

A windmill against a green countryside background on a cloudy day.

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Покращьте якість знімків із фотозйомкою в режимі HDR

Дізнайтесь, як поєднати кілька зображень однієї сцени, захопити найдрібніші деталі найсвітліших і найтемніших елементів знімка.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів