A group of people, seen from behind, watch fireworks. One person in the foreground is in focus, and warmly dressed in overcoat and beanie hat.

ФОТОГРАФУВАННЯ ФЕЄРВЕРКІВ

Нові оригінальні способи фотографування феєрверків

Яскраві феєрверки на тлі нічного неба є чарівним видовищем, тож чому б не передати це відчуття чуда на знімку? Окрім вибору оптимальних налаштувань для зйомки феєрверків, важливо знайти інші елементи, які зроблять це видовище і ваші знімки особливими.

Феєрверки найчастіше можна побачити під час новорічних свят, на днях народження, весіллях і фестивалях, де ви зазвичай буваєте разом із друзями чи рідними, тож для створення оригінальних пам’ятних знімків цих подій варто піймати їх у кадр.

У наведених нижче порадах ми обговоримо всі ці й інші моменти, давши відповідь на 10 найпопулярніших запитань, зокрема щодо вибору оптимальної витримки для зйомки феєрверків і нових ідей, які допоможуть отримати насправді оригінальні й неповторні кадри. Якою б камерою – PowerShot, дзеркальною чи бездзеркальною – ви не користувалися, наші поради щодо фотографування феєрверків стануть вам у пригоді.

1. Де краще за все фотографувати феєрверки?

Варто подумати над тим, звідки ви зможете зробити справді ефектні знімки, тож плануйте свої дії наперед і знайдіть місце, де вам ніщо не заважатиме. Перевірте вибране місце, поки не стемніло, і визначте, в якому напрямку буде дути вітер.

Це має особливо велике значення, якщо поблизу буде розпалено багаття, оскільки правильний вибір місця дозволить уникнути появи в кадрі диму та жарин. Якщо ви плануєте використовувати штатив, краще вибрати місце, де вашій зйомці не заважатимуть інші люди.

2. Як передати атмосферу вечірки, знімаючи феєрверки?

In a long-exposure image, a sillhouetted figure has drawn a bright pink five-pointed star with a sparkler.

Гарний спосіб передати атмосферу вечірки – зняти членів родини, які розважаються з бенгальськими вогнями, створюючи оригінальні фігури за допомогою світла. У програмі Canon Photo Companion ви знайдете докладний посібник, який містить найкращі прийоми та оптимальні налаштування для створення світлових композицій.

Інший спосіб створити цікавий знімок – сфотографувати відбиття феєрверку у вікні, в яке визирають друзі чи рідні. Зробіть кілька пробних знімків, щоб переконатися у належній експозиції людей на фото, і збережіть ці налаштування до моменту зйомки феєрверку. Якщо ви використовуєте камеру серії PowerShot, наприклад Canon PowerShot G7 X Mark II, або будь-яку камеру EOS зі змінними об’єктивами, робіть знімки у форматі RAW; це значно розширить ваші можливості під час коригування експозиції різних ділянок знімку на етапі подальшої обробки за допомогою Canon Digital Photo Professional.

3. Як отримати чіткі знімки феєрверків?

Важно вгадати, коли саме вибухне найбільший і найяскравіший з феєрверків, тож варто вибрати для камери режим безперервної, або серійної, зйомки. Це підвищить ваші шанси створити знімок із насправді вражаючими вибухами.

Якщо камеру встановлено на штативі, ви можете скористатися застосунком Canon Camera Connect для бездротового керування камерою за допомогою телефону чи планшета. Крім того, можна використовувати дротовий чи бездротовий пульт дистанційного керування або навіть функцію автотаймера камери. Все це дає змогу ввімкнути експозицію, не торкаючись камери, і отже уникнути її тремтіння для збереження чіткості знімків.

4. Як знімати феєрверки без штатива?

У разі зйомки з рук використовуйте стабілізатор зображення для підвищення чіткості знімків (якщо у назві камери чи об’єктива є літери «IS»). Він допоможе нейтралізувати дрібні струси камери через тремтіння рук, але пам’ятайте, що в режимі пріоритету діафрагми це може призвести до збільшення витримки.

Якщо на об’єктиві камери є перемикач, можна вмикати та вимикати стабілізатор зображення за допомогою цього перемикача; за його відсутності це доведеться робити через меню налаштувань камери.

5. Який об’єктив найкраще підійде для фотографування феєрверків?

Схожі статті
A man and woman with a small child sitting halfway up a small stepladder, in front of fir trees with a few decorations hanging from some branches.

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

10 порад щодо створення різдвяних фото від Лєни Петрової (Lena Petrova)

Передайте дух Різдва у сімейних фото за допомогою 10 порад — як створити веселі та природні фотографії, які доступні на нашому порталі.

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

САМОРОБКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРИНТЕРА

Час для творчості — шість оригінальних речей, які можна зробити на Різдво за допомогою принтера

Творчий настрій допоможе вам створювати власні різдвяні подарунки, прикраси та ігри в цей святковий сезон. Всі шаблони можна безкоштовно завантажувати та друкувати.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

ПОДОРОЖІ

11 секретів неймовірної зйомки міста

Як із максимальною ефективністю використовувати вашу камеру при зйомці в місті, захоплюючи дух і атмосферу міських джунглів за допомогою декількох простих підказок і трюків.

