hero-header.jpg

Крізь об’єктив: розповідає Неємія Коліндрес

Фотограф і режисер Неємія Коліндрес (Nehemias Colindres) пропонує три відеоуроки, в яких розкриває свої секрети кінозйомки: Зйомка епізодів, Поради кінематографіста й «Крізь об’єктив».

Мене відразу захопила ідея цього проекту: 24-годинна зйомка життя Берліна, яка розкриє душу цього міста крізь об’єктив кінокамери.

Я багато чув про камеру Canon EOS C300, і мені кортіло її випробувати. У рекламі наголошувалося, що вона навіть краща за Canon EOS 5D Mark III, і я хотів побачити це на власні очі, а не з якогось навчального відео на Vimeo. Я мав з’ясувати, чи пасує ця камера до мого стилю зйомки.

Тож ми використали Canon EOS C300 й Canon EOS 5D Mark III, а також старіші об’єктиви Canon K-35 із постійною фокусною відстанню. Зазвичай мені більше подобається працювати саме зі старими об’єктивами, тож ми були приємно вражені якістю скла й отриманими кадрами.

Коли ми знімали сцену на концерті, то не могли керувати перебігом подій, тому мали бути готові відзняти все. Нам вдалося створити декілька ключових портретів, які додали фільму емоційності.

Знімати танцівницю було доволі складно, адже її танок був швидше імпровізований, ніж поставлений хореографом. Подеколи я трохи стримував дівчину, щоб ми могли зняти деякі сцени й ракурси, але здебільшого ми просто бігали навколо неї з камерою, знімаючи все, що встигали. Добре, що камера нас не підвела.

Деякі рухи танцівниці були настільки швидкі, що якби не частота 50 кадрів на секунду, глядачі могли б їх навіть не помітити. Цей режим зйомки дозволив вдало передати стиль, а під час монтажу ми зробили сцену ще емоційнішою.

Весь фільм знято за один день. Спершу я поговорив зі Стівом Еллері (Steve Ellery), бізнесменом із фінальної сцени, і окреслив його завдання, однак не сказав, яким має бути фінал.

Мені подобається, коли актори імпровізують, адже навіть помилки іноді прикрашають фільм. Усіх акторів-неформалів набрано з вулиці. Я просто просив їх робити повсякденні речі: наприклад, зазвичай вони підстригають одне одному волосся, тож я це відзняв. Загалом я хотів поспостерігати за ними й не надто втручатись у їхні дії, і, на мою думку, вийшло дуже добре.

Щодо моїх вражень, то камера Canon EOS C300 дійсно навіть краща за попередню модель. Однак я б рекомендував не відмовлятися й від Canon EOS 5D Mark III, тому що ця камера дає чудові результати при поганому освітленні.