burano-italia-estelle-moreau.jpg

Історія про хвилю

Північ, середмістя, дошки напоготові!

Коли вперше потрапляєш на річку Айсбах у Мюнхені, тебе наповнюють дивні почуття. У вечірній суєті міста раптом чути неймовірний шум води, люди збираються над мостом, і вам уже не відірвати погляду від того, що відбувається внизу. Там ви бачите їх — серфінгістів.

Німецьке місто Мюнхен приймає річкових серфінгістів із 1972 р., коли Артур Паулі вперше промчав на дошці каналом Флосленде. У Мюнхені є кілька місць для серфінгу, але саме річка Айсбах (німецькою це означає «крижаний струмок») приваблює як серфінгістів, так і спостерігачів з усіх куточків світу. Ми тут, щоб розповісти історію з серії Come And See про міських серфінгістів.

Ця двокілометрова річка, притока Ізара, протікає крізь найбільший парк Мюнхена, Англійський сад. Бетонні плити, установлені на дні річки, утворюють на ній вічну хвилю. Крім того, імпровізована система з дощок і мотузок допомагає надати хвилі потрібної форми. Як каже Алекс, один із серфінгістів: «Відмінність між серфінгом в океані та на річці в тому, що в першому випадку вода підштовхує вас, а в другому — тягне назад, тобто розподіл ваги тіла на дошці має бути різний». Звучить небезпечно? Так воно і є. Це місце не для новаків. Насправді до 2010 р. займатися серфінгом на річці Айсбах було заборонено, а хвилю погрожували знищити, однак місцеві активісти відстояли її.

Тутешня спільнота згуртована. Одразу видно: найпалкіше річку захищають серфінгісти. Новаків не приймають, доки вони не доведуть свою майстерність на меншій хвилі в кількох сотнях метрів униз за течією. Каріна, ще один серфінгіст, описує це так: «Якщо вас прийняли, то ви свій, але досягти цього дуже важко».

Дивовижно спостерігати за тим, як усі на Айсбаху дотримуються неписаних правил, за чергою серфінгістів до води та за безмовною напругою суперництва, що переривається тільки для привітання чергового відчайдуха. Кожен серфінгіст зовсім самотній на хвилі, яку вони ловлять знову й знову, але саме вона єднає їх.

Перегляньте інтерактивний контент, присвячений серфінгістам.