Один із найекстремальніших зимових видів спорту

Колись це був просто спосіб подорожувати віддаленими місцями в ті місяці, коли земля вкрита снігом. Але тепер скіджорінг — це один із найбільш екстремальних зимових видів спорту. Людину на лижах, пристебнуту до віжок, тягнуть спеціально навчені скакові коні без вершника. Учасники перегонів рухаються з вражаючою швидкістю до 50 км/год.

Скіджорінг був демонстраційною спортивною дисципліною на Олімпійських зимових іграх 1928 року. Тепер ці перегони проводяться в багатьох країнах, зокрема США, Канаді, Франції та частині Скандинавії. Більшість перегонів проводиться на дистанції від 5 до 20 кілометрів. В усіх випадках коней тримають у спеціальних умовах. Їх навчають поводитися спокійно під час перегонів і почувалися комфортно з віжками й лижником позаду.

Щоб отримати гострі відчуття й сплеск адреналіну від скіджорінгу, ми вирушили на тренування в Аргентині слідом за 55-річним Франко Моро, чемпіоном світу, фанатом швидкості та лижником-гонщиком. Він захоплюється скіджорінгом уже 31 рік і більше трьох десятиліть бере участь у перегонах White Turf у Санкт-Моріц (Швейцарія). Його пристрасть до спорту показала, що холодна пора року може подарувати нові неймовірні враження, якщо не дрімати вдома, а робити щось екстремальне на засніжених просторах. Come and see.

Художнє зображення © Richard Walch. Посланець Canon