hero header

«Заборонені» куточки вашого міста

На вулицях в очі зазвичай впадає архітектура, магазини, вуличне мистецтво й люди. Саме ці аспекти сповнюють місто енергією життя. Проте під нашими ногами, у незвіданих глибинах, які не позначено на картах, причаївся таємний світ, про який ви навіть не здогадувалися, — там на вас чекають дивовижні відкриття. Міські джунглі вщерть наповнені знехтуваними й покинутими прихованими перлинами, які, хоч і розкладаються під впливом часу, проте ще сповнені життя й дивовижних історій.

Щоб надихнути вас зайнятися індустріальним туризмом у рідному місті, компанія Canon звернулася до шести фотографів-урбаністів з усієї Європи з проханням допомогти скласти для вас посібник із дослідження міського життя. На це відгукнулись Аліна Рудя, Холлі Марі Като (Holly-Marie Cato), Никанор Гарсія (Nicanor Garcia), Іво Кайзер (Ivo Kaijser), Алістер Уілер (Alistair Wheeler) і Ріккардо Занутто (Riccardo Zanutto). Нижче наведено кілька найцікавіших порад із дослідження «заборонених» куточків, практичні рекомендацій зі зйомки сюжетів у підземних спорудах з унікального ракурсу, а також перелік предметів першої необхідності для дослідника.

Індустріальний туризм — це захопливе мистецтво пошуку та зйомки «заборонених» куточків, прихованих за лаштунками міст. Ці дивовижні місця — від покинутих станцій метро до колишніх заводів — відкривають абсолютно нові ракурси міста, зовсім не схожі на бачені раніше.

Останніми роками дослідження підземних споруд (дигерство) набуло шаленої популярності серед шукачів пригод, які тепер дедалі частіше віддають перевагу міським пейзажам над живою природою. Фотографія — один з основних аспектів дигерства — дає змогу дослідникам задокументувати ці приховані світи, щоб продемонструвати їх іншим людям і таким чином віддати їм останні почесті, перш ніж вони перетворяться на тлін.

Тунель метро в Парижі

Фото: Nicanor García (Никанор Гарсія)

Корисні поради з дослідження підземних споруд

Перш ніж поринути в сповнений пригод світ підземних споруд, спробуйте з’ясувати, що саме ви хотіли б побачити. Почніть дослідження з Інтернету, який допоможе знайти потенційно цікаві місця й приміщення. Щоб отримати якомога більше натхнення, радимо також звернутися до своїх друзів і колег з Instagram із проханням порекомендувати цікаві підземні споруди. Щойно вирішите, які саме місця ви хотіли б відвідати, не забудьте дізнатися точні адреси й отримати дозвіл на вхід.

Коли дістанетеся місця призначення, обов’язково намітьте маршрут, щоб не пропустити жодного закутка. Зважайте на деталі, які допоможуть вам зібрати воєдино історію цього місця. Це може бути що завгодно — газети на підлозі, написи на стінах або покинуті предмети. Кожна споруда має свою власну історію, що заслуговує на цікаву розповідь. Якою вона буде — вирішувати вам.

Насамкінець не забудьте камеру. Ви, імовірно, намагатиметеся відтворити на знімках усі неймовірні деталі й закарбувати свою подорож до підземних споруд від початку й до кінця. Щоб розповісти історію цієї подорожі, можна сфотографувати такі об’єкти, як дверні проходи, тунелі та гвинтові сходи, а також дрібні деталі, як-от графіті, облуплена фарба й напівзотлілі меблі або покинуті предмети.

Комплект дослідника

Камера. Документуйте свої підземні пригоди від початку й до кінця. Знімайте всі деталі на своєму шляху, щоб поділитися ними й зберегти згадку про ці дивовижні місця.

Штатив GorillaPod. Багато підземних споруд покинуті й погано освітлені. Тому, щоб мати змогу знімати в невеликих приміщеннях і робити різкі фотографії, украй важливо мати гнучкий штатив.

Пляшка води. Під час дослідження можна легко захопитися й не помітити, як плине час, тож не забувайте пити воду.

Зручне взуття. Одягніть легке взуття, щоб почуватися вільно під час дослідження й краще відчувати текстуру під ногами.

Ліхтарик. Щоб знімки виглядали яскравішими, а вам було простіше шукати шлях у темряві, візьміть із собою невеликий, але потужний ліхтарик.

Що взяти із собою для індустріального туризму та фотозйомки

Правила дослідження підземних споруд

Інформація про виріб

Під час своїх пригод у підземних спорудах спробуйте відтворити на знімках небачені сюжети, щоб зберегти їх на пам’ять, поділитися ними з усім світом і надихнути на дослідження інших:

Сповнились натхненням? Поділіться своїми фотографіями

Якщо прочитане щойно надихнуло вас на дослідження, поділіться своїми враженнями від «заборонених» місць у нашій Галереї. Крім того, продемонструвавши свої витвори всьому світу, ви зможете переглянути й оцінити фотографії інших авторів, а також узяти участь у щомісячному фотоконкурсі.