light trail over empty road

Зйомка за різних значень експозиції

Зйомка з тривалою експозицією

Тривала витримка означає, що швидкість спрацьовування затвора під час зйомки становить від кількох секунд до кількох годин. Це чудова техніка, що дозволяє робити вражаючі пейзажні фотографії.

Спочатку необхідно закріпити камеру на штативі. Якщо знімати з рук навіть із витримкою в 1 секунду, ви отримаєте просто розмите зображення. Виберіть значення ISO залежно від сцени та ввімкніть режим пріоритету витримки (Tv), у якому можна встановити витримку тривалістю до 30 секунд. Щоб уникнути тремтіння камери під час натискання кнопки спуску, можна скористатися дистанційним спуском затвора, наприклад за допомогою бездротового контролера RC-6, дистанційного перемикача RS-60E3 або бездротового пульту ДК Canon BR-E1 чи 2-секундного таймера.

Як видно на прикладі вище, рух Землі під час використання тривалої витримки створює ефект зоряного сліду на нічному небі.

Якщо ви фотографуєте з тривалою експозицією протягом дня, може бути складно вибрати таку витримку затвора, щоб захопити в кадрі достатньо руху. В ідеалі витримка має бути не меншою за кілька секунд, тож не забудьте встановити низьке значення ISO та малу діафрагму. Також буває зручно знімати за хмарної погоди, у тіні або ж наприкінці дня, коли світла стає менше. Крім того, можна придбати фільтр, що встановлюється на об’єктив і блокує частину світлових променів. Краще за все для цього підходить нейтральний (ND) світлофільтр. Деякі компактні камери, як-от моделі серії PowerShot G7 X, обладнані вбудованим нейтральним фільтром, який можна вмикати й вимикати в меню.

Цей знімок, на якому можна побачити розмиті хвилі прибою, що набігають на берег і відступають від нього, було зроблено з низьким значенням ISO 100, малою діафрагмою f/16 та витримкою 1/10 і 30 секунд.

Схожі статті
A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

ЗЙОМКА ПЕЙЗАЖІВ

Вражаюча зйомка пейзажів

Як зробити ідеальне «пейзажне селфі» з фотографом-пейзажистом і інфлюенсером Асою Стейнарс.

Light Painting Photography

СВІТЛОВІ КОМПОЗИЦІЇ

За допомогою джерела світла й тривалої витримки ви можете створювати на своїх знімках незвичні композиції.

Це простий, а тому популярний вид фотографії. Отримати чудові результати можна без зайвих зусиль і спеціальних засобів.

Create light trails

ЗЙОМКА ПЕЙЗАЖІВ

Створення світлових смуг

Як за допомогою довгої витримки створювати світлові смуги: поради переможця конкурсу Redline Challenge від Canon.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів