Silhouettes in sunlight

Фотографування міст: п’ять порад для кращих знімків

Міста мають свій дух і магію. Мешканці міста, його будівлі, річки та різноманітні вулиці надають безмежні можливості для фотографій. Тому швидше беріть у руки камеру, виходьте на вулицю та відкривайте для себе місто навколо! Ми підготували п’ять порад, що допоможуть вам зробити знімки, якими ви будете пишатися. Читайте далі та дізнайтеся, як поліпшити композицію, упоратися з недостатньою освітленістю та розповісти історію свого міста.


1. Розкажіть історію міста

Кожне місто — це історичне та культурне поєднання тисячі різних історій. Подорожуючи містом, подумайте, які з його історій цікавлять вас найдужче, а потім заглибтеся в них ще більше. Оминайте відомі визначні місця та намагайтеся знайти унікальне місце для розповіді, що запрошує глядача у світ вашої фотографії. Це може бути історична будівля в Берліні під час реконструкції, шеф-кухар за роботою в Римі або група місцевих жителів, які йдуть гуляти містом увечері. Головна мета — висловити ваші почуття до міста та вмістити його суть в одній фотографії. Намагайтеся викликати в глядачів цікавість до того, що вони бачать, щоб їм хотілося дізнатися більше.


2. Знімайте місто в русі

Рух людей, предметів і транспорту — саме це відображає життя більшості міст. Згадайте годину пік в Амстердамі з велосипедами, плавучі ринки Бангкока або постійний рух транспорту в Дубаї. Щоб зловити місто в русі, спробуйте походити ним пішки, доки не натрапите на багатолюдне перехрестя. Тоді спиніться та зробіть кілька кадрів із цікавого ракурсу. Якщо дозволяє камера, налаштуйте витримку затвора. Коли ви виберете довшу витримку (наприклад, 1/60 секунди або довше), тримайте камеру нерухомо та знімайте ефект розмитості руху людей на фоні статичного пейзажу. Або спробуйте використати панорамування — коли ви переміщуєте камеру одночасно з об’єктом, що рухається, як-от велосипед або автомобіль. Для цього треба трохи попрактикуватися, але результат того вартий. До того ж це цікаво спробувати на будь-якій камері.


3. Знімайте місто вночі або в умовах недостатньої освітленості

Багато міст оживають вночі, хоча вловити цю атмосферу буде непросто через умови недостатньої освітленості. Якщо ви знімаєте в сутінках, спробуйте використовувати штатив. Якщо у вас його немає, притуліться до стіни та тримайте камеру нерухомо, щоб захопити сюжети на вулиці без розмиття. Намагайтеся знімати яскраво освітлені місця, як-от різдвяні ринки в Празі або Вест-Енд у Лондоні. Зйомка світлового шлейфу також приносить чудові результати. Знайдіть високу точку огляду, як-от на мосту або терасі на даху, і знімайте вулицю внизу. Якщо у вас однооб’єктивна цифрова дзеркальна фотокамера, поекспериментуйте, налаштувавши тривалість експонування приблизно на 20 секунд. Налаштуйте ISO камери або пристрою (якщо на камері такий встановлено) — це також може допомогти зробити чудові нічні знімки. Намагайтеся тримати камеру нерухомо, щоб запобігти небажаному розмиттю, і переведіть перемикач у положення ISO 1600 або 3200. Датчик камери захопить набагато більше світла — навіть уночі. Можна також поекспериментувати з доступними настройками на камері, щоб створити унікальну фотографію міста в темряві.


4. Покажіть місто в контрасті

Найбільш вражаючі фотографії міста показують контрасти: між старим і новим, тишею та гамором або між різними спільнотами багатокультурного міста. Намагайтеся показати власне бачення. Наприклад, можна сфотографувати людину, яка поринула в думки в багатолюдному парку в Шанхаї, зняти історичну будівлю в Лондоні, над якою височіє новий хмарочос, або метушливість хіпстерського кварталу Нью-Йорка. Відвідайте одне й те ж місце кілька разів, у різну пору дня, щоб передати відмінність його атмосфери. Ранковий спокій кав’ярні на міській площі може перетворитися на шалену вечірку ввечері.


5. Різниця в деталях

Дух міста складається з маленьких деталей. Вони часто ховаються на видноті, і якщо вам вдасться їх передати — вийдуть чудові фотографії. Згадайте вишукані вікторіанські ліхтарі в Лондоні, станції метро в стилі ар-нуво в Парижі або візерунки на плитці бруківки в Лісабоні. Шукайте маленькі та унікальні деталі міста, яке відвідаєте, і подумайте про цікаві способи їх зйомки.