H1 header

Знімайте швидкорухомі об’єкти з більшою різкістю

Щоб створити чудові знімки серфінгістів, сноубордистів або бігунів у русі, потрібно підготуватися заздалегідь. Спочатку проаналізуйте, що ви зніматимете, як швидко рухатиметься об’єкт зйомки та де буде розташовано камеру.

Робіть багато знімків, не відволікаючись від подій

Що більше знімків ви зробите, то ймовірніше отримаєте ідеальний кадр. Відстежуйте події та не витрачайте час на перевірку кожного відзнятого кадру. Важлива кожна секунда! Коли розвиток подій досягне кульмінації, зробіть серію знімків замість окремих кадрів. У більшості цифрових дзеркальних, бездзеркальних і покращених компактних камер, а також у багатьох смартфонах є режим безперервної, тобто серійної зйомки. Це ідеальний вибір для зйомки бігунів, танцюристів, серфінгістів тощо.

Передбачайте напрямок руху та активуйте безперервне фокусування

Спостерігайте за об’єктом зйомки та прогнозуйте його наступні рухи, кого б ви не знімали: учасників лондонського марафону, мюнхенських серфінгістів чи друзів, які грають у футбол. Якщо це можливо, виберіть на камері Canon режим безперервного фокусування («Слідкуюче автофокусування» або «Слідкуючий АФ»), щоб автоматично підтримувати різкість об’єкта, коли він наближатиметься до вас. Цю функцію мають усі цифрові дзеркальні, бездзеркальні та покращені компактні камери Canon.

Чи варто «заморожувати» рух?

Відтворити рух можна двома методами: «заморозити» його або розмити за допомогою довгої витримки. Здебільшого перевагу надають різким, чітким зображенням. Для цього потрібно вибрати коротку витримку. При виборі враховуйте швидкість, із якою рухається об’єкт зйомки. 1/4000 секунди — досить коротка витримка, щоб «заморозити» рух автомобіля та обертання його коліс. Зі значенням 1/250 знімайте бігунів. Також можна спробувати панорамування: відстежуйте камерою переміщення об’єкта. Це дасть змогу чітко виокремити його на розмитому фоні.

Додайте драматизму

Фотографуючи динамічні події, спробуйте збільшити масштаб, щоб дістатися суті. Якщо ви фотографуєте людей, сфокусуйтеся на їхніх обличчях, щоб додати художності. Спробуйте відтворити емоції людей, захоплених грою або налаштованих на перемогу.

Якщо бракує світла, збільште значення ISO

За слабкого освітлення спробуйте збільшити значення ISO до 400, 800 або більше одиниць. Якщо це не дає потрібного результату, увімкніть ручний режим і налаштуйте отвір діафрагми. Виберіть значення f/4 або f/2.8, щоб пропустити якомога більше світла. Так ви зможете знімати з короткою витримкою й отримувати різкіші зображення.