Будьте ближче до місця події

Композиція – це важлива складова фотографування, отже розуміння того, що має потрапити в кадр, а що краще навпаки виключити, є ключовим фактором хорошого знімка. У процесі зйомки один із найкращих способів збереження високого рівня драматизму на знімках — заповнити кадр об’єктом. Це дозволяє відчути себе учасником упійманої миттєвості.

Намагайтеся бути до об’єкта настільки близько, наскільки це можливо. Таким чином заповнити кадр об’єктом буде набагато простіше. Якщо ви ведете зйомку на спортивній арені, необхідно перебувати поближче до гравців, на рівні очей. Таким чином ви зможете досягти приємного ефекту розмиття фону, що неможливо в разі зйомки з більш високої точки.

Дуже часто є певні обмеження щодо того, наскільки ви можете наблизитися до об’єкта. У такій ситуації використовуйте об’єктиви та камеру з потужним збільшенням, щоб зменшити відстань до об’єкта.

При масштабуванні, особливо на значній фокусній відстані, ви настільки сильно наближаєтесь до об’єкта, що можете легко його випустити з поля зору. Компанія Canon розробила новий оригінальний метод, щоб вирішити це питання.

Режим кадрування із масштабуванням допомагає утримувати об’єкт у кадрі, зменшуючи масштаб, коли об’єкт потрапляє на край кадру. А у випадку попадання об’єкта в центр кадру камера знов виконує наближення.

Цей метод надасть вам можливість використовувати масштабування максимально ефективно без втрати перспективи чи об’єкта.

Зйомка об’єктів, що рухаються — масштабування