Хоча знімок, на якому видно лише яскраві феєрверки, може непогано виглядати, будівлі й інші споруди зроблять його цікавішим і додадуть певний контекст. Варіооб’єктиви також допомагають урізноманітнити композицію, що особливо зручно під час зйомки зі штативом. Ширококутний варіооб’єктив, наприклад Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM або Canon EF 17-40mm f/4L USM, дає змогу вмістити в кадр що завгодно. Але ви також можете робити чудові знімки за допомогою компактної камери з потужним варіооб’єктивом або об’єктивів, що входять до стандартного комплекту вашої камери.

6. Як здійснювати фокусування під час зйомки феєрверків?

Налаштувавши камеру для фокусування на наперед визначеній відстані, ви зможете не турбуватися про фокус у точці зйомки і зосередитися вибору композиції й експозиції.

Ввімкніть режим ручного фокусування камери або посуньте перемикач фокусування на об’єктиві в положення «MF», і для початку встановіть фокус на нескінченність. Якщо на вашому об’єктиві є віконце для відображення фокусної відстані, відповідне значення розташоване на кінці шкали і позначене символом ∞. Скоріше за все, саме такою має бути ваша фокусна відстань, якщо ви зосередилися на фотографуванні феєрверків у небі.

Якщо ви хочете включити в кадр якісь елементи на передньому плані, слід фокусувати камеру на точці між переднім планом і фоном, приблизно на третину глибини сцени, щоб всі елементи знімку вийшли чіткими. Цей прийом називається гіперфокальним фокусуванням; детальніше про пошук оптимальної гіперфокальної відстані можна дізнатися із застосунку Canon Photo Companion.

7. Які налаштування краще використовувати для зйомки феєрверків?

Якщо ви знімаєте з рук, почніть із найбільшого значення витримки, за якого тремтіння камери не впливає на якість знімку. Ширококутні об’єктиви легше утримати тривалий час, а об’єктиви зі стабілізатором зображення (в назві яких є літери «IS») значно підвищують чіткість знімків. У разі зйомки зі штативом ви зможете використовувати для початку значно більші значення витримки, наприклад одну чи дві секунди.

Регулювання значення ISO після вибору витримки та діафрагми дає змогу забезпечити оптимальну експозицію. Менші значення ISO, наприклад ISO 100 чи ISO 125, дають змогу отримати більш чіткі знімки з кращою передачею кольорів і меншою кількістю шумів; для отримання найкращих результатів використовуйте камери з більшими сенсорами, наприклад повнокадрові дзеркальні та бездзеркальні камери.

Вибравши не надто малу діафрагму, близько f/8, ви зможете досягти максимальної чіткості, не поступаючись глибиною різкості під час зйомки сцен із цікавим переднім планом. Якщо витримка є завеликою, збільште діафрагму до f/4 або f/5,6.

8. Як закарбувати на знімку форму феєрверку?

Режим ручної витримки камери дає змогу тримати затвор відкритим скільки потрібно, отже ви зможете знімати, як феєрверки летять по небу й вибухають, залишаючи смуги світла, що утворюють дивовижні форми. Щоб скористатися режимом ручної витримки, виберіть ручний режим або пріоритет затвора і поверніть диск до кінця, за позначку 30″. Щоб відкрити затвор, натисніть кнопку затвора; щоб закрити затвор, натисніть кнопку ще раз.

Для початку і завершення експозиції радимо скористатися дротовим чи бездротовим дистанційним спуском, наприклад Canon BR E1, або застосунком Canon Camera Connect.

9. Як забезпечити належну експозицію під час зйомки феєрверків?

Яскраві феєрверки, що вибухають на тлі темного неба, є досить нестандартним сценарієм зйомки, тому ваша камера може встановити надто експозицію, яка зробить знімок нічного феєрверку надто світлим. У ручному режимі або в напівавтоматичному режимі, наприклад пріоритету діафрагми чи пріоритету затвора, цього можна уникнути за допомогою компенсації експозиції.

Знайдіть на екрані значок або кнопку -/+ і встановіть значення від -1 до -2. В ручному режимі ви також можете спостерігати за шкалою індикатора експозиції на РК-екрані або внизу видошукача камери, вибираючи комбінацію параметрів, за якої індикатор посунеться в ліву частину шкали.

10. Як фотографувати силуети під час феєрверку?

Для отримання справді оригінальних знімків феєрверків спробуйте закарбувати силуети людей на фоні феєрверку. Це краще робити рано ввечері, коли на небі є ще трохи світла; так силуети будуть чіткішими. Однак якщо ви фотографуєте небо з великою кількістю яскравих кольорових феєрверків, воно також буде гарним фоном для силуетів.

Для такої зйомки важливо добре обміркувати місце зйомки. Більш віддалене місце зйомки і ширококутний об’єктив допоможуть захопити в кадр більше людей на тлі неба; наблизившись до об’єктів і спрямувавши камеру догори, ви зробите акцент на образах людей на знімку.

Переконайтеся в тому, що за вибраних налаштувань експозиції люди відображатимуться саме як силуети; якщо ви підбираєте експозицію для зйомки феєрверків, для цього зазвичай вистачає рекомендованих налаштувань камери, хоча для отримання найкращого ефекту вам може знадобитися від’ємна величина корекції експозиції (див. пораду 9 вище). Не слід виставляти надто велику витримку, бо об’єкти можуть почати рухатися і ефект буде зруйновано.

Автор: Matt Golowczynski

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів