hero

Ваші фотографії, наші вподобання: зимові краєвиди за слабкого освітлення

Цього місяця ми проводимо цікавий фотоконкурс, тож одягніться якомога тепліше, щоб відтворити красу зимової пори року в умовах недостатнього освітлення. Ми вибрали три фотографії, які сподобалися нам найбільше, і попросили авторів поділитись історіями їх створення.

«Сутінки» (Crepusculo), Хав’єр Павія Барахас (Javier Pavia Barajas)

«Я зробив цю фотографію на горі Флоєн, з якої відкривається чудовий краєвид на норвезьке місто Берген. Це один із найпопулярніших туристичних об’єктів цього міста. Коли йде сніг, я люблю гуляти містом із камерою Canon, але я ще ніколи не заходив так далеко. Піднімаючись назустріч сонцю, я трохи заблукав.

Мені подобаються такі прогулянки наодинці. Це допомагає концентруватися й зосередитися на знімку. Незважаючи на холодну погоду, моя прогулянка, безумовно, була того варта, адже я зробив цей мальовничий знімок міста в зимовому світлі».

«Вовк у тумані» (Wolf in de mist), Марга Стравер (Marga Straver)

«Цей знімок я зробила в парку дикої природи Біотоп у Німеччині неподалік від села Велінген. У парку навколо озера мешкає безліч європейських диких тварин, таких як вовки, лосі, зубри й рисі, які живуть у своєму природному середовищі.

Був січень, погода була погана. Ішов дощ, і стояв густий туман. Між деревами було п’ятеро вовків. Раптом один із них стрибнув на старе повалене дерево. На щастя, я відзняла цей кадр зі своєї схованки, у якій я просиділа весь день, чекаючи слушної нагоди.

Через низьку освітленість мені довелося використати довшу витримку й вищу чутливість ISO, ніж зазвичай. Я сподіваюся повернутися туди навесні за кращих погодних умов і освітленості. Одна з вовчиць була вагітна, тож, можливо, коли я побачу їх наступного разу, у них будуть вовченята!»

«Гірська церква» (Mountain Church), Гільєрмо Гарсія (Guillermo Garcia)

«Ісландія — це рай для любителів нічної зйомки. Подорож до місця, з якого можна побачити й сфотографувати північне сяйво в природному середовищі, — це досвід, який я ніколи не забуду. Я зробив цей знімок у листопаді в ту ніч, коли за прогнозами сяйва не мало бути. Кадр відзнято біля підніжжя гори Кіркьюфетль неподалік від озера в Грюндарфьйордюр.

Місяць був майже повний, небо — ясне. Я вибрав просту композицію: на передньому плані була скресла крига, а посередині — гора. Близько 11 години вечора я помітив зелену пляму в небі, яка поступово збільшувалася. Я був неймовірно схвильований, оскільки заграва ставала дедалі яскравішою й збільшувалась у довжину, утворюючи майже ідеальну дугу над вершиною Киркхуфелл.

Щоб відзняти полярне сяйво в динаміці, я використав ручний режим з експозицією 2,5 секунди, діафрагмою f/2,8 і значенням чутливості 3200 одиниць ISO».

Візьміть участь у конкурсі цього місяця

Гільєрмо, Марзі й Хав’єру вдалося відтворити на знімках красу в умовах недостатнього освітлення. Ми хотіли б дізнатися, яким ви бачите світ через свій об’єктив. Запрошуємо вас узяти участь у щомісячному конкурсі фотографії! Беріть камеру, досліджуйте своє місто й передавайте фото сюди.