city portraits jimmy marr header

Ваші фотографії, наші вподобання: «Міські портрети»

У городян часто є цікаві історії, тому ми вирішили запропонувати вам сфотографувати людей у міському оточенні. Ми отримали багато доробок, але найбільше враження на нас справив дивовижний знімок «Едді на моторолері Vespa» Джиммі Марра (Jimmy Marr), зроблений у Лондоні, в районі Камден. Джиммі пояснив, які труднощі спіткали його під час зйомки, поділився іншими своїми зображеннями та розповів історію, відтворену на його знімках.

Мода та культура міста у фотографіях

Я ріс у 70-ті та 80-ті роки XX сторіччя, тож міг спостерігати навколо себе прояви різних молодіжних культур із дуже специфічними стилями. Мода й музика відігравали дуже важливу роль, а люди були надзвичайно різними й часто мали досить екстравагантний вигляд. У 80-х роках можна було зустріти представників течії «Нова романтика», одягнених у мережива та волани, панків із зачісками «Ірокез» у джинсах і ланцюгах, демонстративно грубих любителів реґі, одягнених у барвисті костюми, затягнутих у шкіру рокерів і готів із дивним макіяжем.

Зараз таке рідко зустрінеш. Схоже, молодь віддає перевагу невиразній уніформі широкого вжитку, і лише незначна кількість молодих людей намагається виділитися з натовпу й мати стильний вигляд.

Коли я вирішив зробити міські портрети в Камдені, то збирався знайти людей, які в усьому дотримуються власного стилю, а не намагаються бути як усі.

Долаючи проблеми

Спочатку мені було дуже ніяково підходити до незнайомців і просити їх позувати для портрета. Я був упевнений, що вони мені відмовлять. Але, як не дивно, переважній більшості людей це лестило, вони були терплячі й намагалися всіляко допомогти.

Мені також потрібно було фотографувати свої об’єкти одразу, як я їх знаходив. Це мене багато чому навчило. Насправді, досі я використовував свою камеру лише в умовах чудового природного освітлення й ніколи не звертав особливої уваги на оточення. Тепер мені довелося набагато уважніше ставитися до фонових об’єктів, які можуть відволікати увагу, я дізнався більше про освітлення та композицію, а також навчився давати вказівки людям, які погодилися для мене позувати.

Зйомка Едді на моторолері Vespa

У той вечір, коли я зробив цей портрет Едді на моторолері Vespa, денне світло майже згасло. Я повертався до своєї моєї машини, щоб їхати додому, коли почув характерний звук моторолера Vespa. На щастя, моторолер проїхав повз мене й заїхав до АЗС. Я мигцем побачив водія й перейшов через дорогу, щоб краще його роздивитися.

Едді був дуже щирим, він погодився позувати для портрета й дозволив мені використовувати зображення на мій розсуд. За час, проведений із ним, я дізнався, що він позує для фотозйомки далеко не вперше. Він був дуже терплячим, коли я клопотався біля нього із зовнішнім спалахом.

Знімок було зроблено в останніх променях денного світла в слабко освітленому місці на площадці АЗС. Я використовував зовнішній спалах, який тримав доброволець, що зголосився мені допомогти. Він стояв праворуч від об’єкта зйомки на відстані приблизно півтора метри. Спалах був заряджений до половини потужності, а його світло розсіювалося за допомогою невеликого ручного софтбокса. Я зробив кілька тестових знімків, а потім скористався РК-екраном, щоб переглянути гістограму й оцінити свої настройки. Довелося зробити лише кілька незначних коригувань.

Мені здається, що це зображення справляє непідвладне часу враження — це портрет унікальної особистості, знятий у багатонаціональному місті.

Поділіться своїми фотографіями

Якщо ви хочете поділитися своєю фотографією на сайті Showcase, просто надішліть її до галереї і, можливо, ми звернемося до вас! Ми щомісяця пропонуємо нові завдання, тож візьміть свою камеру (будь-якого типу), проявіть творчість і завантажте фотографію, щоб виставити її на загальний огляд.