Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Ваші фото, наші вподобання: «Динамічні сюжети»

Ми попросили вас показати свої знімки динамічних подій: від блискавичного руху в дикій природі, до швидкоплинних літніх пригод. Сьогодні ми ділимося з вами деякими фотографіями з нашої Галереї.

Політ на каруселі, Сергій Євстаф’єв

«Я зробив цю фотографію під час прогулянки в прекрасному місцевому парку в місті Актобе, Казахстан. Це був один із тих днів, коли аж ніяк не всидиш удома під вечір, стояла чудова літня погода. Я помітив двох веселих дівчат на каруселі й захотів зняти цей щасливий безтурботний момент своєю перевіреною камерою Canon EOS 400D Digital із нещодавно придбаним об’єктивом Canon EF 70–300 L IS USM.

Я опинився в непростій ситуації — мені потрібно було закрити діафрагму й водночас отримати чудову глибину різкості. У мене не було штатива, а сонце вже почало сідати. Це була золота година — прекрасна, але водночас непроста для зйомки пора.

Я вибрав формат файлу RAW, перейшов у режим «Пріоритет діафрагми» зі значенням f/10 і скоригував фокусну відстань для кращого кадрування. Я встановити фокус уручну й чекав, коли до мене наблизяться дівчатка. Щоб отримати найкращий знімок, я використовував режим безперервної зйомки. Я дуже задоволений результатом».

Зимородок пірнає за рибою, Девід Уоткінс

«Знімок зроблено у Великій Британії на південь від Бірмінгема коло Дройтвіча, Вустершир. Зимородки гніздяться навколо притоки річки Северн, а я був у добре замаскованій схованці. Знімок зроблено навесні 2016 року.

Щоб його отримати, мені довелося терпляче чекати близько десяти годин, спостерігаючи за довкіллям і використовуючи різні методи зйомки. До дня зйомки я також присвятив близько шести місяців дослідженню, плануванню й організації схованки. Але такої неймовірної нагоди побачити, як ці птахи сидять на сідалі, пірнають за рибою, а потім їдять свій улов, варто було чекати.

Як пристрасний фотолюбитель, я був зачарований зимородками. Завдяки своєму кольору, боязкій натурі та швидкості вони ідеально підходять для зйомки. Я бачив птахів під час прогулянок, але ніколи не встигав зреагувати досить швидко, щоб їх сфотографувати.

Після того, як я заліз у схованку о 8 ранку, я згодом побачив багато самців і самок зимородків. Вони були зайняті годуванням своїх пташенят, і майже постійно прилітати й відлітали. Я чув їхні пронизливі крики за кілька секунд до того, як починав їх бачити.

Протягом перших чотирьох годин у мене було багато можливостей, щоб фотографувати птахів, які пірнають за рибою. Вони такі швидкі, що мені було дуже важко зробити вдалий знімок. Я отримав багато змазаних зображень, кадри із хвостами чи головами, але жодного різкого знімка цілої пташки!

Я зазвичай знімаю в ручному режимі, і цей день не був винятком. Я використовував коротку витримку 1/3200 с (f/10, 2000 одиниць ISO) і режим безперервної зйомки. Птахи дуже активні вранці, тож у мене було багато можливостей, щоб спробувати різні методи та настройки й зробити той самий невловимий знімок.

Через деякий час я почав більше думати й планувати. Я зосередився на тому місці, де, на мою думку, зимородок мав пірнути у воду за рибою й винирнути назад. Це була ризикована стратегія, адже я не хотів нічого пропустити. Минуло ще три години, перш ніж мені нарешті пощастило зробити цей знімок. Я був такий схвильований, але не міг припинити зйомку, щоб не пропустити інших нагод!

Просидіти на одному місці десять годин поспіль непросто, але погода була чудовою. Мені щастило, тож я насолоджувався кожною секундою. На щастя, у мене було чудове обладнання з фантастичним об’єктивом, який я придбав спеціально для цієї подорожі. Загалом то був дуже вдалий день. Я зробив омріяний знімок і почувався дуже щасливим».

Джейк, зосереджений на м’ячі, Пітер Безьойен

«Собака на фото — це Джейк (бордер-коллі). На момент зйомки йому було лише вісім місяців. На жаль, йому щойно поставили діагноз «епілепсія». Йому почали давати ліки, але перш ніж у нього виникли побічні ефекти, його власники (мої друзі Інґрід і Міхель) хотіли зробити гарні знімки в такому місці, яке б ефектно підкреслило його кольори (він триколірний коллі). Ми вирішили піти на собачий пляж між Домбургом і Осткапелле.

Як і всі цуценята, він сповнений енергії. Після кількох швидких портретних фотографій ми перейшли до улюбленої частини Джейка: бігу! Оскільки було ще рано, пляж був майже порожній, тож він міг вільно бігати навколо. Джейк був дуже зосереджений на м’ячі, щойно його дістали із сумки. Я попросив своїх друзів, щоб вони кинули м’яч прямо мені й швидко відійшли ліворуч, щоб на фоні нічого не було.

Я вибрав на камері (EOS 70D) ручний режим із короткою витримкою (1/2500 с), щоб заморозити дію, і використав велику діафрагму (f/4 — максимальне значення для мого об’єктива), щоб підкреслити фокус. За такої освітленості потрібно було вибрати 400 одиниць ISO.

Чітко тримати Джейка у фокусі, коли він мчить прямо на мене на повній швидкості, було вкрай складно, незважаючи на чудовий автофокус камери. Я часто знімаю збоку по діагоналі, оскільки такі фото простіше робити, але виглядають вони менш ефектно. Цього разу я завжди використовую тільки одну точку фокусування та слідкувальне АФ, яке дає мені можливість точніше керувати зоною фокусування. Фотографію зроблено дуже низько, просто над піском. Щоб тримати камеру якомога нижче, я використовую видошукач зі змінним кутом нахилу. Фотографуючи собаку, важливо тримати камеру низько, зазвичай, не вище рівня її очей».

Візьміть участь у конкурсі цього місяця

Ми будемо раді побачити ваші фотографії та почути, що надихнуло вас їх зробити. Перегляньте роботи учасників фотоконкурсу цього місяця в нашій галереї, візьміть свою камеру й поділіться своїми фотографіями з нами.

Надіслати фотографії